Trussová: Jsem „připravena“ zahájit jadernou válku

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

převzato

Britská ministryně zahraničí Liz Trussová prohlásila, že je připravena a ochotná zahájit termonukleární válku, pokud by převzala funkci premiérky, a zdůraznila své jestřábí plány, když nahradí Borise Johnsona.

Trussová, která se v úterý objevila na radniční akci v Birminghamu, byla dotázána, zda nařídí „globální zničení“ v případě jaderné patové situace se zahraničním protivníkem.

„Nebudu se vás ptát, jestli byste stiskla tlačítko, řeknete ano, ale tváří v tvář tomuto úkolu by se mi udělalo fyzicky špatně,“ řekl moderátor John Pienaar, který se dále zeptal: „Jak byste se cítila při stisknutí tlačítka?”

„Myslím, že je to důležitá povinnost předsedy vlády a jsem připraven to udělat,” odpověděla Trussová a sklidila potlesk publika. Když se Pienaar znovu zeptal, jak by toto rozhodnutí uvnitř sebe „cítila“, jednoduše prohlásila: „Jsem připravena to udělat.“

Během výměny názorů nebyl jmenovitě zmíněn žádný cizí stát, Trussová patří mezi nejbojovnější britské představitele ve svých komentářích o válce na Ukrajině, přičemž vůči Moskvě vydávala neustálý proud nepřátelské rétoriky a podporovala eskalaci prakticky na každém kroku.

Přestože ministryně zahraničí slouží jako nejvyšší diplomat své země, vynaložila malé úsilí na hledání diplomatického řešení konfliktu, místo toho vyzvala k „porážce“ Ruska na bojišti bez ohledu na cenu v ukrajinské krvi.

Premiér Boris Johnson se připravuje na odchod z úřadu poté, co v červenci oznámil svou rezignaci, Trussová nyní soupeří s bývalým ministrem financí Rishi Sunakem o místo premiéra. I když Johnsonův jestřábí postoj k Rusku může být těžké překonat – v posledních měsících několikrát navštívil Kyjev, aby odradil vyjednané urovnání války – zdá se, že jeho nahrazení bude pokračovat v londýnské politice ohledně konfliktu bez ohledu na to, kdo vyhraje.
 
(rp,prvnizpravy.cz,libertarianinstitut,foto:arch.)

3.5 6 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Stanislav Sevecek
Stanislav Sevecek
před 28 dny

však Oni jí to vysvětlí.

standa
standa
před 28 dny

Strašné ! Anglosasové neznají nic než podrazy, války, vydírání, drogy a zločiny všeho druhu.

Karel2002
Karel2002
před 28 dny

Je mi líto staré dobré Anglie, až se změní v poušť. 🙁

kutnohorsky
kutnohorsky
před 28 dny

Opět jedna bezdětná. Tyhle ženské by se neměli do politiky pouštět. Jejich názory a plány jsou takto ambiciózní jen proto, že nemusí myslet na budoucnost svých dětí. Že jo, paní Černochová!? Můj názor…

kutnohorsky
kutnohorsky
před 28 dny
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Fuj hrubka!

cablik
cablik
před 28 dny

To jsou jen silácké kecy moc dobře ví že nemá šanci uspět jejich imperialismus jde nenávratně do kytek. Její rakety budou sestřeleny a jedna raketa protivníka vyhladí celý ostrov a okolí.

cablik
cablik
před 28 dny
Odpověď uživateli  cablik

Jinak zemřel ten co nám tohle zařídil GORBAČOV.

kolokol
kolokol
před 28 dny

Liz Truss je blbka, která o ničem nerozhoduje. Zrovna jako já.

Primak
Primak
před 28 dny

Neopsala to od Julii Tymošenkové? Ta přece se vyjádřila, co udělat s 8 miliony Rusů, kteří stále žijí na ukrajinském území:

“Měli bychom je zasáhnout atomovou zbraní,” odpovídá Tymošenková.

(Snad nám Svobodná Evropa nezalhala…) https://www.rferl.org/a/ukraine-tymoshenko-tape-language-russians/25308845.html

Primak
Primak
před 28 dny
Odpověď uživateli  Primak

A proto: Nepouštět takovýdle ženský ke tlačítku…

Primak
Primak
před 28 dny
Odpověď uživateli  Primak

Ale jistě bude mít někoho k ruce, kdo jí řekne, kam bombardovat a kam ne. Jak známo, ona se moc dobře nevyzná v zeměpisu široké Rusi…

Anonym
Anonym
před 28 dny
Odpověď uživateli  Primak

Jiný se ani do politiky nepouštějí. Jen taková monstra.

vera havrankova
vera havrankova
před 27 dny
Odpověď uživateli  Primak

No a co ta naše blbá Langšádlová? Ta chce házet na Rusko atomovky!

vachav
vachav
před 28 dny

Spojené království je 51.hvězdou na pruhovaném praporu,takže proč se divit,že se tam v politice vyskytují takové kreatury.Nutno připomenout.že “Česko” má číslo 52 a podobnou krávu zde máme také!! Anální horolezectví je již dávno v obou těchto zemích národním sportem!

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 28 dny
Odpověď uživateli  vachav

Člověk někdy neví, zda máme číslo 52. nebo 17. Vyhovět oběma páníčkům je nemožné, ovšem mastně blyštivý Péťa se bude určitě snažit. Hlavně že je sláma u kravína.