Jak miliardáři a vláda spolupracují na kontrole informací

Podle generálního ředitele Facebooku/Meta Marka Zuckerberga společnost Facebook omezila na doporučení FBI viditelnost článku deníku The New York Post o notebooku Huntera Bidena v období před prezidentskými volbami v roce 2020.

Caitlin Johnstone
Caitlin Johnstone

Takže jsme se vydali jinou cestou než Twitter,“ řekl Zuckerberg během čtvrtečního vystoupení v pořadu The Joe Rogan Experience.

V podstatě jde o to, že FBI za námi – za některými lidmi z našeho týmu – v podstatě přišla a řekla: ‚Hej, um, jen abyste věděli, měli byste být ve střehu. Bylo tam … – mysleli jsme si, že ve volbách v roce 2016 bylo hodně ruské propagandy. Tušíme, že se v podstatě chystá nějaký (ruský) tah – který je tomu podobný. Takže buďte prostě ostražití.‘

Zuckerberg uvedl, že bylo rozhodnuto omezit tyto informace na platformě Facebooku, která má mnoho miliard uživatelů. Uvedl, že na rozdíl od Twitteru, který sdílení článku zcela zakázal, se Facebook rozhodl pro poněkud jemnější možnost cenzury pomocí algoritmu.

Distribuce na Facebooku se snížila,“ řekl a na Roganův nátlak dodal, že ke snížení viditelnosti článku došlo ve „významné“ míře.

Jak jsme již dříve uvedli, cenzura pomocí algoritmů se stává preferovanou metodou cenzury na velkých platformách v Silicon Valley, protože ji lze provádět plošně vůči mnohem většímu počtu lidí s mnohem menšími námitkami než přímé zrušení platforem a zákazy.

 

 

Kromě cenzury na sociálních sítích byl příběh o notebooku Huntera Bidena nejprve ignorován a odmítnut hlavními zpravodajskými médii, poté byl překroucen a podán jako ruská dezinformační operace. Tato média nakonec připustila, že uniklé e-maily jsou pravděpodobně autentické, a Hunter Biden je sám mlčky potvrdil, když připustil, že informace „mohly“ pocházet z jeho notebooku.

Nic z toho, co zatím víme, nebylo tak skandální jako jednotná fronta, kterou prezentovala zpravodajská média a Silicon Valley, aby snížila politický dopad říjnového překvapení před prezidentskými volbami.

Nyní víme, že důvodem, proč největší světová platforma sociálních médií tento konkrétní příběh cenzurovala, bylo varování FBI před šířením takových informací. Kolik z těch ostatních institucí tuto zprávu potlačilo, protože jim to nařídila FBI nebo jiné vládní agentury? Jak často se americké vládní agentury zapojují do cenzury? Jaké další informace jsou tímto nebo podobným způsobem potlačovány? Jaké další informace budou v budoucnu potlačovány?

Kvůli závojům vládního a korporátního tajemství, které nám zakrývají pohled na chování moci, nedostaneme na tyto otázky odpovědi. Dostává se nám pouze toho, co se nám oligarchové jako Zuckerberg rozhodnou sdělit, a to jakýmkoli způsobem a v jakémkoli rozsahu se rozhodnou nám o nich říci.

Ale i to, co nám bylo řečeno, je dost ošklivé. Vládní agentura a platforma sociálních médií s nebývalým vlivem se spojily, aby umlčely úderné politické projevy, což je cenzura podle jakékoli rozumné definice. Mainstreamoví liberálové mohou přijít s nejrůznějšími argumenty, proč jsou neustále se rozšiřující ospravedlnění cenzury online v pořádku a normální a ve skutečnosti se nejedná o cenzuru, ale jsou schopni tato ospravedlnění udržet, když se na nich aktivně podílejí vládní agentury? Je opravdu lepší, když je politický projev cenzurován ve spolupráci vládních agentů a miliardářů, než když je cenzurován přímo samotnou vládou?

 

 

Alan MacLeod zveřejnil v rámci Mintpress News řadu reportáží dokumentujících způsob, jakým bylo mnoho veteránů z FBI, CIA, NSA a dalších vládních agentur naverbováno k práci pro technologické společnosti, jako jsou Google/YouTube, Facebook/Meta a Twitter. Intimita, s jakou tyto vládní a korporátní subjekty spolupracují, roste a stále méně se ji snaží utajit.

V mocenské struktuře bez jasných hranic oddělujících korporace od vlády je cenzura korporací cenzurou státní. Nejmocnější mocenská struktura na Zemi se k této skutečnosti staví stále drzeji a nestydatěji.

Víte, že žijete v oligarchii, když má Mark Zuckerberg větší politický vliv na vaši zemi než kterýkoli zvolený úředník. Demokracie je iluze. Ti, kdo žijí v americkém impériu, jsou propagandisticky a politicky impotentní obyvatelé, kteří si myslí, že jsou svobodní jen proto, že jim byla poskytnuta iluze svobody, a stále méně úsilí je věnováno udržení této iluze.

Vládnou nám nevolení sociopati, kteří nemají žádnou moudrost, žádný soucit a nemají v úmyslu se své vlády nikdy vzdát. To bude pokračovat, dokud se nás dostatečný počet neprobudí a nezastaví je v tom, co se děje.

 

Autorka: Caitlin Johnstone, zdroj: How billionaires and government work together to control information vyšel na ICH 29.8.2022. Překlad v ceně 302 Kč Zvědavec.

4.3 3 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

NOVÝ SVĚTOVÝ OTROKÁŘSKÝ ŘÁD, ZVANÝ TÉŽ „GREAT RESET“
https://pravyprostor.net/novy-svetovy-otrokarsky-rad-zvany-tez-great-reset/

NENÁVIST, HLOUPOST, NADUTOST A AROGANCE
https://pravyprostor.net/nenavist-hloupost-nadutost-a-arogance/

cablik
cablik
před 1 rokem

A co jste si mysleli každé zřízení podporuje zadání svých vládců a kapři si rybník nevypustí. Žádná demokracie na západě neexistuje ale zločinci z Davosu to opravdu přehnali lidé se musí zavčasu probudit.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Velký omyl. Miliardáři vlastní jak media, tak politiky. Tedy se nejedná o spolupráci, ale “práci” dle zadání.