Boží mlýny melou?

Tak rychlý sešup vládního STANu mě příjemně překvapil. Jistě je to v podstatě organizovaná zločinecká skupina, ale že to lidé tak rychle zreflektovali je fakt fajn.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

Na snímku některé známé tváře StaNu: Farský, Rakušan a Hlubuček

Pád z 8,5% na 4, 8% za pouhý měsíc, to je výkon. Akce Dozimetr, která ukázala mafiánské metody a korupci, u strany, kterou například zpěvák, kdysi fajn a docela normální, nyní hluboce přesvědčený havlista volil, coby záruku solidního života a budoucnosti. Dnes raději mlčí.

Ne že bych sněmovní průzkum Medianu bral jako slovo boží. Například 11% pro Piráty se mi zdá zcela cinklé.

Že ovšem má největší opoziční strana ANO má 29% se mi při totálním selhání ODS při řízení společnosti, zdá zcela uvěřitelné a že ODS, coby hlavní vládní strana poměrně slabých 16, 1 % si tu slabost také zaslouží. A SPD jako strana má 12,5 %. Škoda. V zahraniční oblasti by s ní leckdo souhlasil více než s Babišem, ale její styl je pro většinu populace, podobně jako například u AfD v Německu příliš rozkřičený.

Jestli si ČSSD udrží 5,6% nedovedu odhadnout. V tom si rozhodně počkejme na příští průzkumy.

Přesto je celkově povzbudivé, že strany vládní koalice jako celek padají. Je to nejhorší vláda od vzniku samostatné České republiky.

No půjde-li to tak dál, neškodilo by, kdyby nějakým vnějším tlakem padla, jako kdysi ta Topolánkova či Nečasova. Oni totiž pravidelně vlády vedené ODS s výjimkou té prvé – Klausovy, končí nějakým skandálem. Mimochodem už dnes má tato vláda podobě nízkou podporu jako ta Babišova v nejostřejší vlně kovidu.

4.6 5 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 12 dny

Tohle potěší že taková mafiánská strana padá ale pokud se opozice nesjednotí tak je nám to k ničemu. Zas splácají jiný slepenec a budeme opět v troubě.

spartak
spartak
před 13 dny

ODS je strana nácků a TOP,STAN utváří s ODS mafii. ANO je lepší pol.stranou ,ale nepřekročí stín mafie .

Karel2002
Karel2002
před 13 dny

I kdychom připustili, že STAN (TOP09, Piráti…) jsou zločinecká seskupení, jak chcete dosáhnout koncem července 2022 změny poměrů, když příští parlamentní volby jsou až na podzim roku 2025?

tomaskova
tomaskova
před 13 dny

Já bych se zase tak moc neradovala. Když bude třeba, tak zase udělají třebas sedmikolku a budou vítězní, jako byli v posledních volbách. Však oni to už nějak vymyslí.

danny
danny
před 13 dny
Odpověď uživateli  tomaskova

Dokud je v čele Ústavního soudu soudruh Rychetský, nemají se čeho obávat. Zajistil jim kličkou dostat se k moci, zajistí jim i to, že jim dlouho zůstane. Třeba korespondenční volbou, nebo jinak. Pan Marek Benda to vzkázal občanům, jak je jeho zvykem, jasně: “Oni mohou protestovat jak chtějí. My máme 108 hlasů!” A tito… Číst vice »

Naposledy upraveno před 13 dny uživatelem danny
mikkesh
mikkesh
před 12 dny
Odpověď uživateli  danny

Velmi trefné. Jen u Paní Pekarové jsem si jistý, že nezná současný význam slova diletant a pokud si na Wikislovníku bude hledat co to znamená, bude příjemně překvapená. (člověk nevyučený v oboru, nemající patřičná vzdělání, ale který se o daný obor zajímá a danému oboru rozumí …) pro ni jako zpovykanou, nevychovanou a troubovitou “dámu” upřesním… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 12 dny
Odpověď uživateli  mikkesh

V jazyku části jejich chlebodárců: trottel.