K videu George Friedmana

Otázka je, kdo o Bohem “povýšenou” Ameriku stojí. Nedovzdělaná země plodí primitivní politiky, kteří neznají víc než zbraně a války. Svoji roli by mohly hrát malé státy, jenže ty jsou snadno zkorumpovatelné. Havla se podařilo koupit za několik čestných doktorátů.

Jiří Jírovec
Jiří Jírovec

 

Kecy o demokracii a svobodě dobře známe, jenže demokracie nikde neexistuje, tedy v tom smyslu, že by masy mohly cokoli změnit. Svoboda slova končí v okamžiku, kdy bude ohrožovat vrchnost.

Fiala dovolil “hraniční a odvážné” porušení Listiny základních práv a svobod. Stříž se přidal s hrozbou paragrafů, když řeknete, co vrchnost nechce slyšet a je vymalováno. Najednou se lidé bojí mluvit.

K tomu se ochotně přidávají některá media, která censurují, co je vhodné a co ne. Například PL upozorňují, nepřipustí “byť sebemenší náznaky podpory války na Ukrajině”.

Občan nemá právo, aby si utvořil vlastní názor, přestože Friedman v tomto videu sarogancí patrně jemu vlastní, veřejnost nedezinformuje. Naopak, mluví velice jasně o tom, co ti zmetkové se světem hodlají udělat.

Jan Werich kdysi řekl své ženě: Zrovna čtu Mein Kampf, jsem asi v polovině a zatím ten zmetek vše o čem psal  provedl. Zdena si myslela, že není tak zle a v první fázi odmítla emigrovat.

Do hry vstupuje kouzelný termín “relativizace historie”. Je třeba chápat rozdíl mezi válkou za svobodu a demokracii a tou, kterou vede Putin. To je ten hajzl, co má milenky, 1000 aut, nejméně jeden honosný palác a jako Herodes si libuje s vražděním dětí. NATO je ve všem nevinně a je nebezpečné domnívat se cokoli jiného.

Máme svobodu shromažďování a můžeme protestovat. V USA a Kanadě vymysleli zóny, kde se mohou občané shromáždit. Protest Area se nazývají. Jsou třeba na nějakém odlehlém parkovišti, kam oči mocných nedohlídnou a jsou chráněna před ochořením.  Vlk se nažere a koza zůstane celá. Zde je performance Milana Kohouta na toto téma:

youtube.com/watch?app=desktop&v=WlbobhQ6Owk

4.1 9 hlasy
Hodnocení článku
18 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
SunTzu
SunTzu
před 2 lety

😊https://www.youtube.com/watch?v=X8tzqQpaDkA

ROBEJŠEK…jejich pravda a moc

toto
toto
před 2 lety

V Česku nyní probíhá to, co v USA nazvali honem na čarodějnice. V rámci něj byly z práce vyhozeny tisíce lidí pro údajnou neloajalitu s USA. U nás je většina národa zastrašena a veřejné mínění se projevuje jako téměř jednolitá masa stejného názoru. Problém je v tom, že ten dojem je způsoben zákazem diskuse všem, kdo by… Číst vice »

vachav
vachav
před 2 lety

Viník nesedí v Kremlu-viník sedí v Bílé chatrči!Pouze jedinci neschopni objektivního myšlení a s vymytými mozky to nechápou.Prostě na Ukrajině další “Camp Bondsteeal”nebude,s tím se musí primitivní rusofobové smířit.Poštěkávání českých ratlíků nic nezmění.A to je dobře!

Primak
Primak
před 2 lety

Zmatený člověk, který si dnes není jistý, co je a co není pravda, se může zamyslet, přeci jen ty rozbořená města… : Už přes měsíc dostáváme denně zprávy a všechny o Ukrajině jsou 100% kladné. Zatímco všechny o Rusku, a specielně o Putinovi, jsou 100% záporné. Nikde ani trošička náznaku, že by přeci jen, snad… A ty… Číst vice »

Primak
Primak
před 2 lety
Odpověď uživateli  Primak

Podobně se vytahuje starý stereotyp, klišé: Ty Rusové přece znásilňujou, jak víme od 2.sv.války. Ale tenkrát byl Rus i každý Ukrajinec, pozor na to. Nicméně jak bylo možné, že ti ostatní spojenečtí vojáci v nažehlených uniformách neznásilňovali? To byli tak vycepovaní? Zatímco po 50 letech v mírových podmínkách je známo – z oficielních Pentagon documents… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 lety
Odpověď uživateli  Primak

Ale hovno vycepovaní a disciplínovaní západní osvoboditelé… Viděl jste někdo v nějakém pořadu poválečný záběr mladé ženy s vyraženým okem, ale jinak v pořádku a vzhledem k době vzniku šotu celkem upravené? Zřejmě u toho byl komentář o řádění RA pod Berlínem. Figu borovú. Záběr ženy je z května 1945, je v originále barevný a pochází z okolí Chebu. A ten jak vime,… Číst vice »

Primak
Primak
před 2 lety
Odpověď uživateli  Haskuv Duch

A taky se asi těžko najde případ, kdy takový znásilník v nažehlené uniformě, žvýkající žvejkačku, byl po svém výkonu na místě zastřelen svým nadřízeným…

vera havrankova
vera havrankova
před 2 lety

Autor má svatou pravdu, zaráží mě, že k tomu většina mlčí a chtěla bych vědět, kdo jsou ve skutečnosti ti, kteří se dostali do vlády a ČR promyšleně ničí.

Primak
Primak
před 2 lety

Doporučuji si poslechnout Noama Chomskyho o současné situaci. I když se s některými jeho náhledy dá diskutovat.
https://www.youtube.com/watch?v=Fb7AD49WIlY&t=2s

Primak
Primak
před 2 lety
Odpověď uživateli  Primak

Když byl před časem v Česku, mnohým se jeho přednáška nelíbila. Hlavně když poznamenal, že jinde se více úpělo než u nás…

maxim
maxim
před 2 lety

Demokratické režimy USA a spol. jsou demokratické jenom v debilitě, naše republika je už delší dobu v čele .. V současnosti máme další úspěch s tím případem učitelky, která debilním dětem s propagandou umrtvenými mozky vykládala historické fakty o Ukrajině a snažila se jim vysvětlit jak by si měli vytvářet vlastní názor s ohledem na více zdrojů informací a historii… Číst vice »

Georg
Georg
před 2 lety
Odpověď uživateli  maxim

Slyšel jsem ony nahrávky učitelky Bednářové, které pořídily děti ve třídě. Zaujal mě i ten fakt, jak je u nás zřejmě “pěstováno” donášení a udávání. Jsem proti tomu, aby byla paní učitelka vyhozena ze školy. To je na jinou debatu o tom co je pravdivé a co není pravdivé. Musím konstatovat, že při poslechu nahrávky o Minských… Číst vice »

Georg
Georg
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Pokračování – Jistě, je to možné, ale je to velký problém, musíte znát řeči, alternativa je zčásti zakázána cenzurou. Informace by měly být důsledně odděleny od komentáře, což se také neděje a propojení, to je vlastně propaganda. Co by v „demokracii“ mělo být nemožné, že za šíření svých názorů mohu bát trestán.… Číst vice »

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Současná mocenská fialová klika s hnědými a rudými cákanci a na ni napojená propagandisticko-represivní mašinérie přestala pracovat s pojmy, jako jsou např. “mýlit se”, “neznalost”, “nepochopení”, “právo na omyl” atd. a hovoří hned o “právně” postižitelném šíření nepravdivé, ne-li přímo nepřátelské propagandy? Potřebuje snad někdo více důkazů o probíhající fašistické debilizace národa? Pojmy typu “ověřování faktů”, “kriticko-analytický přístup”,… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem Haskuv Duch
Ludvik
Ludvik
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Je jistě smutné, že paní učitelka Bednářová neví přesně, kdy byly uzavřeny Minské dohody, jejich obsah, apod. Mám ale dojem, že autorka videa a její hosté toho neví, příp. nechtějí vědět, mnohem více.

toto
toto
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

P. učitelka asi neuváděla plnou pravdu. Nicméně v mnoha svých výrocích asi nelhala. Problém je, že v situaci, kdy masové sdělovací prostředky 24 hodin denně lžou nebo zkreslují situaci, je těžké najít pravdivé informace, takže bych se na ni nezlobil. Možná se v některých výrocích mýlila. Je to opravdu důvod na vyhození z práce?… Číst vice »

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Kde je možné vyslechnout si ty šmírácké nahrávky? Mohl byste sem, prosím, hodit odkaz? Já to nedokážu najít.