Ostudný prodej Lannova paláce

Když se objevila informace o tom, že ČSSD bude prodávat za 200 milionů korun Lannův palác v centru Prahy, obrátili se na mě nezávisle tři moji klienti, s vyjádřením vážného zájmu o koupi za tuto částku. Přiznám se, že jsem je zklamal v této věci, neboť jsem jim sdělil, že v této hře na prodej já nejedu.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

Podle odhadů mých dobrých přátel, kteří pracují s nemovitostmi a jejich prodejem, je cena 200 mil. Kč za tento objekt v centru města, jenž je rekonstruován a tedy ve velmi dobrém stavu, značně podceněná.

Zdá se, že problém už vznikl ve smlouvě z roku 2014, kterým ČSSD za předsednictví Sobotky a jeho místopředsedy Starce, uzavřela smlouvu typu Zanzibar – Velká Británie, kde Zanzibarem ovšem byla ČSSD a Finep Velkou Británií.

Předpokládám, že lidé, kteří se v ČSSD tímto podivným prodejem zabývají, učiní příslušné právní kroky, který takovýto nevýhodný výprodej majetku strany určitou zájmovou skupinou, momentálně ovládající vedení této strany, znemožní. Pro zajímavost, jak jsem se dozvěděl z kuloárů, jedna dne už bývalá členka předsednictva ČSSD, známá svými velmi blízkými vztahy k bývalé šedé eminenci Sobotky, Pochemu, navrhla předsednictvu při projednávání prodeje Lannova paláce, tajné hlasování. Tedy, aby nebylo možné stanovit osobní odpovědnost jednotlivých funkcionářů za tento, nejen podle mého názoru, nevýhodný prodej. Mimochodem tato členka předsednictva už dnes není ani členkou předsednictva a prý ani členkou sociální demokracie. Jinak řečeno, skupina funkcionářů, do které je zapojen Poche a která měla zájem na prodeji Lannova paláce, si dobře uvědomuje nebezpečí, které z tohoto prodeje pro ni mohlo plynout. Chytří členové předsednictva se neměli vůbec hlasování účastnit a měli to sdělit do zápisu.

Vítězné tirády nynějšího předsedy strany, Šmardy, který sám sebe po prodeji stylizoval do pozice zachránce ČSSD, jsou poněkud předčasné. ČSSD se nějakých dluhů sice zbaví, zdaleka ale ne všech. A kromě toho je stále v očekávání výroku soudkyně Stamidisové v soudním sporu s dědici advokáta Altnera. Soudkyně Stamidisová zdá se, ještě před svým odchodem do důchodu, nehodlá akceptovat doporučení nadřízeného soudu a již se nechala před několika měsíci veřejně slyšet, že právo vidí na straně dědiců advokáta Altnera.

I kdyby výše prodejní ceny Lannova paláce odpovídala reálným podmínkám, ve kterých dnes ceny nemovitostí v Praze jsou, je tento postup individuálního prodeje v podstatě předem vybranému zájemci, neobvyklý. Vedení strany, by s využitím expertů, mělo zpracovat konkrétní ozdravný plán, který by řešil zcela transparentně a neproblémově zadlužení sociální demokracie, včetně dopad kauzy Altner na hospodaření této strany. A to se nestalo.

Zdroj

3.8 4 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 5 měsíci

No jo tak to dopadá když levicová strana dělá „havlovskou” politiku.

Stanislav Sevecek
Stanislav Sevecek
před 5 měsíci

Šmarda a spol. z Aspenu.

spartak
spartak
před 5 měsíci

ČSSD bohužel doplatila na snahu držet krok s ODS. ODS je mafie prolezlá do všech struktur společnosti a zbavit se jí je jen jedním způsobem ,radikálním.Šmarda je největší lempl. Sešup po odchodu p.Zemana je katastrofální.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

Vzchopila se ještě jednou za Paroubka.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 5 měsíci
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

A protože tzv. pravice tušila, že je pro ni zle, uklovala ho za vydatné pomoci nestranných a objektivních masmédií. Na podíl vnitřní páté kolony nezapomínat.
Nicméně ozubená lebka Bohúš a červenáček Hamáček s jejich Aspen kolektivy – to je konec.