Proč jsou u nás nejvyšší ceny energií v Evropě?

Neustále je nám předkládán covid a válka jako viník všeho – ale jaká je realita?

Toto je tak zásadní příspěvek se dvěma odborníky přes nákupy energií, který je  potřeba sdílet. (Pro představu, v jakém jsme průšvihu, stačí shlédnout prvních 15 minut.)

Elektřina z jádra se u nás vyrábí za 0,25 Kč za kWh a ta samá elektřina (nikam neodchází, jen se virtuálně přeprodá do Lipska) a pak se virtuálně kupuje zpět za 8 Kč pro naše lidi. Pro ty stejné lidi, kteří si už jednou zaplatili Temelín i Dukovany, které mají být jejich…

Pozor, nejde o nějaké přebytky, to je VEŠKERÁ naše elektřina. Je to stejné, jako byste si sami pěstovali jahody za 0,25, pak šli jednou denně na burzu, tam ty stejné jahody (které mimochodem zůstaly celou dobu doma) virtuálně koupili za 8 kč a pak se vrátili domů a teprve je snědli.

A s plynem je to obdobný podvod a neschopnost.

Covid a válka – pro politiky čistá spása a prázdný bianko šek – je to dokonalý všeobjímající pláštík, pod který se dá skrýt zkrátka vše.

Lidé by se měli konečně pod vahou těch lží probudit – NE covid – NE válka – ale jen tato a předchozí vlády neumětelů nebo gaunerů jsou zodpovědné za to, čím procházíme a co naši zem v následujících měsících a letech čeká.

Na tuto videobesedu upozornil režisér a spisovatel Jan Tománek

 

Děkujeme za finanční dary, které podporují web Nové republiky, natáčení besed a rozhovorů.

Pošlete-li nám peníze, bojujete proti nastupujícímu fašizmu, za demokracii.

Číslo bankovního konta Nové republiky u FIO banky:

2300 736 297/2010

IBAN: CZ54 2010 0000 0025 0073 6297

5 1 hlasovat
Hodnocení článku
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
spartak
spartak
před 6 měsíci

Pomalu se část naší společnosti začíná probouzet . Pokud většina společností neodsoudí politiku po roce 1989 ,tak se nehneme z místa a budeme se propadat do bahna. Klaus prodal republiku a dnes se jedná o zbytky naší soběstačnosti ,které vláda ODS nabízí cizině díky vysokým cenám pro české podnikatele.