Mezi Srbskem a Kosovem roste napětí, ve městech zněly sirény

V Mitrovici na severu Kosova se v neděli odpoledne ozývaly sirény leteckého poplachu a podle zpráv místních médií byla v celé oblasti vidět velká přítomnost záchranářských vozidel.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

zdroj

Srbský prezident Aleksandar  Vučić v neděli podle televize N1 prohlásil, že Srbsko „nikdy nebylo ve složitější a obtížnější situaci [ohledně Kosova] než dnes“. V pozdních večerních hodinách končil jednání v budově generálního štábu v Banjici a promluvil k občanům.

– Důležité informace pro všechny lidi v naší zemi. Schůzku jsme dokončili. Náčelník Mojsilović měl rozhovor s velitelem KFOR. Bylo tam mnoho lží, dezinformací. O půlnoci očekáváme rozhovor mezi velitelem KFOR a Goranem Rakićem. Požádali jsme všechny mezinárodní zástupce, aby udělali vše, co je v jejich silách. Věřím, že budeme mít dobré zprávy, doufám, že to bude hotové, ne dnes večer, ale zítra. Zbývá nám dojít k zachování míru. Všechno, co udělali, ukazuje, jak byl útok na Srbsko připraven. Chci moc poděkovat Srbům z Kosova a Metohije za to, že zachovali srbské jméno a příjmení v Kosovu a Metohiji a že jsou tak nebojácní. Velké díky panu Borelovi, zástupcům Americké ambasády, zvláště bych chtěl poděkovat zástupcům Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace. Pracujeme na zklidnění, jak jen můžeme.

– Jak jsem vám dnes řekl, bez ohledu na to, jak je to těžké, Srbsko bude bojovat, nedojde ke kapitulaci a Srbsko zvítězí – dokončil prezident Vučić.

další zdroj

 

5 5 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vaclav
vaclav
před 1 měsícem

Nějak se to amíkům a celému anglosas. spolku sere. Už nebudou ani vědět kde mají zasáhnout – v jihočínském moři, na jihu evropy, Africe, Jižní Americe – nebo na Ukrajině?

Ludvik
Ludvik
před 1 měsícem

Peskov řekl, že Rusko absolutně podporuje Srbsko v situaci kolem Kosovahttps://tass.ru/politika/15359221

“…věříme, že ty země, které uznaly Kosovo a jednaly jako ručitelé, by měly využít veškerý svůj vliv k tomu, aby varovaly kosovské úřady před přijetím jakýchkoli neuvážených kroků, které by mohly vést k další eskalaci napětí,” dodal Peskov.”

Karel2002
Karel2002
před 1 měsícem

Takže se nepodařilo zpacifikovat Srby pomocí humanitárního bombardování? Podívejte, co o tom píše kdysi levicový server novinky.cz a zvláště si všimněte reakcí diskutérů. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/diskuze/denacifikujeme-balkan-zni-z-belehradu-napeti-mezi-srbskem-a-kosovem-se-vyostruje-40404499