Exprezident Ruské federace Medvěděv o zahraničních žoldácích. Fialo, Černochová, a páni generálové AČR, kteří na Ukrajinu cpete “české dobrovolníky”, čtěte!

Žoldák není z historického hlediska novým fenoménem. Z minulosti je známo, že přílišné spoléhání na ozbrojené zahraniční žoldnéře bylo extrémně nebezpečné. Často to vedlo ke ztrátě nezávislosti států a následné smrti těchto státních útvarů. Cizinci se zbraněmi v rukou totiž snadno postavili na trůn jakékoliv chráněnce, a nejen ty, kteří je pozvali. Hlavní je, že jsou placeni tvrdou měnou.

Fotografie z Marijupolju, kde mezi ukrajinskými vojáky padlo do zajetí několik zahraničních žoldáků. Měli štěstí, válka pro ně skončila, čeká je jen soud. 

Kyjevský režim zná historii špatně a mílovými kroky se posouvá ke svému ohlušujícímu fiasku. Jen proto, protože se nechtějí poučit z chyb ostatních, rozhodli se uchýlit k pomoci moderních landsknechtů. Zpravodajská data nám umožňují hovořit o tisících žoldáků, kteří se na Ukrajinu nahrnuli z celého světa.

Co tito “vojáci štěstí” 21. století hledají na obou březích Dněpru? Mnozí chtějí krev a vzrušení. V podstatě jde o profesionální zabijáky s podlomenou psychikou, pro které tento konflikt není zdaleka prvním horkým místem. Nechybí ani vojáci z legií s nejrůznějšími nacistickými „vychytávkami“. Jsou pro nás speciální. Hlavní na tom všem nelegálním počínání, a oni dokonce často ani nejsou zahrnuti do ozbrojených sil Ukrajiny a tvoří polovojenské smečky, jsou bankovky.

Ukrajinská propaganda křičí o svobodě a důstojnosti, ale z nějakého důvodu je zve, aby je bránili za zelené bankovky. Zřejmě kromě vlastních nacistů, jak zpíval Vysockij, „je jen málo skutečných násilníků“.

Poté, co byl na cvičišti Javorivu a na několika dalších místech „zkalibrován“ značný počet cizinců, velká část tohoto lidského odpadků spěchala domů. Je to pochopitelné: místo slibovaného safari na Rusy se ukázalo, že probíhá skutečná vojenská operace. A nejen oni mohou střílet, ale i my na ně. Druhá část přeživších žoldáků měla méně štěstí. Zejména ti, kteří nevyužili humanitární koridor a zůstali v dílnách marijupoljského Azovstalu spolu s tvrdohlavými nacionalisty.

Co dál? Pro nás žoldáci nejsou dobrovolníci. Nejsou zákonnými bojovníky a nevztahují se na ně Ženevské konvence. Skutečnými dobrovolníky byli vojáci francouzského pluku Normandie-Něman, vojáci 1. a 2. polské armády, kteří se s námi zúčastnily berlínské operace v roce 1945,  vojáci 1. československého armádní sbor, který bojoval bok po boku s Rudou armádou za Velké Vlastenecké válce. Na jejich nezištnou pomoc budeme vždy vzpomínat.

Denacifikaci proto podléhají především zahraniční žoldáci na Ukrajině, kteří se nevzdají našim jednotkám, spolu se svými banderovskými mentory. Budou muset nést plnou odpovědnost za své činy. Samozřejmě, pokud přežijí…

 

Zdroj: https://t.me/Ukrajina/2766, překlad -vd-

4.3 7 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 lety

Jsem velmi zvědavý, jaká bude reakce našich jedině pravdivých, veskrze objektivních, Bruselu a Washingtonu oddaných masmédií, pokud by se publikovala jména padlých a souzených žoldáků samozřejmě s důrazem na zemi původu ČR. Být kremelskou propagandou, udělal bych to. To by bylo řevu a hysterie, to by bylo protestů a vyráběni novodobých hrdinů…

VlastimilCech
VlastimilCech
před 2 lety

Zajímavé. Budou souzeni jako členové ozbrojené organisované zločinecké skupiny? Jako banditi? Budou je věšet?
Je to škaredé, ale asi bych jim to i přál…

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  VlastimilCech

Inu, protože OSN ve své neskonalé anglosaské moudrosti vyloučila Rusko z rady pro lidská práva, má nyní Federace volné ruce a nic jí nebrání obnovit trest smrti. Že je to škaredé, jak říkáte? Jak se to vezme. Když vidím co se po jeho zrušení rozjelo u nás, obnovil bych ho i u nás.

vaclav
vaclav
před 2 lety
Odpověď uživateli  VlastimilCech

Dokud bude Rusko zajatce pouze odzbrojovat a ne rovnou střílet tak se jim vyzbrojeni západem opět vrátí do hrůzné hry.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 2 lety
Odpověď uživateli  vaclav

Proboha, to je ale hloupost. Naopak, slušné zacházení se zajatci, které vejde v širokou známost u vojáků protivné strany vede k masovému vzdávání se. Cílem je přece zvítězit a ne si odnést titul masového vraha.