Vykulencovy starosti

Dnes si po dlouhé době dáme jednu tuzemskou politickou kauzu, kterak si policie přišla na pražský magistrát pro tamního náměstka za hnutí STAN Hlubočka, který je tím největším etalonem morálky a čestnosti v naší posametové historii.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Tři lidi už jsou ve vazbě, ministr školství rezignoval, Vítku Rakušanovi se strana poněkud rozpadá pod rukama a do médií unikají ze státního zastupitelství různé tajné informace především o tom, jak se podnikatelé s politiky dělili o kořist na transparentně zadávaných státních zakázkách.

Vynechal jsem něco?

Přiznávám se, že jsem kauzu Hlubuček nesledoval do nějakých hlubu(č)kých detailů. Už jsem prostě otupěl. Tohle tu přeci dělá každý. Stát zadává zakázky na móóócinky moc miliard, poměrně snadno se to dá nadhodnotit a předražit, ty peníze jsou tak zajímavé, že kvůli tomu stojí za to jezdit po mnoha pracovních obědech, večeřích a tajných schůzkách, stojí za to vydávat statisíce a miliony na úplatcích, stojí za to budovat kontakty přes prostředníky, stojí za to se zabezpečit šifrovanými telefony a pokud se zadaří, mají Starostové peníze na kampaň i na milenky.

Průser je ovšem v tom, že jde o tolik miliard, že stojí za to to i vyšetřovat, zajímá to politickou konkurenci… a protože hoši neznají míru, časem začnou být příliš sebejistí a neopatrní, nakonec se někdo někde prořekne, policie nasadí odposlechy a nakonec to vždycky praskne.

Prostě nuda. Dělají to víceméně všichni s různou mírou šikovnosti.

Dokud někde budou koncentrované velké peníze, budou tam také různí Dalíčci, Šloufíčci, Redlíčci, Hlubučci a další podnikatelé. Jestli si někdo mezi voliči myslí, že byznys dává peníze na politiku z ušlechtilých důvodů, tak by se měl nechat vyšetřit. Vždycky je to investice. Vždycky se to nějak musí vyplatit. Ti nejbohatší si zařídí zákony na míru, ti méně bohatí prostě kradou jak straky.

Já k tomu mám vidlácky jen pár poznámek:

Všimněte si prosím, že celá kauza se táhne už dlouhá léta, ale žádný náš investigativní intervijuk o tom nepsal, nevěděl, netušil, neřešil. To museli až policajti, když měli plné šanony přepisů z odposlechů a vyšlo jim to stejně dobře jako s Rathem. Pak teprve si všichni novináři vzpomněli, vytáhli další kontakty a odrovnali Gazdíka, zřejmě i Polčáka a seznam určitě ještě není konečný. Prostě když jsou u moci ti správní, tak naše mééédia drží basu a začnou se věnovat své práci, až když už to nejde jinak.

Jo, kdyby šlo o Babiše nebo Okamuru, to by byla jiná práce. Tam se intervijuci snaží i u naprostých banálností. Jako že si Babiš zcela podle zákonů koupil ve Francii nemovitost nebo že si projekt přizpůsobil dotačnímu titulu, aby mohl čerpat.

Co bude dál? Podle mě nic. Fialovi musí být naprosto jasné, že si nemůže dovolit žádné zaváhání, protože předčasné volby by prostě projel. Proto odpustí všechno, přehlédne všechno, přizpůsobí se, nějak to okecá, bude situaci pečlivě sledovat a pak vyšle veřejnosti jasný signál. Nemá jinou možnost.

Pořád je tu opozice, které má přes devadesát poslanců a stačí relativně malá odbojná skupina mezi těmi vládními a vše může být jinak. Babiš by si takovou věc užil naprosto dokonale a nedivil bych se, kdyby už navazoval kontakty třeba s KDU, která zase jednou zjistila, že vlezla do spolku s dokonalými asociály a pokud s nimi zůstane příliš dlouho, hodně se od nich ušpiní. Zároveň všichni víme, že KDU je děvka, která jde s každým a nemá s tím problém.

Stejně tak tu máme Piráty, kteří v současné době mají dva největší tragédy české politiky… a to je co říct, protože vyniknout vedle Fialy s jeho jasnými signály, Pekarové s jejím prodejem Budvaru, Gazdíkem a jeho kontakty s korupčníky, Nekulou, který rozvrátil české zemědělství a Síkelou, který právě rozvrací zásobování elektřinou a plynem, vyniknout vedle takových borců, to je fakt hodně těžké. Lipavskému a Hřibovi se to ovšem velmi úspěšně daří (mimochodem – všimněte si, jak přesně Zeman Lipavského odhadl).

K tomu Rakušan s Piráty vyjebal ve volbách…

Bartoš a spol. se teď zoufale snaží, aby to nevypadalo, že byl s Vykulencem někdy v koalici. Těm musí být jasné, že jsou definitivně v háji, že pro ně politika končí a že na dlouhé roky zavřeli cestu pirátství v naší zemi.

Petru Ihorovičovi Fialenkovi není co závidět. Aby udržel vládu, bude se pěkně muset umazat od starostovského hnoje. Ne, že by se ekloval, ale ono to bude smrdět ještě mnohem víc, než to smrdí teď. Košile je ovšem bližší než kabát a tak si myslím, že to ustojí.

Dovolím si na závěr dát jednu radu opozici.

Sice si nemyslím, že to vyjde, ale nevíte, co všechno má policie ještě v šuplíku a co nám na Vykulence vytáhne. Mohou být volby… Je nejvyšší čas, aby Okamura a spol. začali slibovat. Vyvést nás z války, vyvést energetiku z lipské burzy, dávat každý měsíc pětitisícový příspěvek na dítě… Babiš to brzy udělá. Protože on ví, co lidi chtějí. Myslet na státní rozpočet v podmínkách pětinásobného zdražení energií, evropských zelených experimentů a rozvrácení průmyslu je poněkud zbytečné. I ten Filala to pochopil a rabuje, jak jen to jde. Pokud Okamura v tomto ohledu nebude slyšet, tak prostě dopadne jako obvykle.

Pád přijde každopádně, ale bude velký rozdíl, jestli vláda těsně před katastrofou rozdávala polívku nebo vydírala daně.

Zdroj: Vidlákovy kydy 

2 4 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 1 rokem

Článek celkem dobrý, ale fotka těch zdrogovaných idiotů vynikající – nemusí být na klasických drogách, ale jsou zdrogovaní mocí. FUJ. Je mi na blití velebnosti.

Vlastimil
Vlastimil
před 1 rokem

Již řadu let říkám, že prakticky žijeme v soudcokracii, kdy jakékoliv rozhodnutí vlády, parlamentu či prezidenta může zhatit podle libosti soudce (zdaleka nejen Rychetský)a to bez možnosti odvolání. Výsledkem je mimo jiné plánovitá islamizace Evropy a “vyzmizikování” všech možných tunelů do ztracena. A mimochodem: u Redla skvěle zafungovala “spolupráce” soudkyně a soukromého psychiatrického zařízení v Plzni (opět… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem

Na rozdíl od autora si myslím že tahle squadra již dopískala. Tohle přece nejde ustát. I když vlastně fiala má kořeny v zemi a tam asi zase zastrčí svou hlavičku před problémy.

Rob
Rob
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Nevěřte tomu Lubezi. Všechno je to zase jenom komedie na lidi. Stačí se podívat třeba tady: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/roman-janousek-soud-zabavny-majetek-vraceni_2206191744_tec nebo tady: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/roman-janousek-soud-zabavny-majetek-vraceni_2206191744_tec Šlachta a jeho tažní koně jsou odstaveni, jejich práce je pošlapána… A tohle dopadne stejně. A proč? Protože soudci, jsou zločinci v taláru. Podívejte se na “předsedu Ústavního soudu” Rychetského. Ten už se ani… Číst vice »

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

V naší zvrácené společnosti lze ustát vše.Klausovo a venci flašky rozprodání republiky, odevzdání vráceného zlata na původní adresu a dnes kecání o válečných reparacích které by mnělo Germánsko zaplatit- výsměch. Kdyby ty prachy skutečně vyplatili, tak by se obratem vrátili zpět. Tato republika je naprosto ztrouchnivělá!!!!!!!

spartak
spartak
před 1 rokem

Podařilo se odstranit jedinou levicovou stranu v ČR tj.komunisty.Divné volby přinesly více lží a korupce.ODS jako strana centrálního zla je obklopena stejnou kohortou bezmozků.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

STAN přívedl do vysoké politiky v roce 2010 Kalousek se Schwarzenbergem s tím, že bude nejbližším spojencem nově vytvořené TOP09 a ODS.V nové pravicové vládě Nečase se mělo navázat na éru Topolánka, Dalíka, Julínka, Cikrta, Wolfa atd.Viz slavný klip “Přemluv bábu dědka”, který by se snad svou nekompromisností mohl líbit i v nacistickém Německu v letech… Číst vice »

oldo
oldo
před 1 rokem

Ti slavní “starostové”,i ten název je podvod na voliče,jsou stejná banda jako všichni.
Ale tady by se neměly objevovat titulky,kde se někdo vysmívá něčímu vzhledu.
To dělá jen nevychované čuně!