Operace Z, 21. května

Operace Z se dostává do zásadní, přelomový fáze a máme tu spoustu zajímavejch zpráv.

Krtci z Azovstalu pochopili, že je nikdo nezachrání, a kromě toho po tejdnu bez jídla už měli fakt hlad, tak se pomalu hrabou ven. Na začátku tejdne jich vylezlo kolem tisíce během dvou dnů a postupně se připojujou další. Civilisty se (snad) podařilo všechny evakuovat, a tudíž se náckové ani nemaj dál za co schovávat a čim vydírat. Takže se přesunujou z bunkru do péče DPR.

Podle posledního shrnutí Operace Z na Sakerově blogu se jich celkem vzdalo kolem 1900-2000 (k dnešnímu dni 22.5.2022 se jich vzdalo 2480 – pozn.red.N.R. -vd-) a v podzemí jich zůstává odhadem ještě pár stovek. Dá se očekávat, že ne na dlouho. A s koncem Azovstalu masivně upadá celková morálka Ukrajinskejch sil a vzdávaj se s narůstající frekvencí. (Ty výčty, kolik koho se kde vzdalo, mi nepřipadaj moc záživný, ale kdo chce, může jít ke zdroji.)

Stále častějším jevem je složení zbraní armády U kravína bez boje s tím, že „chtějí žít“ a nenechaj se zbytečně odkrouhnout pro bandu oligarchů, kteří na ně evidentně serou. Jak se předpokládalo, konečným pádem Azovstalu se značně urychlí pád toho zbytku. Je jedno, kolik zbraní tam zoufalci ze Západu pošlou, protože už není téměř nikdo, kdo by je moh s nějakou efektivitou použít a čím dál větší podíl končí prostě v rukou týmu Z. (Ale bohužel taky hodně na černym trhu.)

A čím je armáda slabší a síly se tenčí, tím míň bojeschopnej je ten zbytek a tim míň má chuť nechat se zbytečně zabít, takže se to sype tak trochu geometrickou řadou. Média budou muset vymejšlet stále stupidnější historky, aby zombíci zůstali v hypnóze.

Kromě toho celá struktura ukroarmády je už dávno v rozkladu. Situace, kdy jsou nový posily posílaný na frontu, ze který velitelé utekli a opustili svoje podřízený, a tudíž organizace je asi tak stejně kvalitní jako v českej vládě, je zoufalá. Neni divu, že za takovejch okolností nemá nikdo moc chuť v tej sebevražednej šaškárně pokračovat.

Podle generála Šojgu se osvobození LPR blíží k dokončení. Brzda je to, že Ozbrojený síly Ukrajiny odmítaj pouštět civilisty z měst a schovávaj se za ně – prakticky jediná taktika, kterou je slavná NATO za ty roky naučila. Ale všechno se to pomalu hroutí.

Všichni víme o stupidním pokusu Ukrajinců obsadit Hadí ostrov na podnět Britů. Šojgu poznamenal, že tahle pochybná akce totálně selhala a že stejně to dopadne s dalšíma možnejma provokacema podobnýho typu. Ne že by ho bezmozci na západě poslouchali.

Od začátku operace bylo do Ruska evakuováno přes 1,377,000 lidí. To jsou ti, co opravdu potřebovali pomoc, na rozdíl od těch, co si ze západní Ukrajiny jezdí v Mercedesech do Čech pro prachy, protože Fialovej Hnus usoudil, že Češi je nepotřebujou, tak je cpe Ukrajincům, aby ho za 3.5 roku měl kdo volit (pro případ, že se nepodaří prodloužit nouzák nadosmrti a zrušit volby).

Azovstalský „hrdina“ Sviatoslav Palamar aka Kalina ve videu na Telegramu pravil, že sláma u kravína nikdy nepadne a válka pokračuje a z Azovstalu se stane hlavní město světa (nebo nějaký podobný pitomosti – na detailech už v tuhle chvíli nezáleží… koneckonců už doslova mluví z hladu). Mluvil taky o nějakej tajnej speciální operaci. Komentátoři soudí, že jde pravděpodobně o operaci změny pohlaví.

Zatímco Ukrajinci prohrávaj na všech frontách, snaží se „vylepšit“ svůj image střílením přes hranice do Ruska. Přihlouplost takovýho počínání v současnej situaci snad ani neni třeba komentovat.

Ruská vláda vytvořila speciální úřad pro rekonstrukci osvobozenejch teritorií. Z toho je vidět, že Putin dělá víc pro Ukrajince než Fialovec pro Čechy. I když – pravda – na to neni zapotřebí zrovna velkýho úsilí.

Západní média se posledních pár dnů ztrapňujou tím, že vzdávání se fašounů z továrny u kravína v Mariupolu říkají „evakuace“. To, že Azováci jsou „evakuováni“ do rukou Doněcký armády, pobavilo Internet natolik, že jeden komentátor poznamenal, „I laughed my Azov„, což se samozřejmě velmi rychle ujalo. Komu to nedochází, ať si to přečte nahlas. Kdo neumí anglicky, má asi trochu smůlu, protože z tý slovní hříčky žádnej smysluplnej překlad nevykouzlim a vysvětlovat jazykový vtipy je o ničem. (Ne nadarmo se říká „neumíš anglicky – nerozumíš vtipu“.) Pokud je vaše English very good, tak doporučuju přečíst si celej ten článek, protože je informativní, zajímavej i zábavnej a popisuje události přímo u Azovstalu v průběhu „evakuace“.

Ve středu mluvila na brífinku v Moskvě u všech (kromě fanatickejch zombíků) oblíbená Maria Z. Napovídala toho opravdu hodně, protože pro západní posluchače je třeba to vysvětlovat po lopatě (někdy nejlépe rovnou lopatou po hlavě). Na jednom místě, po zkušenostech se žalostnejma geografickejma znalostma v NATOstánu, čtenáře z NATO upozorňuje, že USA nemá hranici s Ukrajinou, a proto mluvit v USA o národní bezpečnosti v souvislosti s Ukrajinou je poněkud absurdní.

Je to smutný, ale když třeba my máme ve vládě lidi jako Markétku, tak holt musí Maruška všechno vysvětlovat jak pro blbečky. Se holt nedá nic dělat.

Takže jak jsem řek, je to hrozně dlouhý, a kdybych to měl překládat celý, strávil bych na tom celej víkend, což nemám v úmyslu. Je tam ale spousta důležitejch věcí a hlavně pohled na věc z ruský strany, o čemž u nás většina lidí nic neví (a v mnoha případech asi ani vědět nechce) a když jo, tak to ani trochu nechápe. Čemuž se nelze divit, protože zvratkomédia se o tu dezinformovanost populace všemožně snaží, a tudíž jediný, co se dozvíte o čemkoliv z Ruska, je, že jsou to dezinformace. I kdyby to byla prokazatelně pravda, tak jsou to stejně dezinformace a ty nesmíte číst, vidět, ani slyšet, protože to je NEBEZPEČNÝ!

Pro ty, kteří se nebojí, že jim ruský „dezinformace“ ovládnou mozek a donutí je k… nevim čemu, podávám překlad pár výňatků… (zdůraznění jsou moje)

Speciální vojenská operace na Ukrajině pokračuje. Jak řekli čelní představitelé Ruska mnohokrát, postupuje podle plánu a nová území jsou osvobozována od nacistů každý den.

Personál ukrajinské armády a ozbrojenci nacionalistických jednotek Azov, kteří se opevnili v podzemních bunkrech továrny Azovstal, se začali v Mariupolu tento týden vzdávat. Podle ministerstva obrany složilo zbraně během dvou dnů 959 ukrajinských nacionalistů, včetně 51 vážně zraněných. Těm se dostává lékařské péče v nemocnici v Novoazovsku v DPR [Doněck] a ostatní byli odesláni do vyšetřovací vazby v Jelenovce na předměstí Doněcku.

[…]

Čelní představitelé Ruska opakovaně upozorňovali, že odpor nemá smysl a oznámili otevření humanitárních koridorů pro ozbrojence a personál ukrajinské armády k opuštění Azovstalu, když složí zbraně. Byli nabádáni k ukončení bojů. Mezitím kyjevský režim dělal vše možné pro to, aby zabránil civilistům, vojenskému personálu a ozbrojencům v opuštění továrny. Proč? Vymývali mozky veřejnosti.

Bylo to Rusko, kdo naléhal na OSN, aby situaci prošetřila a přesvědčila kyjevský režim, aby nechal lidi vyjít ven. Později Rusko zorganizovalo humanitární koridory ve spolupráci s OSN a Červeným křížem. Chtěla bych zdůraznit, že iniciativa k oznámení a otevření těchto koridorů byla naše.

Zraněným vojákům je poskytována profesionální lékařská péče. Tento fakt je obracen vzhůru nohama a překrucován ukrajinskými a západními médii. Pamatujete si záběry toho, jak ozbrojenci a Ozbrojené síly Ukrajiny zachází se zajatci na Ukrajině? Všichni to viděli. Mnohé to zděsilo, jiní předstírali, že to neviděli. Ruští zajatci byli zastřeleni ozbrojenci z nacionalistických jednotek, které se staly součástí Ozbrojených sil Ukrajiny.

Rusko zavedlo jiný postup. Jsou k dispozici záběry, jak se zraněným dostává profesionální lékařské péče. Není to „jen pro efekt“. Pomoc se poskytuje skutečným jedincům bez ohledu na jejich historii. Humanitární právo není jen něco, čím se řídíme; má pro nás zásadní důležitost. Nikdo by o tom neměl mít pochyby.

Podle ukrajinských zajatců, vojenské vedení Ukrajiny zakazuje vojákům ustupovat nebo se vzdávat. Jejich základním cílem je zničit tolik infrastruktury, kolik mohou a nechat za sebou neobyvatelné ruiny a pokud možno znemožnit navrácení pokojného života. Toto nejsou naše zprávy, ale svědectví ukrajinské strany z posledních týdnů.

Nacionalisté, kteří dlouho používají taktiku teroristů ISIS, neváhají používat mateřské školy, školy a nemocnice jako muniční sklady a pevnosti. Neskrývají to. Fotí se uvnitř školek nebo se školkami v pozadí, aby ukázali, jak tam bojují. Civilistům není dovolena evakuace. Nutí lidi opouštět své byty, aby tam mohli zřídit ostřelovací pozice.

[…]

16. května ukrajinští nacionalisté použili raketové systémy Směrč k útoku na obytné zóny Chersonu. V Chersonu nejsou žádné ruské jednotky, čehož si je ukrajinská strana dobře vědoma. To znamená, že se specificky zaměřili na odvetu proti civilistům za podporu ruských akcí. Toto je další válečný zločin spáchaný kyjevským režimem. Naštěstí bylo všech 10 raket zachyceno ruskými systémy protivzdušné obrany.

Bohužel nevidíme mezinárodní organizace, západní země, nebo jejich média reagovat na kriminální metody používané Ozbrojenými silami Ukrajiny. Je to samozřejmě proto, že tu žádná reakce není. Mimoto země Západu pokračují v masivních dodávkách zbraní kyjevskému režimu. Považujeme to za přímou podporu neo-nacistů a snahu co nejvíce protáhnout boje. Nemůžeme ignorovat, že zbraně Západu jsou používány k zabíjení ruských vojáků a ostřelování ruského území.

[…]

V informační válce se západní země uchylují k vyloženým lžím. Pokouší se vinit naši zemi z globálního nedostatku potravin. Vyjadřovali jsme se k tomu mnohokrát. Pokaždé citujeme fakta, čísla, a jiné údaje, které se nedají vyvrátit. Ale nikdo se je nepokouší vyvrátit. […] Zapomíná se, že fenomény krize na světovém trhu s potravinami jsou spojeny s nahromaděnými chybami a špatnými odhady Západu v politice makroekonomiky, energie a zemědělství. Pandemie koronaviru k tomu též přispěla. V polovině roku 2020 výkonný ředitel Světového potravinového programu OSN David Beasley varoval před hrozbou „hladomoru biblických proporcí“. Jednostranné sankce Západu tento trend zhoršily. Takže milióny lidí budou muset hladovět kvůli geopolitickým ambicím, egoismu a stupidity kolektivního Západu.

Zároveň vidíme snahu západních kurátorů odnést z Ukrajiny vše, co může být k užitku. Toto je opakování historie před 80 lety. Stovky přepravců obilí překračují ukrajinskou hranici na cestě do Evropy. Kyjevský režim zorganizoval masivní každodenní vývoz zemědělských produktů do Evropy výměnou za zbraně […]

Zamyslete se nad tím, co se děje. Na pozadí výroků kolektivního Západu o hrozícím hladomoru se představitelé Ukrajiny zbavují potravin. Občané Ukrajiny je potřebují teď. […] Nicméně, potraviny se posílají do zahraničí. Kam? Do zemí NATO.

[…]

Toto je okrádání Ukrajiny, jejích občanů a armády o ty poslední věci, co jim zbývají. Washington se očividně nezabývá tím, co Ukrajincům zůstane po těchto hodech. Občané Ukrajiny nám nevěřili před 10 lety a před 5 lety. Možná je na čase zmoudřet. Uvědomit si, že je jim bráno to poslední, co mají.

[…]

Pokud jde o nás, pozorně monitorujeme humanitární situaci v osvobozených oblastech a usnadňujeme znovuzavedení pokojného života. Ruská armáda odstraňuje ukrajinské miny ve městech a na polích. Lidé v DPR, LPR a několika regionech Ukrajiny již obdrželi 20,000 tun základních potřeb, potravin, léků a lékařského zařízení.

Připomíná mi to situaci před lety v Sýrii. Z Ruska proudily humanitární konvoje, ze Západu padaly bomby. A když občas od západu spadlo něco humanitárního, tak to spadlo na území ovládaný Islámskym Státem. Prej omylem. Určitě.

Ale tenkrát aspoň předstírali, že bojujou proti teroristům, ačkoliv jim ve skutečnosti pomáhali. Teď už prostě otevřeně podporujou nacisty a komu se to nelíbí, tomu hrozí vězení. Bude snad překvapením, až tu sebranku hajzlů začne někdo střílet? Asi jen pro zombíky.

Maria též zmiňuje ukrajinský programy na zatažení dětí do nacistickejch operací. Už od roku 2015 se na Ukrajině organizujou dětský tábory, kde děti od 7 let učí, jak bejt správnej Azovec, neboli vypatlanej nacistickej dement, z čehož maj jejich maminky ohromnou radost, protože jsou očividně taky vypatlaný. (Aspoň si nemyslim, že by rodiče nevěděli, o čem ty tábory jsou.) A pak ty děti (teda ty trošku větší) zatahujou do bojů a mučení civilistů. Neni nic lepšího pro vaše děti než pořádnej mozkovej výplach, fanatizmus a trauma (a pro jistotu nějaká ta vakcína).

Azov též verbuje nový členy ze sirotčinců, neboť sirotci nemaj svejch problémů dost a jejich život ještě nestojí dostatečně za hovno. Pár měsíců nacistický indoktrinace to určitě spraví.

Maria poskytla i informace o biolaboratořích na území Ukrajiny, kde se pod vedením soudruhů z USA studovala cholera, neštovice, antrax a další patogeny. Samozřejmě jen pro humanitární účely, ať už to znamená cokoliv. Musely to bejt tak dobrý účely, že byly v USA zakázaný a proto se to dělalo na Ukrajině, kde maj zákony asi tak stejnou funkci jako tady u nás, takže experimenty na lidech jsou v pohodě. A je určitě třeba zaměstnat ptáky, netopýry a komáry přenosem lidskejch patogenů na velkou vzdálenost. Nevim, co by se tak asi mohlo stát špatnýho.

Chvíli před tím, než jsem tenhle článek zveřejnil, jsem se dočet, že z Azovstalu vylezlo posledních 531 krtkonacistů a celej komplex je pod kontrolou Rusů. Konečně! Dohromady se z podzemí vyrojilo 2439 záškodníků a teroristů. Podle RT byl vůdce Azováků odvezenej speciálnim obrněnym autem, protože lidi v Mariupolu ho tak nenáviděj, že by mu mohli třeba utrhnout hlavu a další věci. Západ se zatim dál pokouší udržet iluzi, že tenhle fašistickej terorista, kterýho celý město nesnáší, je hrdina a „osvoboditel Mariupolu“, zatímco ti skuteční osvoboditelé jsou nějaký příšery z pekel. Zní to jako nějaká těžká kolektivní schizofrenie.

Takže abych to shrnul – je to rozhodně zajímavá doba plná šílenství, debility, fanatizmu, lží, a všelijakýho chaosu, ale Operace Z postupuje podle plánu a podle mě dochází k zásadnímu zlomu. Konec Azovstalu je konec ukrajinskýho pilíře, na kterym stojí prakticky všechno ostatní, a už teď je vidět, jak morálka klesá a všechno se jim hroutí pod rukama. Můžou se pokusit o nějakou tu falešnou vlajku, jak jsem psal nedávno, ale asi už to nebude mít velkej efekt. Faktorů je tu ale pořád hodně, tak uvidíme, jak to všechno dopadne a jak dalekosáhlý to bude mít následky.

Ale kdyby to náhodou dopadlo dobře, tak nebojte, žádná přestávka na oddech nebude. Už se prej připravuje nová pandemie opičích neštovic (Amíci už podepsali smlouvu na nákup vakcín za 119 miliónů dolarů), takže o stálou zábavu bude postaráno.

 

Autor: AV, zdroj: Pokec24
5 3 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 8 měsíci

Tak nevím jestli to zase nebude nějaká dezinformace. Slečna Moravec z ČT hlásí zprávu ověřenou ze dvou zdrojů (z Kyjeva a Kyjova), že hrdinové brání Mariupol. A také o vítězstvích našich zbraní na východní frontě. Podle zpráv přímo od komika se po náročné a komplikované operaci rozvědky a ukrajinských sil, podařilo evakuovat obránce Mariupolu. Že by se z … Číst vice »

spartak
spartak
před 8 měsíci

Tato mezinárodní ostuda co se děje na Ukrajině podle not západu je od roku 1989 vyvrcholením lží a manipulování s pravdou.Bohužel ,základem je také Česko ,které 30let pošlapává demokracii a buduje fašismus. U kravína se teda dějí věci!