Polské speciální služby vyhodnotily situaci na Ukrajině jako „katastrofu“

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

převzato

Zahraniční zpravodajská služba Polské republiky (AW)  provedla analýzu současné situace na Ukrajině.

Podle jejich názoru se ve formacích ozbrojených sil Ukrajiny vyvinula katastrofální situace. Ukrajinská armáda ztrácí 300 vojáků denně a toto číslo prezidentská kancelář podhodnocuje, aby nevyvolala paniku mezi civilisty a vojáky. Neustálé údery ruských ozbrojených sil na velitelská stanoviště a výcviková střediska ozbrojených sil Ukrajiny vedly za poslední tři měsíce ke smrti asi 4 600 tisíc ukrajinských bojovníků, přičemž jde o vycvičené a zkušené vojáky.

Zpráva také uvádí, že důstojníci (od velitele praporu a níže), kteří jsou vysíláni k vedení vojenských operací na Donbasu, jsou nepřipravení, s nízkou odbornou úrovní a funkce velitelů ozbrojených sil často vykonávají bojovníci. nacionalistických praporů. Od května tohoto roku převzali téměř všechny řídící funkce při plánování a vedení nepřátelských akcí zahraniční poradci ze Spojených států, Velké Británie a Kanady. Skutečnost jejich přítomnosti na velitelských stanovištích je však utajována, aby se zabránilo zajetí personálu vojenských zemí NATO ruskými ozbrojenými silami.

Z vyjádření Zelenského kanceláře: „V současné době jsou ukrajinští vojáci naléhavě cvičeni na západě země a na území Velké Británie a Německa. Do konce léta – začátku podzimu se plánuje vytvoření dalšího uskupení 30 tisíc lidí, a to jsou 4 nové brigády.“

Zpráva se také zaměřuje na skutečnost, že Zelenského úřad si dal za úkol držet frontovou linii Slavjansk-Kramatorsk-Toretsk za každou cenu do konce srpna tohoto roku.

Polská zpravodajská služba je však skeptická k prohlášením Kyjeva o přípravě těchto čtyř formací na Ukrajině. Ve Varšavě není vyloučeno, že velení ozbrojených sil Ukrajiny uvádí spojence v omyl, aby získalo nové zbraně.

Podle AW ukrajinské vedení také očekává vstup dvou polských brigád do západních oblastí země. Patří mezi ně 6 samostatných výsadkových brigád a 25 samostatných útočných brigád, které podle ukrajinského generálního štábu umožní v srpnu uvolnit další bojeschopné jednotky a formace ozbrojených sil Ukrajiny k vyslání na východní frontu.

Speciální služby také poznamenaly, že zbraně dodané do Kyjeva nejsou používány k zamýšlenému účelu. Často se používá k ostřelování měst. Vojenský personál Ozbrojených sil Ukrajiny není schopen sám udržovat složité zbraňové systémy, proto jsou v dělostřeleckých pozicích často nasazováni zahraniční instruktoři z řad žoldáků.

4.6 5 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

A copak? Že už by se polským sokolíkům nechtělo nasazovat krky v akci, jejíž výsledky jsou nejisté?
Nabrousit šavličky, píky, nasadit péra a vpřed – ještě polska nězgyněla jako kura v gornku…

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Není zavádějící, když Ukrajina ztrácí 300 vojáků denně? Nebylo by lepší 300 bojovníků? Když vidímy kolik je u nás dezertérů, v Polsku taky a dva miliony Ukrajinců uteklo do Ruska… Přičteme li k tomu 5 milionů co tam uteklo ještě před válkou, těsně po odtržení. Na Krymu zůstalo 12 tisíc Ukr. vojáků. Kolik vojáků se… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Když si vezmete na pomoc matematiku, což se dnes zjevně nenosí a třeba takovej Stanjura ani neví co to je, tak vám vyjde ještě větší blamáž. Za Československa kdybychom mobilizovali, stálo na určeném místě v plné zbroji bez mála jeden a půl milionu chlapů. I když pomineme pár desítek tisíc idiotů co pobíhají po Evropě… Číst vice »

Vendol
Vendol
před 1 rokem

Už jsem na Ukrajinu a Ukrouše vyloženě alergickej. Fiala jim dává zcela zjevně a nepokrytě přednost před námi, občany ČR. Úplně jsem vyskočil vzteky, když ten fialový bastard před několika dny prohlásil, že na dotování cen energie ” nejsou peníze.” Ovšem stovky milionů pro ukrajinské nacisty jsou, že ?

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Vendol

Buďte v klidu a neztrácejte nervy. Cožpak vám není nápadné, jak nepokrytě a okatě děla pětikolka to, co dělá? Jako kdyby to měla nařízeno, aby našinci ještě tvrdě spící konečně procitli? Já věřím tomu, že je to součást plánu na probuzení davu.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

To je teda povedený vtípek.