Válku proti Ukrajincům začal Zelenskij a stále v ní pokračuje

Konflikt na Ukrajině neotevřelo 24. února Rusko, ale týden předtím Ukrajina. OBSE je toho svědkem.

Thierry Meyssan
Thierry Meyssan

Na snímku ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj zachycený fotografem “v zákopech u svých vojáků”. Práce s médii mu jde.

Tento periferní konflikt naplánoval Washington, aby zavedl Nový světový řád, z něhož mělo být vyloučeno Rusko a poté Čína. Nenechte se zmást! píše Thierry Meyssan na francouzském webu Voltairenet.

Americký prezident Joe Biden označil svého ruského protějšku Vladimira Putina za „řezníka“. Pak řekl: „Proboha, tento muž nemůže zůstat u moci. Ministerstvo zahraničí se snažilo tato prohlášení bagatelizovat ujištěním, že prezident Biden mluvil pouze o výkonu moci nad ruskými sousedy, ale neupřesnil, kde bude Rusko vykonávat takovou moc.“

Ruské vojenské operace na Ukrajině probíhají více než měsíc a  propagandistické operace NATO měsíc a půl.

Válečná propaganda Anglosasů je jako vždy koordinována z Londýna. Od první světové války, kdy získali Britové jedinečné know-how. V roce 1914 se jim podařilo přesvědčit vlastní obyvatelstvo, že německá armáda v Belgii masově znásilňovala a že povinností každého Brita je přijít těmto ubohým ženám na pomoc. Byla to čistší verze pokusu císaře Viléma II konkurovat britskému koloniálnímu impériu. Na konci konfliktu britské obyvatelstvo požadovalo odškodnění obětí. Bylo provedeno sčítání a bylo zjištěno, že fakta byla mimořádně zveličená.

Prezident Zelenskij vyhlásil Rusku válku tím, že od 17. února nařídil banderistickým jednotkám začleněným do jeho armády útočit na ruské občany na Donbasu. Poté zamával červeným hadrem před politickými vůdci členských zemí NATO a prohlásil, že se chystá získat atomovou bombu v rozporu s mezinárodními smlouvami.

Tentokrát, v roce 2022, se Britům podařilo přesvědčit Evropany, že „24. února Rusové zaútočí na Ukrajinu, aby ji anektovali. Moskva se snaží obnovit Sovětský svaz a připravuje se postupně zaútočit na všechny své bývalé republiky.“ Tato verze je pro Západ čestnější než evokování „Thúkydidovy pasti“. Ve skutečnosti kyjevské jednotky zaútočily na vlastní obyvatelstvo v Donbasu odpoledne 17. února. Poté Ukrajina zamávala před ruským býkem červeným hadrem s projevem prezidenta Zelenského k politickým a vojenským vůdcům NATO shromážděným v Mnichově, během kterého oznámil, že jeho země se chystá získat jaderné zbraně, aby se ochránila před Ruskem.

Nevěříte mi? Zde jsou údaje OBSE z hranic Donbasu. Žádné boje neprobíhaly měsíce, ale pozorovatelé neutrální organizace pozorovali 1400 explozí denně od odpoledne 17. února. Ihned se přesunulo z povstalecké provincie Doněck a Luhansk, které se stále považovaly za Ukrajinské, ale požadovaly autonomii na Ukrajině. více než 100 000 civilistů na jejich ochranu. Většina se stáhla do vnitrozemí Donbasu, ostatní uprchli do Ruska.

V letech 2014 a 2015, kdy občanská válka postavila Kyjev proti Doněcku a Luhansku, byly materiální a lidské škody pouze záležitostí vnitřních záležitostí Ukrajiny. Postupem času však téměř celé ukrajinské obyvatelstvo Donbasu uvažovalo o emigraci a získalo jako druhé ruské občanství. Proto byl útok Kyjeva na obyvatelstvo Donbasu 17. února útokem na ukrajinsko-ruské občany. Moskva jim v nouzi přišla na pomoc  24. února.

Chronologie je nesporná. Nebyla to Moskva, kdo chtěl tuto válku, ale Kyjev, navzdory předvídatelné ceně, kterou bude muset zaplatit. Prezident Zelenskij záměrně vystavil svůj lid nebezpečí a nese výhradní odpovědnost za to, co dnes děje.

Proč to udělal? Vladimir Zelenskij od začátku svého funkčního období pokračoval v podpoře ukrajinského státu, která začala za jeho předchůdce Porošenka zpronevěrou finančních prostředků jeho americkými sponzory a extremistům ve své zemi, banderovcům. Prezident Putin nazval ty první „skupinou narkomanů“ a druhou „skupinou neonacistů“ Nejenže Vladimir Zelenskij veřejně prohlásil, že nechce řešit konflikt na Donbasu plněním Minských dohod, ale zakázal svým spoluobčanům mluvit rusky ve školách a v administrativě, a co je horší, podepsal 1. července 2021 rasový zákon , de facto vylučující Ukrajince hlásící se ke svému slovanskému původu z požívání lidských práv a základních svobod.

Ruská armáda nejprve vtrhla na ukrajinské území nikoli z Donbasu, ale z Běloruska a Krymu. Zničila všechna ukrajinská vojenská zařízení používaná roky NATO a bojovala s banderovskými pluky. Nyní se věnuje jejich likvidaci na východě země. Prezident Putin nikdy, absolutně nikdy neřekl, že Rusko obsadí Kyjev, svrhne zvoleného prezidenta Zelenského a bude okupovat jeho zemi. Naopak, vždy tvrdil, že jeho válečnými cíli bylo denacifikovat Ukrajinu a eliminovat zásoby zahraničních zbraní (NATO). To je přesně to, co dělá.

Ukrajinské obyvatelstvo trpí. Zjišťujeme, že válka je krutá, že vždy zabíjí nevinné lidi. Dnes jsme přemoženi svými emocemi, a když ignorujeme ukrajinský útok ze 17. února, obviňujeme Rusy, které neprávem nazýváme „agresory“. Necítíme stejný soucit s oběťmi souběžné války v Jemenu, jeho 200 000 mrtvých, včetně 85 000 dětí, které zemřely hlady. Ale je pravda, že Jemenci jsou v očích Západu „pouze Arabové“.

Skutečnost utrpení by neměla být a priori vykládána jako důkaz, že člověk má pravdu. Zločinci trpí jako nevinní.

Ukrajinské delegaci u Mezinárodního soudního dvora se podařilo získat nikoli rozsudek ve věci samé, ale nařízení o předběžném opatření proti Rusku.

Jak je taková manipulace soudu možná?  Ukrajina se odvolala na skutečnost, že prezident Putin během svého projevu o ruské vojenské operaci řekl, že obyvatelé Donbasu jsou obětí „genocidy“. Popřela proto tuto „genocidu“ a obvinila Rusko, že tento argument použilo nesprávně. V mezinárodním právu už slovo „genocida“ neodkazuje na vymýcení etnické skupiny, ale na masakr nařízený vládou. Za posledních osm let bylo na Donbasu zabito 13.000 až 22.000 civilistů, v závislosti na tom, zda se člověk odvolává na ukrajinské nebo ruské vládní statistiky. Rusko, které zaslalo svou žádost písemně, tvrdí, že se nespoléhá na Úmluvu o prevenci a trestání zločinu genocidy, ale na článek 51 Charty OSN, který povoluje válku v sebeobraně, jak prezident Putin výslovně uvedl ve svém projevu. Tribunál se nepokusil nic ověřit. Drželo se to ukrajinského popírání. Dospěla proto k závěru, že Rusko nevhodně použilo úmluvu jako argument. Kromě toho, protože Rusko nepovažovalo za nutné být fyzicky zastoupeno u soudu, Soud využil jejich nepřítomnosti k uložení odchylného prozatímního opatření. Rusko, jisté svým dobrým právem, odmítlo vyhovět a požaduje rozsudek ve věci samé, který nebude vynesen dříve než na konci září.

Od začátku ukrajinské krize Čína nejen zaujala nestranný postoj, ale chránila svého ruského spojence v Radě bezpečnosti OSN. Spojené státy se mylně obávaly, že Peking pošle zbraně do Moskvy. Nikdy tomu tak nebylo, přestože existuje logistická pomoc například v podobě připravovaného jídla pro vojáky. Čína sleduje, jak se věci vyvíjejí, a vyvozuje, jak se vyvinou, když se pokusí získat zpět rebelskou provincii Tchaj-wan. Peking laskavě odmítl nabídky Washingtonu. Uvažuje v dlouhodobém horizontu a ze zkušenosti ví, že pokud nechá Rusko zničit, bude Západem opět vypleněna. Jeho záchrana je možná pouze s Ruskem, i když ho jednoho dne musí na Sibiři vyzvat.

Evropská unie nyní dostala příkaz zastavit dovoz ruských uhlovodíků. Pokud se podřídí tomuto příkazu, Německo bude zničeno a s ním i celá Unie. Nepůjde o vedlejší škody, ale o ovoce strukturovaného myšlení, jasně vyjádřeného po dobu třiceti let.

Pro Washington je nejdůležitější vyloučit Rusko ze všech mezinárodních organizací. Již se USA v roce 2014 podařilo vyloučit Rusko z G8. Záminkou nebyla nezávislost Krymu (kterou požadoval již od rozpadu SSSR, několik měsíců předtím, než Ukrajina pomýšlela na vlastní nezávislost), ale jeho členství v Ruské federaci. Údajná agrese Ukrajiny poskytuje záminku pro ruské vyloučení z G20. Čína okamžitě poukázala na to, že nikdo nemůže být vyloučen z neformálního fóra bez ústavy. Prezident Biden se však k obvinění vrátil 24. a 25. března v Evropě.

Západ zachvátila jakási hysterie. Všechno ruské je pronásledováno, aniž by se přemýšlel o jeho spojitosti s ukrajinskou krizí. Ruští umělci mají zakázáno vystupovat, i když je o nich známo, že jsou proti prezidentu Putinovi. Tady jedna univerzita zakazuje studium protisovětského hrdiny Solženicyna ze svých osnov, jinde vylučují Dostojevského (1821-1881), který se postavil proti carskému režimu. Zde je dirigent deprogramován, protože je Rus a tam je Čajkovskij (1840-1893) odstraněn z repertoáru. Všechno ruské musí z našeho vědomí zmizet, stejně jako Římská říše srovnala se zemí Kartágo a metodicky zničila všechny stopy jeho existence, a to do té míry, že dnes o této civilizaci víme jen málo.

Prezident Biden se s tím 21. března nijak netajil. Před publikem vedoucích podniků řekl: „Toto je okamžik, kdy se věci mění. Nastane Nový světový řád a my ho musíme vést. A musíme sjednotit zbytek svobodného světa, abychom to udělali to“  Tento nový řád  by měl rozdělit svět na dva hermetické bloky; střih, jaký jsme nikdy nepoznali, bez srovnání se železnou oponou studené války. Některé státy, jako například Polsko, věří, že mohou hodně ztratit jako ostatní, ale také trochu získat. Generál Waldemar Skrzypczak tedy právě požadoval, aby se ruská enkláva Kaliningrad stala polskou.
 
Jak bude po odříznutí světa skutečně Moskva schopna komunikovat s tímto územím?

Zdroj: Voltairenet, překlad První zprávy

5 5 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Primak
Primak
před 2 lety

Ten strojový překlad je dosti zavádějící a kostrbatý (navíc je to z anglické verze, která byla přeložena z francouzské). Ten odstavec o OBSE nad tím grafem by měl lépe znít: Po měsíce se nijak nebojovalo, ale … Okamžitě z důvodů ochrany bylo přemístěno více než 100 000 civilistů z povstaleckých provincí Doněck a Luhansk, které se sice považovaly za… Číst vice »

shoty
shoty
před 2 lety

Zelenskému sa v práci s médiami darí?
Snáď len s tými, ktoré sledujú debovia, ktorí netušia, že to je Kolomojského gašpar.