Náš růžový virtuální svět zadluženosti se blíží svému konci

Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec

První zprávy

Přišel mi od kamaráda „okružní dopis“. Když v principu shrnu jeho obsah, týkal se rostoucího rizika zatažení ČR do války, která není naše, a končil požadavkem, abychom jako občané apelovali na naše politiky, aby to nepřipustili. Ptal se, co na to říkám.

Dost dlouho jsem přemýšlel, jak mu odpovědět. Apelovat na naše politiky? To nemůže fungovat z mnoha důvodů. V první řadě lidé, kteří řídí náš stát, nejsou skuteční politici, schopní a ochotní samostatně rozhodovat o směrování našeho státu. Jsou to amatéři, kteří neví téměř nic o politice státu a už vůbec nic o tom, jak stát řídit, píše Jaroslav Štefec na facebooku.
 
Vlastně to ani nepotřebují. Skutečný stát totiž primárně neřídí politici, ale vysoce kvalifikovaní státní úředníci, které ČR zoufale postrádá. A co je daleko zásadnější, naše republika už dávno není skutečným státem, ale pouhou „exploatovanou kolonií“ (terminus technicus, kupodivu dohledatelný i na Wikipedii) bez vlastních rozhodovacích pravomocí, vlastních ekonomických zdrojů, vlastní zahraniční a bezpečnostní politiky a bez bojeschopné armády, připravené bránit její hranice a občany.

Čeští “politici” jsou v jejich „rozhodování“ takzvaně „vhodně směrováni“ ambasádou „jisté nejmenované velmoci“ (viz úsměvný český film Konec agenta W4C) a pracují v její prospěch bez ohledu na zájmy a názory občanů vlastní země. Výběr lidí pro tuto „práci“ probíhá už léta v prostředí různých lidskoprávních, genderových a podobně ze zahraničí koncipovaných neziskových organizací, které fungují jako startovní pozice pro jejich budoucí politické kariéry. Vybraní lidé jsou pak na příslušné role cíleně připravováni v tzv. “institutech” (Aspen Institute atd.), financovaných cestou pro tento účel zřizovaných nadací (Sorosova Open Society Foundations a další).

Důsledně je v nich pěstován pocit výjimečnosti a neomylnosti. Získávají lukrativní granty, cestují na zahraniční stáže a zároveň jsou prostřednictvím zmanipulovaného volebního systému nasouváni do politiky a na rozhodující posty ve státní správě. Ne vždy sice vše vyjde podle představ a něco málo se objeví na veřejnosti (naposledy viz „kauza Farský“), ale obvykle to velmi rychle zase zmizí. Publicita není žádoucí. Vše je navíc podchyceno „transformovaným“ školstvím a vhodně modifikovaným výkladem dějin.

Tento systém je pečlivě budován už třicet let nejen v ČR, ale na území všech států, považovaných za poražené ve studené válce, která skončila počátkem 90. let zhroucením tzv. „socialistického tábora“. Velmi negativně ovlivňuje všechny klíčové oblasti našich životů – ekonomiku, bezpečnost, obranu, sociální oblast, zdravotnictví a samozřejmě vzdělávání.

Jsou v něm zapojeni jak mladší lidé (20 až 45 let), vychovávaní v “lásce” k fiktivnímu “západu” a k nenávisti ke všemu, “co z východu jest”, tak starší „úctyhodní občané“. Ti jsou pečlivě vybíráni podle míry ochoty prodat se za peníze a výhody. Do systému jsou zapojeny i specifické profese. Například „elitní“ vojáci, vychovávaní v misích k bezmezné “lásce a poslušnosti” vůči dnes už vlastně ryze fiktivní NATO, připravení v případě něčeho jako “vzpoury otroků” na rozkaz „NATOvěrných“ velitelů bez skrupulí zopakovat ve svých zemích řecký scénář z roku 1967. Je jich na to víc než dost, a pokud se podaří definitivně odzbrojit občany, budou to mít i snadné.

Apelování tedy viditelně nemůže fungovat. Výměna politiků? Ve stávajícím systému vyloučeno. Pokud něco podobného hrozí, bez jakýchkoliv zábran (a bez odporu veřejnosti) se prostě změní těsně před volbami volební zákon. A pokud se náhodou objeví někdo, kdo by byl skutečně schopen do systému hodit ony pověstné vidle, je buď zkorumpován a stane se jeho součástí, nebo nemilosrdně zničen a zadupán do země společensky, ekonomicky, psychicky a občas i fyzicky. Víte například, že Andrej Babiš byl za svou vzpurnost vyobcován z Aspen Institutu?

Takže co s tím? Možná hledat inspiraci v Bibli? Řečeno se sv. Petrem k falešným prorokům a učitelům: „ … i mezi vámi budou lživí učitelé, kteří budou tajně zavádět zhoubná kacířství a Panovníka, který je vykoupil, budou zapírat. Tím na sebe uvedou rychlou záhubu. Mnozí budou následovat jejich bezuzdnosti a cesta pravdy bude kvůli nim v opovržení.  Z hrabivosti budou z vás těžit podvodnými slovy. Ale jejich odsouzení odedávna nezahálí a jejich zhouba nespí.“

Česká společnost je rozdělená. Její významná část víc než ochotně a s jásavým nadšením Pepka Vyskoče naslouchá všemožným falešným prorokům. Zatím to, co naši politici prohlašují za „vládnutí“, trpělivě snášíme. Včetně řečí o tom, že jsme ve válce od „premiéra“, který si vzápětí dovolí odjet na dovolenou do oblíbeného Chorvatska, nulové podpory v současné energetické krizi, nebo přípravy tzv. „válečné daně“.

Jediné, co se dá teď dělat, je mít trpělivost. Analyzovat situaci a připravovat se individuálně na nejpravděpodobnější krizové scénáře. Legální „demokratickou“ cestou se aktuální systém koloniální nadvlády prostě změnit nedá a náš růžový virtuální svět zadlužené hojnosti a neomezených možností pro všechny, který jsme si zvykli považovali za neměnný, se blíží svému konci. Probuzení nás nejspíš bude tentokrát skutečně stát i krev a utrpení. A ani my, ani naši „politici“ na to nejsme připraveni ani v nejmenším. Osobně z toho nevidím rozumné východisko. Snad jen prostě přestat hrát jejich hru.

4.8 4 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
JK
JK
před 1 rokem

Proč jsme to nechali dovléct až do takového stavu? Nejsem zasažen vyšším vzděláním ale přesto vím od konce 90. let(nejpozději od poloviny už “maluji čerty na zeď”), že cesta vede ke zkáze národa i státu a tím i ke škodě mě a mých blízkých. Opravdu inteligence nic nevěděla? Pokud věděla, proč nekonala? Pokud nevěděla, je… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Věděla, ale myslela že jí se tohle všechno vyhne.

spartak
spartak
před 1 rokem

Velmi silná a pravdivá slova! Společnost je dezorientovaná nebo vychcaná ,když se rodí nové hnutí atd. Rusko dalo signál a Fiala začal signalizovat. Začíná přetlačovaná ,ale spojený východ má všechny trumfy.

Georg
Georg
před 1 rokem

Cit.: “na rozkaz „NATO věrných“ velitelů bez skrupulí zopakovat ve svých zemích řecký scénář z roku 1967. Je jich na to víc než dost a pokud se podaří definitivně odzbrojit občany, budou to mít i snadné.” Tohoto co vyslovil voják, který byl v aktivní službě ještě za NATO, se obávám. Armáda je sice velikostí,… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Georg

Jenže někteří a tací si nejsou jisti ani tou “zástěrkou”. Nemohou úplně vyloučit, že čeští vojáci a policisté odmítnou “pacifikovat” své vlastní občany, rodinu, přátele atd. Proto mnozí touží po “statných amerických chlapech” v základnách NATO na našem území. Jak nedávno kdesi napsal jeden tzv. “podnikatel”, pro mě hovado zbohatlík. No protože ti by to… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Žádný naši politici kromě vlastenecké SPD neexistují jen banda slouhů kteří slouží cizím zájmům a západním korporacím. Až se jim to sesype tak se hlavně musí stvořit opravdu Česká vláda a začít opět od začátku.

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Vy najivo, vážně si myslíte, že SPD nikomu neslouží? A od kdy? Je to podržtaška GP, který se snaží z Evropy vyhnat státní elitu, aby mohl převzít řízení. Nic více a nic méně. A myslet si, že je vlastenec, no to mně tedy lechtejte, ať se můžu zasmát.

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Jakou státní elitu? Tu, co už je dávnou koupená, poslušná a loajální? Tu už přece dávno ovládá, proč by ji chtěli měnit, proboha? Naopak mají strach z toho, že lidé, občané, dostanou do ruky nástroj, jako je referendum, odvolatelnost politiků, zodpovědnost, ani i hmotná, za svá rozhodnutí. “To by tak hrálo, aby nám… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Americkou státní elitu soudruhu, americkou. Přeci nebudu psát o pětikolce, která dělá jen to nejhorší, aby nás zlikvidovala. O naší zemi rozhoduje americká ambasáda, která drží moc ve svých rukách a proti této elitě pracuje ta globální, které posluhuje SPD.

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Soudím, že asi čtete Pjakina. Pokud se pletu, omlouvám se, ale nic proti tomu. Taky si ho občas poslechnu. Někdy blbě kecá. Nikoliv ve všem. Netuším, v čem konkrétně posluhuje SPD GP (Globální prediktor?), ale je mi sympatická myšlenka přímé demokracie a odvolatelnosti politiků obecně. Taky otázka skutečného odborného řízení národního hospodářství,… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Mě by zajímalo koho vy dva chcete volit????

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Po pravdě si nejsem ještě jistý. V současné době bych uvítal nějakou ad hoc koalici, vlasteneckou, která by se dokázala shodnout na alespoň základních kamenech budoucího fungování státu. Která by dokázala zastavit směřování současné garnitury k totalitním prvkům, práskačství, zavírání za názor, umlčování nepohodlných oponentů. Suverénní a sebevědomou zahraniční politiku, alespoň takovou, jako… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Nevěřím že si SPD chodí pro notičky na ambasádu USA tam chodí havloidi. Jak tady byl v parlamentu ten americký nýmand tak mu tleskali ve stoje ale poslanci SPD seděli a netleskali.. Jsou proti válce na Ukrajině a dokonce to řekli veřejně.

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Asi nevíte, že tady pořád ještě existuje jistá KSČM. Jestli tohle je pro vás nevlastenecká strana zaprodanců, tak svatá prostoto.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Komunisti odhodili vše za co jejich předchůdci bojovali a stali se z nich věci veřejné 2 tak svatá prostoto.