Státní teror proti Nord Stream 1 a 2?

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

První zprávy

Povinností německé vlády a úřadů je najít viníka (viníky) úniků z Nord Streamu a učinit je odpovědnými za škody.
Podezřívat z politicky motivované sabotáže za zdánlivě vážným a svévolným poškozením plynovodů „Nord Stream 1“ a „Nord Stream 2“ opravdu nepotřebuje silnou konspirační fantazii . A pokud je tento předpoklad správný, pak se mohlo jednat pouze o sabotážní činy, které byly nařízeny státem a provedeny s možnostmi technicky a vojensky vysoce rozvinutého státu. Cílem tohoto zločinu, protože by se jednalo o velmi rozsáhlý zločin, mohlo být pouze zničení jakékoli naděje na další dodávky plynu z Ruska do Německa.

Když dojde k trestnému činu, vyšetřovatelé přirozeně sledují možné podezřelé. Nejinak tomu bylo v projednávané věci. Kdo by tedy mohl být pachatelem?

  • Podezřelým č.1 by byly USA: Mají silný motiv a nepochybně všechny prostředky k uzavření plynovodů. Velmi silným náznakem, že pachatelem jsou Spojené státy, je prohlášení prezidenta Bidena z počátku února, že již bylo zajištěno, že „Nord Stream 2“ nebude v provozu. Navíc USA mají největší světové zkušenosti se státním terorismem.
  • Podezřelým č.2 by mohla být německá spolková vláda nebo její části: I oni by měli silný motiv, ale pochybné dostatečné prostředky a dovednosti k provedení zločinu. Tato událost alespoň zbavila spolkovou vládu tlaku části obyvatelstva, aby ustoupila od sankcí proti Rusku. V žádném případě není vyloučena spoluúčast spolkové vlády nebo jejích částí.
  • Podezřelým č.3 by byla Ukrajina: Měli by také silný motiv, ale velmi nepravděpodobné prostředky a znalosti k tomu. To by platilo i pro Polsko a pobaltské státy, všechny nepřátele dodávek ruského plynu do Německa.

Otázkou zůstává: Nemohlo to být Rusko samo, kdo vyřadil z provozu potrubí, která byla alespoň prozatím nepoužívaná? Je pravda, že na tuto otázku nelze v současné době jednoznačně odpovědět. Ale nelze rozeznat žádný motiv, proč by to Rusko mělo udělat.

Kdo „navrtal“ plynovod Nord Stream-2 u Dánska v Baltském moři?

 
Kdo je odpovědný za tento státní terorismus: Je povinností německé vlády a úřadů najít viníka a učinit je odpovědnými za škodu. Protože ona sama by mohla být podezřelá, spolková vláda je vyzvána, aby zahájila politicky nezávislé vyšetřování. Plynovody jsou zařízení v hodnotě mnoha miliard dolarů financovaná německými daňovými poplatníky. Němci mají právo znát pravdu a chtít potrestání viníků.
 
Švédsko a Dánsko označily výbuchy a následné úniky plynu z plynovodů Nord Stream 1 a 2 za sabotáž.

                                                                                   (rp,prvnizpravy.cz,pi-news,foto:arch.)

5 7 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lubez
Lubez
před 1 rokem

Přece soudný člověk nemůže věřit tomu, že si rusové nebo němci, kteří financovali oba dva plynovody, tyhle investice vyhodí do podvodu (povětří). Kdo má od začátku největší zájem aby tyhly zdroje nefungovaly? USSA anglosaská nadutá nacistická verbež. Tohle je ve skutečnosti válečný akt vůči Evropě a Rusku dohromady. Takový je můj… Číst vice »

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Šmejdi z USA už odhodili rukavice, a zrovna tak bychom měli my odhodit rukavice vůči té naší české zrádné vládě, už jsme to měli udělat dávno, už je skoro pozdě. Teď už neplatí žádná pravidla, teď už věřím, že nám jde o krk. Této protičeské vlády se zbavíme jen prostřednictvím generální stávky, tady… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
před 1 rokem

Technicky jsou pro takovou akci způsobilí Američané a Rusové, možná ještě GB. Proč by to ale Rusové dělali tak složitě, když mohou jednoduše “uzavřít kohoutky”. Jedno je ale jisté, pokud to byli Rusové, tak to budeme brzy vědět. Pokud to byli Američané, tak se bude mlžit a mlžit.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Já v tom mám jasno! Udělali to k naší radosti Rusové. Vždyť my(Středozápad Evropy) ‘rusáckej plyn nechceme, nebudeme jeho nákupem podporovat finančně Rusko v boji proti Ukrajině. Rusko zřejmě ztrátou trhu v Evropě až tak netratí a zjistilo, že Evropa bez plynu je jako slepý bez hole. Pozor! Rusové jsou opravdu mezi hlavními podezřelými. Zelenský… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

P. S. Proboha nevěřím, že To Rusové udělali!

vik
vik
před 1 rokem

Zřejmě se schylovalo k tomu, že pod vlivem tlaku průmyslníků dojde k tomu, že se NS přece jen spustí, protože už jde o všechno. Germáni jsou sice okupováni, ale co kdyby? Tak došlo k jasně motivované akci a Germáni už na to ani pomyslet nemohou. Tady jde o vyhlášení války “spojenci”. Který ovšem není spojencem, ale… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem

Budiž prokleti grázlové z USA a ti naši, co jim slouží, ještě víc. Jenže musím spoléhat jen na boží mlýny!

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

Bývalý polský ministr zahraničí Sikorski poděkoval Spojeným státům za vyhození ropovodu Nord Stream do povětří. Vypadá to jako přiznání k teroristickému činu.”

Первоисточник публикации: https://politikus.info/events/147017-eks-ministr-inostrannyh-del-polshi-poblagodaril-ssha-za-podryv-sp.html
Politikus.info

cablik
cablik
před 1 rokem

Co je moc to je moc Rusové budou muset odpovědět USA nás nechají ve tmě a zimě pochcípat hlady pokud s tím něco neuděláme. To je tak když nefunguje mezinárodní právo a OSN je jen loutka globalistů.

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Otázkou je, proč by to Rusko dělalo ? Aby dopadlo stejně SSSR ?!

Rob
Rob
před 1 rokem

Není pochyb že první bod je správně. Tato teroristická země, co si uzurpuje právo řídit tento svět nejen vyhrožovala, že jakmile vkročí Ruská vojska na Ukrajinu, tak přestane existovat Nord stream, ale v té oblasti, jak se sami chlubili prováděla vojenské cvičení. Dnes se snaží svět ovlivnit názorem, že se o diverzi… Číst vice »

adam
adam
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Rob

USA se chovají jako obyčejní gangsteři už velmi dlouho. Žijeme prostě v džungli, dokonce v té její části, která je určena pro přesídlence z jiných koutů…

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Rob

USSA-říše zla a darebácká země!!