Kyjevská soldateska střílela na kolonu uprchlíků v oblasti Kupjanska – více než 30 lidí bylo zabito

V Charkovské oblasti spáchaly jednotky kyjevského režimu další válečný zločin – střílely na konvoj aut s uprchlíky.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Oznámil to 29. září ve svém kanálu Telegram velvyslanec Luganské lidové republiky v Rusku Rodion Mirošnik .

Ukrajinská armáda podle něj zahájila palbu na kolonu pěti aut, ve kterých byli civilisté, kteří se snažili opustit Kupjansk do Ruska.

„Podle předběžných údajů bylo v důsledku ostřelování konvoje zabito více než 30 lidí včetně dětí. Kvůli neustálým útokům ozbrojených sil Ukrajiny nemohou záchranné služby odvézt těla z místa tragédie,“ – říká zpráva.

Některým uprchlíkům se podařilo přežít díky tomu, že se jim podařilo evakuovat s ruskou armádu. K dnešnímu dni bylo do nemocnic v LPR přijato sedm obětí, včetně dětí.

Později diplomat upřesnil, že kolonu uprchlíků vypátrali pomocí dronů, načež na ni byla zahájena dělostřelecká palba. (Takže dobře věděli, že jde o civilní cíle-pozn Nová republika)

Bylo také známo, že dvě děti z popravené kolony přišly o rodiče. Sami jsou po zranění v luganské republikánské klinické nemocnici.

“Chlapec má jednoduchá poranění měkkých tkání – nohu a ruku, dívka má těžká poranění na ruce,  ” uvedla ministryně zdravotnictví LPR Natalia Pashchenko .

Podle ní budou děti po léčbě potřebovat dlouhou psychologickou rehabilitaci, která může trvat velmi dlouho.

“Dívka potřebuje lékařskou péči v Moskvě, ale protože nemá ani doklady, ani příbuzné, řešíme nyní tento problém,” řekl ministr.

Zdroj: Infokurýr

3.9 8 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vik
vik
před 1 rokem

Na Novinkách se to ovšem barvitě popisuje jako ruská akce a uvědomělí občané hýkají při jejím odsuzování. Jo válka je svině…

JK
JK
před 1 rokem

“Hrdinové” Zaslouží si skutečnou válku s RF.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Víte, on ten ukrajinskej kluk za dělem neví kam to pošle. Kdo dal souřadnice ? Aby to tak byl bratr Lech ? Nebo turista z Kanady ?

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Jsem přesvědčen, že v tomto případě věděli velice dobře na koho střílejí. Byl to útok na kolonu jedoucích aut, takže to muselo být z dohledové vzdálenosti. To není jako střílet na budovu, kde se koná referendum. Ta je stále na stejném místě jak před 50 lety, tak i dnes a stačí znát jen souřadnice.… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Nevím, nejsem zas až takový odborník. Ale na vojně jsem byl. V dohledné vzdálenosti by myslím neudával polohu (souřadnice) dron, ale rozstříleli by to kulometem, nebo samopalem. Je to dle mého stejné, jako střílení na dest kilometrů do škol, tržišť … Tem promrzlý, hladový ukrajinský kluk u děla to podle někoho (?)… Číst vice »

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Nechci se dohadovat o detailech, zvláště když jsme u toho asi ani jeden nebyli, jde mi o vaše přesvědčení, že snad v ukrajinské armádě střelci neví na co střílí a je to informace nějakého nejužšího velení. Já jsem přesvědčen, že to před sebou nijak netají a naopak informace o “zrádcovských moskalech” může být využita i motivačně. Rozhodně bych… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Jsem dalek někoho vyviňovat. Naopak jsem i proti dříve ruskou stranou navrhované amnestii. Za válečné zločiny před soud, nebo se to bude příště opakovat. Jen vycházím z dříve zjištěného, když dopadali granáty na Doněck tzv.koordináty (souřadnice) dávali Kanaďané. Tržiště, školy, vodárny … Je to zločin, ale taktika jak lidstvo samo. Budeme li… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

No jo to jsou pro ně zrádci když se chtějí schovat před válkou do Ruska a moc dobře věděli na koho střílí však na tohle mají ty nejlepší učitele.