Fiala zasel nicnerobenim věter a 150 tisic občanu mu připomnělo buřku

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

První zprávy

To se mi libi, jak prorežimni medyja manypuluju s lidma, nadsazuju počty demonstrantu tam, kde se jim to hodi a naopak ubiraju tam, kde dostanu rozkaz minymalizovat koratelalni škody, jak řikaju eksperti, píše bloger Ladislav Větvička.

Režim je překvapeny, jaka sila se na Vaclavaku sešla, a tak po počatečnich nerozhodnych krokach rozhodnul o tym, že oficialni čislo bude sedumdesat tisic. Tuž, asi by se měli naučit lepe lhat, anebo by měli opravit předchozi lži z dohodnuteho převratu.

Pokud se v oficialni propagandě tvrdi, že v roce 1989 zaplnilo Vaclavak a okolni ulice 300 tisic lidi, nemože se zaroveň při zaplněnem naměsti a okolnich ulic letos tvrdit, že tam bylo enem 70 tisic. Pravda, lidi su dneska tlustši než tenkrat, ale lež je v tomto připadě tak očividna, že by bylo třeba jeden, nebo druhy udaj upravit.

Ja bysem zrobil kompromis, dohodněme se, že plny Vaclavak znamena 150 tisic lidi. To je fer, ni?

Tež bylo zajimave sledovat, jak prorežimni medyja tapaju a čekaju na notičky, aby věděli, co maju psat. A tak server Novinky hlasily hodinu před začatkem akce, že je přitomnych 5000 lidi (přestože v te době byl už Vaclavak plny) a doprovodil to ilustračnim obrazkem prazdneho naměsti. Dobra prace, chlapci.

No a pak už sem enem čekal, jak notičky dostanu sudruzi redaktoři. No a pak už se stačilo enem smat tym žvastum v multykulturnim tisku. Slovenske SME napsalo, že “Česke extremy zaplnily Vaclavak”.

Extra se blysklo s větu “sešla se špička dezinformačni, homofobni a proruske sceny”.

Nejodpornějši text ve stylu nacistyckeho Stürmeru vyplodil propagandysta na Forum24 pod nazvem “Fašistická spodina Putinových přívrženců zaplnila polovinu Václavského náměstí“, kaj piše: Pro organizátory je těžké dostat na akci dostatek lidí, protože pražské obyvatelstvo se těmto protestům vyhýbá, a většinu účastníků tvoří lidé z venkova. Navíc jde o menšinu s velmi bizarní proruskou orientací. Vedle proruských aktivistů na akci vystupovali také odpůrci očkování proti covidu. Máme tu nebezpečnou extremistickou sílu: proruské fašisty, kteří se zaklínají českým vlastenectvím. Přitom jde o exemplární zrádce národa a naprosto primitivní spodinu společnosti.

Zajimavy text vyšel překvapivě na Lidovkach, “Vládní partaje, proberte se! Jinak proti vám budou demonstrovat i vlastní voliči. A čím bude požár nespokojenosti větší, tím těžší ho bude uhasit.”

Že se ty vladni surikaty neproberu, ukazuje reakce Rakušaka, kery v televizi prohlasil, že “vlada začne lepe komunykovat a že roznesu letačky po českych poštach, kaj budu radit lidem, jak nezmrznut”.

Su naprosto odstřiženi od reality, budu muset pryč. Jak napsal muj blogařsky kolega: Takže Fiala: nestát, nelhat, nelelkovat, „zastavit“ nevyhlášenou válku, nebýt arogantní, neurážet nespokojené občany tím fialovým „rusáctvím“, nevysílat signály, nemluvit pořád v budoucím čase, ale REÁLNĚ ŘEŠIT ENERGIE A DRAHOTU.

5 4 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Proč ty hrubky v komentáři? Vždyť pan Větvička normálně český umí(YouTube)…

cablik
cablik
před 1 rokem

Naštvaní lidé na náměstí určitě nejsou jen samí Putinovi fanoušci. V tzv. plánu svolavatelů ale odpudivě působil cíl očistit ČR od Ukrajinců a slib energie zdarma. Ultrapravice, která mezi svolavateli dominovala, asi žije v iluzi, že Putin od svého tlaku přes ceny potravin snadno ustoupí. Mít iluzi o ruském imperialismu je krátkozraké. Vláda musí být… Číst vice »

unkas
unkas
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Dolejš? to je vlastizrádný liberál, který už hodně dlouho kope za TOP09. žádný komunista…

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  unkas

Proto jsem sem jeho vyjádření dal.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Možná, že se svolavatelé bojí většiny Ukrajinců na našem území. Asi znají projev presidenta Porošenka k části ukrajinců – těch vzbouřených. “Naše děti budou chodit do školy a školky, a jejich budou sedět ve svých sklepech. Protože nic neumí. A tak tuhle válku vyhrajeme » poznamenal Porošenko”. Moc hezky to řekl ten kluk buclatá,… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Oni neustále lžou tak to nesleduji a nečtu a teď jim nic jiného nezbývá argumenty nemají tak manipulují a nadávají co nejdřív s nimi pryč.