Volební průzkum STEM

No vida jak se nám průzkumníci najednou snaží ohledně volebních preferencí!!! Dlouhé měsíce z jara ani ťuk a najednou před týdnem Kantar, včera SANEP a dneska STEM!!!! A opět je to zajímavé!

STEM: Volby by v září vyhrálo ANO, SPD by přeskočila ODS

Suverénně kraluje Babiš- 30% Nikdo z ostatních se mu ani nepřiblížil.

A pak největší pecka tohohle měření – Okamura předstihl předsedu vlády pražsko-brněnské oblasti Republiky Ukrajina. Přestože ten vysílá silné signály všemi směry!

Hypotetická Babikamura by dohromady dala 44,3% všech hlasů. Podle STEMu.

Obludárium, když sečtu jeho veškeré zisky pak 41,1% Což by ovšem z důvodů, které jsem popisoval už několikrát nenasbírala. Ale budiž. Vezměme to jak to je!

Když to zkusmo přepočtu na mandáty tak mi to vychází nejméně + 16 pro Babikamuru, ale nedivil bych se, kdyby to nakonec dalo se započtením dnes už jen mírného zvýhodnění pro nejsilnější strany celých 20. Takže poměr nejméně 108 : 92 ale spíše 110 : 90 pro dnešní opozici!!!

Asi se zeptáte – a co Rajchl, který zabodoval v průzkumu SANEPu? Odpovím poctivě – netuším!

Možných odpovědí je hned několik. Kovaného člověka z alternativy, co má vždycky a hned jasno okamžitě napadne – je to zmanipulované, z Rajchla mají strach!

Není to vyloučené , ale já tomu moc nevěřím.

Za daleko pravděpodobnější pokládám, že tyhle velké agentury zatím fenomén Rajchl do svých baterií dotazů nezahrnuly. A jeho preference jsou ukryty v těch 10,2% sloupečku Ostatní. To mi přijde jako asi nejlogičtější.

Ale nelze vyloučit ani možnost, že Rajchl jim vyšel až za Přísahou na nějakých +- 3%. Pro tohle by existovala jedna indicie – Babiše ani Okamura neztratili. Naopak – Babiš meziměsíčně přidal 1% , polojaponec 2,4%. ÓDĚS naopak ztratila 1,3%. A to i přesto, že Fiala má někde v Kyjevě na chodníku nějakou speciální čestnou desku. Představte si jaký je to sukces a sláva a oni si toho tady ti zaostalí burani neváží!

Zopakuji svůj závěr z minula, co se Rajchla týče – pro volby v příštím týdnu NENÍ alternativou!!! Své právo na život teprve bude muset prokázat! A pokud je nejvyšším cílem, který přebíjí všechny ostatní – připravit Fialovi a Obludíriu co největší porážku, je potřeba dát hlasy těm, kteří z ostatních disponují největším potenciálem, Za mne jsou jen dvě volby – ANOšéfe a Okamura s.r.o. Krvácím, když to píši. Ale nic jiného neplatí!! Svůj postoj ani k jednomu z těch dvou jsme nezměnil. A nezměním. Oni pro mne nejsou cílem. Nýbrž nástrojem. Kterým lze oslabit Obludárium.

Co mne zarazilo, je proponovaná účast – ani ne 60%…. Sakra, co by lidi asi tak mělo přitáhnout k volbám, když 2 z pěti voličů dnes, v téhle zoufalé situaci jsou rozhodnuti nevolit????

Tohle všechno lze ze STEMáckých dat vyčíst.

Zdroj: Kosa zostra

4 7 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
skeptik
skeptik
před 9 dny

Ti co nadále volí ODS, Piráty, TOP09, STAN by měli být zbaveny svéprávnosti.

Lubez
Lubez
před 9 dny
Odpověď uživateli  skeptik

Používáte stejnou rétoriku jako oni.
Tím pádem se od nich moc nelišíte.

skeptik
skeptik
před 9 dny
Odpověď uživateli  Lubez

Rozdíl je ten, že jejich tatáž rétorika jsou jen sprosté pomluvy a lži.

Ale kdo není ideologicky zaslepený a dobře mu slouží paměť tak ví, jaké škody ODS a TOP 09 v minulosti napáchaly, a díky nesvéprávným lidem jim bylo umožněno škodit dál.

Který ministr financí nejvíc zadlužil ČR https://www.spisovatelskelisty.cz/stanislav-hudsky/ktery-ministr-financi-nejvic-zadluzil-cr/

Naposledy upraveno před 9 dny uživatelem skeptik
cablik
cablik
před 9 dny

Pokud někteří nechtějí jít k volbám tak jsou šílenci může být daleko hůř a volitelné je zatím opravdu jen ANO a SPD.

tomaskova
tomaskova
před 9 dny
Odpověď uživateli  cablik

To je záležitost měst, protože venkov je většinově bezpartijní.

Georg
Georg
před 10 dny

Co jsem naposled viděl ony “průzkumy”, skutečně nevím, ani nemohu vědět, jak objektivně jsou prováděny a zda nemanipulují nejen výběrem respondentů, ale tím, že nekteré politické subjeky do výsledků nedají. Proč nevím, mě by zajímalo nejen ono 4,5 % které má KDU, ale i ti ostatní pod 3 %. Nemyslíte, že se to jeví… Číst vice »

shoty
shoty
před 10 dny

Páči sa mi, aký stabilný sortiment politických strán majú v ČR. Občania sú s nimi zrejme spokojní.