„Nechceme zemřít pro Zelenského“: Kozáci se hromadně vzdávají Rusům a berou s sebou západní zbraně

Ukrajinští vojáci v Záporoží se hromadně vzdávají Rusům a berou s sebou západní zbraně. 

Říkají: „Nechceme zemřít pro Zelenského a oligarchy.“

Vladimir Rogov hovořil o kapitulaci další skupiny vojáků Ozbrojených sil Ukrajiny.

Ukrajinci ze Záporoží, kteří byli nuceni chopit se zbraní a vzdorovat ruské armádě, se rozhodli přejít na stranu Ruské federace. Vladimir Rogov, člen hlavní rady vojensko-civilní správy Záporožské oblasti, o tom napsal ve svém kanálu Telegram.

Kozáci použili speciální kanál, aby kontaktovali ruské síly. Tam projednali všechny detaily, aby byla zajištěna bezpečnost při překročení linie dotyku.

Jak poznamenal Vladimir Rogov, „zvláštní operace na záchranu krajanů“ byla úspěšná. Navíc si Ukrajinci s sebou vzali „dárky“, například britské řízené střely NLAW.

Úředník citoval slova jednoho z ukrajinských vojáků, který vysvětlil, proč se on a jeho kamarádi rozhodli složit zbraně, píše portál  „Народные новости“.

Jeden z těch, kteří odmítli bojovat na straně kyjevského režimu, poznamenal, že on a jeho kamarádi jsou skutečnými vlastenci Ukrajiny. Proto nechtějí bojovat s bratrským lidem a hájit zájmy úzké skupiny ukrajinských elit.

Nejsme zbabělci, jen jsme viděli, co se děje na frontě, v první linii, že nás využívají jako maso pro děla. Jsme skuteční patrioti Ukrajiny, ale bojujeme za zájmy druhých, za Zelenského, za oligarchy. To já nechci!

Kozáci, kteří se sami vzdali, se dostali do kontaktu s Rusy prostřednictvím speciálního telegramového kanálu a vzali s sebou západní „dárky“. Zejména přinesli britské rakety NLAW, kterými podle plánu Londýna měly ozbrojené síly Ukrajiny zničit ruskou techniku.

Rogov poznamenal, že kozáci udělali správnou volbu. A že Rusové a Ukrajinci budou muset po osvobození od nacistických ozbrojenců brzy společně oživit „naši rodnou zemi“.

Vladimir Rogov vřele poděkoval kozákům, kteří se rozhodli správně. Připomněl, že je před nimi ještě spousta práce na osvobození jejich rodných zemí.

„Děkuji vám, chlapci, že jste zůstali naživu, že jste se správně rozhodli a přešli na mírovou stranu – musíme oživit naši rodnou zemi, která po osvobození bude opět vzkvétat,“ řekl Vladimir Rogov.

Autor Artem Ivanov, zdroj: https://bit.ly/3sIK9tO

4.9 8 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lubez
Lubez
před 2 lety

Tak je to dobře chlapci. Ukažte těm nafuněným anglosasům holé zadnice a zachraňte si život.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 2 lety

A zapějme si vespolek: “Kazaki, kazaki, po Berlinu jedu naši Kazaki…” Kdybyste byli tento rok na Olšanských hřbitovech na 9.5.2022, tak byste si tam mohli zazpívat tuto písničku.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 2 lety

Dnes mi volali po telefonu z agentury Kantar, že dělají průzkum názoru pro ČT a jednou z otázek bylo, jestli si myslím, že bychom měli Ukrajincům pomáhat více a nebo že to stačí, jak jim pomáháme, atd. a já jí říkám, zakroužkujte tam tu položku, kde se říká, že bychom jim neměli pomáhat vůbec, a ona mi… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 2 lety
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Komedianta si Ukrajinci 70ti % zvolili proto, když slíbil, že do tří měsíců ukončí válku. Jakou když přeci Ukrajina žádnou nevedla ? To pablby od novin nezajímá. Neukončil a tak před konfliktem to komik, zfetovanej jak Bartoš, dotáhl na podporu 10%. Tozn. Ukrajincům, nikoliv banderovcům je třeba pomoci. Tam kde pomoc… Číst vice »

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 2 lety
Odpověď uživateli  mikkesh

Já jsem v roce 2009 šel po Kyjevě a vidím sochu Banderu a ptám se mé ukrajinské přítelkyně – to vy zde takto normálně máte sochu Banderu? A ona na mě, to byl náš bojovník za svobodu, osvoboditel atd., já myslel, že se ta země zbláznila, a ona se skutečně zbláznila, ale bylo potřeba, aby se… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 2 lety
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Nedivte se jim. Podívejte na Prahu. Buzík z televize nám něco nalže, vypnou nezávislé zprávy a už máme žlutomodrej Václavák. Ohledně Bandery, ze zkušenosti platí na rozumné otázka proti komu ten Banderovec bojoval. Odpověď je vždy – proti moskalovi. Ale moskal byl za tři měsíce zahnán k Moskvě, Leningradu, Stalingradu. Proti komu, když… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 2 lety
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Buďte rád, že tam ta kolonka “nepomáhat Ukrajincům vůbec” není. Pokud byste takovou kolonku zakroužkoval, šel byste do vězení. Doba je zlá.

Plebej
Plebej
před 2 lety

Doufám, že krtci, co se právě vzdali a kteří podle slov p-rezidenta Zelenského splnili svou hrdinnou misi, nemíří ke svým světlým zítřkům. A že budou po zásluze “oceněni” ruským soudem. Leč toto jsou jen pěšáci, stejný osud přeji těm, kteří tyto všehoschopné a zfanatizované darebáky vyfabrikovali, aby je pak zneužili jak proti Rusku, tak… Číst vice »

danny
danny
před 2 lety

Tak to se začíná Zelenskému a spol sypat. Tak honem ještě vyždímat co se dá “spojenecké” pomoci a pak adié na vejminek do exilu. Vily na Azurovém pobřeží, v Ligurii, Miami, Costa Brava a jinde čekají. A konta také.

Karel2002
Karel2002
před 2 lety
Odpověď uživateli  danny

Zelenský má stále v rukou plno trumfů. Pomůžou mu i Finové a Švédové. Zelenský se také pokouší zastrašit Indy, Maďary, Číňany..aby nepomáhali Rusku. A může se také spolehnout na celý český národ. Podle jednoho našeho publicisty je Zelenský novým Winstonem Churchillem. Zřejmě dostane i Nobelovu cenu.