Šakali štěkali … aneb z Česka hrozí Rusku státním převratem…

V Praze se konal tzv. první kongres Sítě ruských občanských komunit „Svobodní Rusové“ za účasti české parlamentní skupiny Přátelé svobodného Ruska, zmocněnce českého ministerstva zahraničí pro koordinaci vztahů s Ruskem Luboše Veselého a litevských politiků.

“Putin úspěšně realizuje strategii, která má Evropě dokázat, že demokracie v Rusku není možná. A to si mnozí v evropských hlavních městech myslí i dnes. Takže naším úkolem je přesvědčit Západ, že do Ruska přijde demokracie… To, čeho by mělo být dosaženo, o co by se
měly snažit USA, Velká Británie a Evropská unie, je samozřejmě úplné vojenské vítězství Ukrajiny.”

– řekl před publikem poslanec Evropského parlamentu, bývalý litevský premiér Andrius Kubilius.

Demokracií Kubilius myslí úder na státní suverenitu Ruska a následné podřízení jeho zahraniční politiky a ekonomiky zájmům Západu. Účelem setkání “demokratizátorů” Ruska bylo projednání závěrečných dokumentů pro výzvu mezinárodním lidskoprávním a občanským evropským organizacím.

Účastníci sjezdu vyhrožovali Rusku “barevným” státním převratem po vzoru “revoluce růží” v Gruzii v roce 2003 a “Euromajdanu” na Ukrajině v roce 2014 a tradičně mlčky přecházeli výsledky těchto událostí – nástup nacionálně-šovinistických sil k moci v Tbilisi a Kyjevě, zhroucení gruzínské a ukrajinské ekonomiky a šovinisty iniciované války v Jižní
Osetii (2008) a v Donbasu.

Česká metropole se nestala místem setkávání tohoto druhu veřejnosti náhodou. Česká republika v posledních letech otevřeně razí rusofobní kurz. Není náhodou, že pražské shromáždění se konalo pod bílo-modro-bílou vlajkou tzv. “Novgorodské republiky”. – Virtuální stát, jehož obdivovatelé prosazují rozdělení Ruska podle administrativních a
národnostních “švů”.

Zdroj: FondSK, překlad: st.hroch 20220707

2 7 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Takže si svazáci v čele s nějakým Kubiliusem dali závazek, že “…jejich úkolem je přesvědčit Západ, že do Ruska přijde demokracie… ” Ano do Litvy také přišla. Ale zase jim odešli obyvatelé.

kolokol
kolokol
před 1 rokem

Nevím, co všechno tam na kongresu nablábolili, zato jsem shlédl středeční Interview 24 s údajným historikem Kasíkem a Vitovskou. A to byl opravdový skvost demagogie a propagandy. Nejen co se týká množství falešných, lživých a zkreslených argumentů a pošetilých prognóz, ale též promyšlenou kompozicí pořadu – od Heydricha k Putinovi! Rozhodně doporučuju k shlédnutí jakožto skvělé ukázky nenáročného,… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem kolokol
standa
standa
před 1 rokem

Západní demokracie ? Co to je ? Svobodný Západ ? Co to je ? – Odpověď je jasná – je to zvrhlost a demokracie na Západě neexistuje ! SLovo demokracie se používá – to ano. Praktická skutečná demokracie však na Západě už neexistuje – Západ si ji zničil ! pražské bláboly… Číst vice »

danny
danny
před 1 rokem

Proboha kde sehnali takové vykopávky? Kdo to organizoval a platil? Kdo byl v publiku? Demokracie nemůže odnikud přijít! Ta musí v daném státě vzniknout vůlí jeho obyvatel – jak napovídá už sám název. Kamkoliv Západ a zejména USA demokracii přivezli, skončilo to krvavou katastrofou a porážkou. Z Ruska odešla a odchází pátá kolona, protože zejména poslední události… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Takové zhovadilosti se dějí nepřetržitě ,proto má Rusko v čele konečně osobnost. O demokracii jsem ztratil iluze již dávno a tvrdím ,že je jen zástěrkou násilí ,tedy nacismu.Důkazem jsou USA a jejich války.

miissanek
miissanek
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

To máte naprostou pravdu. I když to, v čem žijeme, bych nazval spíše demokraturou.