Roberts: Kreml nedokáže uniknout své klamné víře v dialog se Západem

Kreml říká, že válku nechce, ale jeho sebezničující politika k armagedonu vede.

P. C. Roberts
P. C. Roberts

Liberální mluvčí Kremlu tvrdí, že BRICS není náhradou za G20 (G20 je skupina největších ekonomik světa, představovaná ministry financí a guvernéry centrálních bank, tj. členy je 19 států a Jednotný vnitřní trh Evropské unie)…

…čímž vyzvedává fórum západní politiky nad ruskou BRICS (BRICS je zkratkovité označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky).

Tím, že Rusko dodává svým nepřátelům z NATO svoji energii a tím jim pomáhá zásobovat se jí i do budoucna, zbavuje se své mocné zbraně, jíž je čas, který tito její nepřátelé potřebují k získání zdrojů energie z jiných zemí. Nemluvě už o tom, že tímto svým zásobováním nepřátel svou energií minimalizuje Rusko škody, které na ekonomiky NATO mají americké sankce.

Tím ovšem, že svoji energetickou zbraň nevyužívá, stává se Rusko též hlavní příčinou rozšíření konfliktu na Ukrajině. Je totiž bezprecedentním jevem, když země nalézající se ve válce, pomáhá svým nepřátelům zabíjet své vlastní vojáky. Ruská sebevražedná politika totiž provokuje další a další západní provokace.

Kreml říká, že válku nechce, ale jeho sebezničující politika k armagedonu vede. Kreml, projevující větší zájem o ochranu svých nepřátel z NATO než o životy svých vojáků, nebere Západ vážně, čímž se rozšíření války stává nevyhnutelným.

Zdroj: pcroberts, překlad prvnizpravy.cz – Lubomír Man

3.5 4 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem

Z posledních komentářů P.C.Robertse mám pocit, jakoby si tu válku, světovou a konečnou, snad i přál. Předpokládám, doufám že důvodně, že Rusko se definitivním okamžitým uzavřením kohoutků nechce připravit o jednu! ze “zbraní”, u které má pořád “vyjednávací potenciál”. Je možné, a velmi pravděpodobné, že opět “rozhodne generál zima”. Rusku momentálně stačí, že si tzv. Západ… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem

Pan Roberts nezapřel svůj původ. Jeho uvažování se často zamotává v příslušnosti k západu.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Ač si pana Robertse velice vážím, zdá se mi, že on zase nedokáže vyhodnotit na jakých vahách se váží. Měl by si vzpomenout na Japonsko před II. válkou. Tehdy také na Japonce USA uvalili surovinové embargo (dnes sankce) a tím je přinutili k válce. Nebo ji minimálně urychlili. Já bych naopak… Číst vice »