Zlověstne odpočitavani

Když mi na tydlifonu cinkla zprava od mojeho domaciho operatora, vzpěnila se ve mně krev. “Zapněte si data v rumingu a možete využit připojeni už za 3,90 Kčs za 1 Mega,” psal mi muj lichvařsky operator.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

article_photo

“Vy kurvy vyděračske,” pomyslel sem si, bo před chvilu sem kupil mistni SIMku za 156,-Kč, v kere mam deset Giga na měsic. To znamena, že ten Megabajt mě nevyjde na 3,90 Kč, ale na 0,015 Kč. Když to obratim, tak s mojim domacim vydřiduchem bysem tu za deset Giga neutratil 156,-Kč, ale 39 tisic koun!

Chvilu sem byl naštvany na mojeho operatora, ale to přece neni jeho chyba. Každy lichvař se pohybuje v tych mantynelach, jake mu stat dovoli. A naš stat nejenže dovoluje, on dokonce vytvařa prostředi, kere spěje k likvidaci jeho vlastnich občanu.

Co robil ten slovensky imigrant, když jeho kamoš Orban vloni domluval s Putinem pevnu cenu plynu na dvacet roku dopředu?

Co robil před měsicem brněnsky Harry Potter, když seděl ve vlaku do Kyjeva s Polakama? Zeptal se jich, jak to robi, že maju liter benzina za 33,-Kč?

Všecko, na co se podivam, je horši nebo dražši, než v okolnich zemich. Čemu se možu u suseda dat ze staru dvě presa a dva zakusky za kilo a u nas za dvojnasobek? Kam mizi ta stokoruna, keru dam u nas navic za krabičku blbych cigaret oproti 65,-Kč, kere zaplatim třeba v Polsku?

Komu ide 400 miliard, o kere nas vlada bruselske pětky zadluži enem za letošni rok? Nakupi za ně zbytečne vakciny, anebo pošle zbraně zadarmo do chřtanu mezinarodni zbrojařske mafii?

Vlada zaměrně připravuje krach teto země. Bo až se na podzim ty vyděračske ceny benzinu, plynu a eletriky odrazi v cenach koncovych vyrobku, staneme se oproti našim susedum nekonkurenceschopni a fabriky budu vyhazovat lidi, bo za ty prachy nebude nikdo ty předražene ksindly kupovat.

Chvilu budeme my šťastnějši, keři bydlime u hranic, jezdit kupovat žradlo do Biedronky, ale to neni řešeni.

Vzhledem k temu, že vlada zaměrně připravuje revolučni situaci, tajak to popisoval stary Lenin, možeme brzo očekavat nepokoje a nasili. Bo nažrany a spokojeny chlop do ulic nepude. Ale pude tam, až mu egzekutor zebere barak na hypoteku, auto na lizačku a stara ho tam vyžene, bo děcka budu mět hlad.

Odpočitavani už začalo.

Ladislav Větvička, lektor Marxismu-Leninismu na VŠE

Zdroj – blog autora

5 4 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

tady je záznam z této včerejší demonstrace z Raptora: https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/3065068297076139

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Nezbude nic jiného, než vyjít do generální stávky, neboť tato vláda má perverzní zálibu v likvidaci ekonomiky naší republiky a ožebračování obyvatel této země. My jsme měli včera demonstraci blízko parlamentu za demisi vlády a přišel k nám ožralý Kalousek. Dali jsem mu mikrofon, aby promluvil a on promluvil, že prý taková demonstrace, kdy v milionové… Číst vice »

maxim
maxim
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Za normálních časů by Kalouska vystavovali v Zoo jako typický exemplář degeneráta a půjčovali by ho na univerzitu na semináře studentů o lidské pokřivenosti a intelktuální defektnosti ….
Jooo …, v současné době vlády debilů a defektní společnosti debility je Kalousek celebrita…

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Měl jít domů s naraženým nosem… 🙁

maxim
maxim
před 1 rokem

Jooo .., za Klémy bylo nejlíp …
Šmejdi, lichváři, keťasové a další svoloč byli převychováváni praci a normální lidé kteří se nenechali zblbnout mamonem a debilním buržoazním politikařením si po válce skromně ale spokojeně žili, a poměry se neustále zlepšovaly …
Posledních 30 let je to všechno naruby od 10 k 5, od prosperity k debilitě …

adam
adam
před 1 rokem

Autor patří k mým oblíbeným glosátorům dění. Je nejen vtipný, ale vždy dokáže uhodit hřebík přímo na hlavičku. 🙂 Dobrou náladu mě ovšem kazí vědomí, že nesu důsledky politiky stran, které jsem nikdy nevolil ani omylem…