Kissinger a válka na Ukrajině

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

převzato

Henry Kissinger ve svém projevu na nedávném Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu (22.-26. května 2022) doporučil ukrajinskému prezidentovi Zelenskému udělat nějaké ústupky výměnou za mír. A měl pravdu.

O několik dní později použil prezident Joe Biden téměř stejná slova na adresu Zelenského neustálých žádostí o další peníze – miliardy, nikoli miliony, a více zbraní, vždy více zbraní. Parafrázuji Bidenova slova: „Ukrajina musí udělat nějaké ústupky, aby byl mír“.

Téměř každý už ví, že Ukrajina nemá vycvičenou armádu, která by zvládla sofistikované zbraně přicházející z USA a ze zemí NATO. Většina těchto zbraní může – nebo spíše skončí – v rukou zločineckých mafiánských gangů a teroristických skupin.

Miliardy dolarů, které Ukrajina dostává od Západu, nemluvě o 40 miliardách od Bidenovy administrativy, nemůže v žádném případě absorbovat tak zkorumpovaná a zkrachovalá země, jakou je Ukrajina. Západ to ví. Přesto nadále financují „boj“ Ukrajiny proti Rusku. Tok finančních prostředků je udržován při životě intenzivní lživou propagandou, že Ukrajina válku proti Rusku vyhraje.

Všechny tyto miliardy se někde hromadí jako dluh, zejména v americké státní pokladně a v Evropské centrální bance. Ale nezapomeňte, že v USA a EU se dluh nepočítá. Dluh nebude nikdy splacen. Západní měnový systém je obrovský pyramidový systém založený na dluhu.

Jak směšné je propagandistické tvrzení, že Ukrajina vyhraje válku proti Rusku! Pokud nebude zastavena, stane se z ní beznadějná a nekonečná válka – s desítkami či stovkami tisíc mrtvých převážně Ukrajinců.

Možná, že peníze na ekonomickou podporu a zbraně ani neopouštějí státní pokladny USA a zemí NATO, ale jdou přímo na vybraná bankovní konta, včetně vojensko-průmyslového komplexu na obou stranách Atlantiku.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg před několika dny na jednání ve finském Kultarantu po setkání s finským prezidentem Saulim Niinistem prohlásil, že blok vedený USA [NATO] usiluje o posílení pozice Ukrajiny u jednacího stolu, ale dodal, že jakákoli mírová dohoda bude zahrnovat kompromisy, včetně územních. Viz toto.

Byl to snad Kissingerův reálně politický postřeh na květnové konferenci WEF v Davosu, který přiměl klíčové „decision-makers“, jako jsou Biden a Stoltenberg, aby se vzpamatovali a řekli Zelenskému, že mír má svou cenu?

Nebo je to naopak? Vojenští kontroloři USA/NATO, Biden a Stoltenberg, vyslali Kissingera jako posla, aby Zelenskému sdělil právě toto? V tom případě to vypadá jako plán, který se plně začleňuje do Velkého resetu. Válka, která zabije několik desítek tisíc lidí, zničí životně důležitou infrastrukturu země zvané Ukrajina – jakkoli zkorumpované – nakonec to budou muset lidé zaplatit svými životy a penězi.

Možná se podaří obnovit Ukrajinu jako čestnou zemi s novým nezkorumpovaným vedením?

Nezávisle na tom, kdo to bude dělat, zda Kissinger nebo Bidenovi a Stoltenbergovi jestřábi, bude Rusko schopno kontrolovat nejen rusky mluvící a obydlenou oblast Donbasu, ale také prakticky odříznout Ukrajinu od přístupu k moři a vodním cestám, protože Rusko kontroluje přístav Mariupol, Azovské moře, Kerčskou úžinu, která spojuje Krym s pevninským Ruskem prostřednictvím nově postaveného mostu. (Viz Michel Chossudovsky, Black Sea Geopolitics and Russia’s Control of Strategic Waterways: The Kerch Strait and the Sea of Azov).

Rusko může mít také velký vliv na kontrolu řeky Dněpr – obrovské splavné vodní cesty – která vede z Běloruska přes Ukrajinu do ukrajinského přístavu Cherson u Černého moře.

Černé moře je prakticky pod kontrolou Ruska, Oděsa, největší ukrajinský přístav, je prozatím prakticky nefunkční, protože jej zaminovaly ukrajinské ozbrojené síly, což Ukrajině znemožnilo v letošním roce vyvézt až 75 milionů tun obilí.

Rusko již prohlásilo, že Černé moře odminuje, aby pomohlo Ukrajině při přepravě obilí na Blízký východ a do Evropy.

Možná to Západ nechce, protože jeho plánem je přivodit obrovský hladomor v severní Africe, na Blízkém východě a v Evropě.

Je smutné, že je to součást agendy Velkého resetu a Agendy 2030 OSN, jejímž cílem je depopulace a mentální podřízení se vznikajícímu Novému světovému řádu (NWO). Mnoho lidí může zemřít. Ti, kteří přežijí, budou trpět různými stupni hladomoru, nemocemi souvisejícími s hladomorem a budou oslabeni nejen fyzicky, ale i duševně a duchovně. Nebudou mít energii na odpor, a tak se stanou zranitelnými pro manipulaci ze strany Temného kultu nebo Deep state, ať už vám vyhovuje jakýkoli termín.

Pokud byl Kissinger skutečně jen poslem, potvrdilo by to, že válka na Ukrajině – provokace NATO spočívající v překročení ruské červené linie – byla jen nástrojem a jejím cílem bylo:

(i) umožnit Rusku zachránit obyvatelstvo Donbasu před zvěrstvy Kyjeva a nacistických azovských praporů. Od převratu na Majdanu v únoru 2014, který iniciovaly Spojené státy, bylo ukrajinskými (kyjevskými) silami a nechvalně proslulými nacisticko-azovskými prapory zabito více než 14 000 civilistů, většinou žen a dětí, a

(ii) upozornit svět na zástupnou válku mezi USA a Ruskem, aby bylo možné nerušeně plánovat a realizovat plynulé pokračování Agendy OSN 2030 alias Velkého resetu skrytého za výbuchy bomb a palbu děl.

Důležitým prvkem tohoto plánu je přeměna Světové zdravotnické organizace (WHO) ve všeobjímajícího, tyranského světového zdravotnického diktátora, který zruší zdravotní suverenitu jednotlivých národů, a to prosazením nechvalně proslulé „pandemické smlouvy“. První pokus, první hlasování na Světovém zdravotnickém shromáždění (WHA) před několika týdny, selhal díky bloku 47 afrických zemí, které hlasovaly vehementně proti.

Konference WHA se mimochodem konala v Ženevě souběžně s WEF. Je zvláštní, že Švýcarsko hostí jak WEF, tak WHO. Žádné otázky ohledně jejich zločinných, svět ničících plánů nikdo nepoložil.

Ačkoli žádná válka není ospravedlnitelná, nikdy – možná je důležité ilustrovat, co mohlo vést k tomuto ozbrojenému konfliktu na Ukrajině. Od samého počátku a po převratu na Majdanu, který v únoru 2014 podnítily USA, Kyjev nedodržoval dohodu Ukrajiny Francie Německa Ruska a Běloruska zvanou Minsk 2 z února 2015, která mimo jiné zaručovala autonomii v rámci Ukrajiny donbaským provinciím Doněck a Luhansk.

Po měsících lží a popírání navíc americké ministerstvo obrany konečně přiznalo, že na Ukrajině financovalo a vybudovalo 46 biologických laboratoří vojenského typu (stupeň 3). Podívejte se na to.

Tyto biolaboratoře představovaly pro Rusko hrozbu pro národní bezpečnost. Jejich neutralizace byla pro Moskvu prioritou.

Co bude dál?

Dnes ráno – 16. června 2022 – přijeli do Kyjeva vlakem z Polska tři hlavní představitelé Evropy, francouzský prezident Emmanuel Macron, německý kancléř Olaf Scholz a italský premiér Mario Draghi, aby „jednali“ s prezidentem Zelenským a údajně dalšími vysokými vládními představiteli. Oficiální program jednání není znám. Mohl by se však velmi dobře ubírat stejným směrem jako Bidenův, Stoltenbergův a Kissingerův verdikt: Mír má svou cenu. Ústupky, včetně územních, jsou nutností.

Mohou také chtít vědět, zcela legitimně, kam všechny ty miliardy (dolarů a eur) jdou a kdo a jak se zbraněmi naložil.

Uvnitř Temného kultu existují síly, které táhnou různými směry. Zatímco ti, kdo stojí za WEF, většinou bankovní a finanční giganti, zřejmě lpí na své mantře „globalizace“, jsou tu i tací, jako armáda a „skuteční politici“, kteří si uvědomují, že globalizace nikam nevede, že globalizace odcizila veřejnost do té míry, že masivní lidové bouře mohou zhatit jejich plán přesunu a ovládání kapitálu zdola a z centra nahoru.

Proto by mohlo dojít k uvolnění sevření společnosti, i když podle nich jen dočasnému. To je příležitost pro širokou veřejnost, pro nás, lid, abychom se probudili a vzali věci – odpovědnost za svobodu, lidovou a národní samostatnost a kulturní suverenitu – do vlastních rukou.

Je nejvyšší čas a ještě není pozdě.

Nezapomeňte – We Shall Overcome! Zvítězíme!

Kissinger and the War in Ukraine: The Messenger and the Master vyšel 16.6.2022 na Global Research.