Člen vládní ODS v Brně Bronislav Šimoník nazval 70 tisíc účastníků sobotní demonstrace lůzou, zmrdy a dobytkem a vyzval ke střelbě do demonstrantů

V jednotě je síla! Pojďme zatáhnout za jeden provaz! Děkuji!

Tomio Okamura
Tomio Okamura

Ze sítí:

Člen vládní ODS v Brně Bronislav Šimoník nazval 70 tisíc účastníků sobotní demonstrace lůzou, zmrdy a dobytkem a vyzval ke střelbě do demonstrantů. Média i premiér a předseda ODS Petr Fiala k tomu mlčí👎 Tady vidíme představu demokracie v podání vládní ODS…👎Jsou to mimořádně nebezpečné, fašistické a odsouzeníhodné výroky.

Již 23. a 24. září 2022 bude referendum o Fialově vládě! V tomto termínu proběhnou komunální a senátní volby – přijďte k volbám i s vaší rodinou a přáteli vyjádřit váš názor na Fialovu vládní pětikoalici a podpořte opoziční SPD! Důležité je netříštit hlasy! Jedině dobrý výsledek parlamentní opozice ve volbách vytvoří tlak na vládu, aby jednala v zájmu občanů nebo podala demisi! Vidím, že opět vznikají nějaké nové strany, které mají za cíl jen oslabit SPD. Nemá žádný smysl volit jakékoli nové či neparlamentní strany, protože nejsou ve Sněmovně! Zářijové volby budou referendem o vládě!

SPD spojuje vlastence a konzervativně smýšlející občany! Hnutí SPD podalo pro zářijové komunální volby kandidátní listiny celkem v 337 městech a obcích, z toho 50 společně s Trikolorou, Svobodnými či různými lokálními subjekty. Do Senátu kandidujeme v 21 senátních obvodech z toho ve dvou ve spolupráci s Trikolorou. Nabídli jsme spolupráci i dalším subjektům. Kdo chtěl, tak společně zatáhnul za jeden provaz. Kdo nechtěl, tak odmítl a záměrně tříští síly a chce oslabit SPD, aby se strany Fialovy vládní koalice udržely u moci… Některé politické subjekty s podobným programem dokonce záměrně staví své kandidáty přímo proti SPD, aby nás oslabili a tím podpořili Fialovu vládu! Nenechte se oklamat!

K těmto volbám je potřeba napnout veškeré síly. Podpořte prosím jednotně kandidáty SPD, abychom vyslali jasný signál Fialově vládě! V jednotě je síla! Pojďme zatáhnout za jeden provaz! Děkuji!

Premiér Fiala (ODS) lživě a arogantně obvinil a urazil občany. Lidem už došla trpělivost s premiérem Fialou a s jeho neschopnými ministry. Logickým pokračováním jednání o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS) byla v sobotu 3. září demonstrace na Václavském náměstí v Praze, které se zúčastnilo cca 100 tisíc občanů. Tato demonstrace, na které byli přítomni také členové SPD a naši příznivci, byla vyjádřením oprávněných obav občanů o jejich budoucnost z důvodů naprosté neschopnosti vlády, neřešení závažných ekonomických a sociálních problémů a padaly zde oprávněné požadavky na demisi této vlády. Ještě nikdy v novodobé historii necítili naši občané takovou beznaděj! A je zřejmé, že lidem už došla trpělivost s premiérem Fialou (ODS) a s jeho neschopnými ministry.

Současná vláda na ně kašle a nechala je na holičkách.

Také následná mediální vyjádření premiéra Fialy ohledně této demonstrace byla arogantní a hloupá. Demonstrovali zde naštvaní občané a jednalo se o oprávněný a zcela legitimní protest! Premiér Fiala svými výroky veřejně a bez důkazů obvinil účastníky demonstrace ze spolupráce s cizí mocí proti zájmům naší země. Je to lež!

Pro hnutí SPD je zcela nepřijatelná situace, kdy někdo z občanů je označován nálepkou jen proto, že nesouhlasí s politikou vlády. Nekompetentní premiér se tím snaží zamaskovat svoji vlastní neschopnost, jak řešit zdražování, organizovaný zločin a korupci ve vládních stranách, což jsou pravé důvody vysoké účasti občanů na této demonstraci.

Stav, kdy předseda vlády takovýmto způsobem osočuje občany České republiky, nelze vnímat jinak než jako útok na občanská práva a základní demokratické principy. Požadujeme, aby premiér svá tvrzení vůči zúčastněným občanům buď doložil jasnými důkazy, anebo se účastníkům demonstrace veřejně omluvil a následně odstoupil ze své funkce.

 

Zdroj: facebook

5 2 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 1 rokem

Chyba je v kontraproduktivním polit.systému.Jenomže “Okamurové a Babišové”ho nechtějí změnit-i kdyby mohli! Takže se stále motáme v kruhu , mlátíme prázdnou slámu a bojíme se slova kapitalismus jako čert kříže.

spartak
spartak
před 1 rokem

Žiji v Brně a tak vidím jak se mění chování lidí v tomto kdysi klidném městě. Po Praze druhé město prolezlé fašismem nejen z ODS.

vik
vik
před 1 rokem

Výzva ke spolupráci by neměla vyznít jen tak, aby všichni podporovali jen SPD. Je zapotřebí respektovat i ostatní subjekty. Tomu se pak říká spolupráce…Toho zřejmě Oki není schopen. Většina členů SPD možná ano. Škoda.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Šimoník reprezentuje ODS takovou, jakou jí od nepaměti známe.

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem

Lubomír Volný to v sobotu řekl naprosto přesně a srozumitelně. Sjednoťme se a vystupujme jako lid Česka a hlavně nečekejte na žádného Mesiáše-nepřijde. Jsou to jen výkřiky politiků, kteří se chtějí dostat ke korytu a je jedno z jaké budou strany.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Volný tomu bych nedal hlas ani náhodou ten flákanec byl opravdu nastrčen aby poškodil SPD a pár volů mu na to skočilo.

cablik
cablik
před 1 rokem

Kdo sehnal 120000 lidí na demonstraci nemůže být nastrčený a falešný. Českým lepším lidem došlo že s nimi se také v liberální diktatuře nepočítá tak do toho jdou. Článek co jsem od SPD četl tak oni chtěj legální cestou sundat vládu a nepodporují ulici. Když to konečně nastane tak se od toho distancují.Pan Raichl řekl… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

V komunálních volbách kandiduje SPD a Trikolora samostatně takže opět to bude stát za lejno A  jeho poskoci se budou zase smát bez spolupráce to nepůjde.

Vendol
Vendol
před 1 rokem

” Tak samozřejmě, dva svetry se na sebe dají – když na to přijde – obléct. Ale také se z nich dá uvázat smyčka. Souvislost s arogantními a hanebnými zmrdy, kteří nám momentálně vládnou, je čistě náhodná, ” říká podpraporčík Michal Čoudelka, náčelník BIS, Bezpečnostní informační služby, a do konečníku si zasouvá další briketu… Číst vice »

eFPe
eFPe
před 1 rokem

Víte, pakliže chce Tomio táhnout za jeden provaz, proč se k demonstraci nepřidal? Za SPD jen pan Blaško!! Stejné zklamání, jako s odboráři!! U nich jsem přišel opravdu o iluze.Pakliže chce táhnout za jeden provaz, ať připojí alternativu na své kandidátky, a v odůvodněných případech ne jenom do počtu na poslední místa!! Dštila se tam síra… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Myslím si ,že se zde přetahují pravicová uskupení o to ,kdo víc.