Evropa zcela podřízená Spojeným státům

Spojené státy se zoufale snaží zničit poslední zbytky suverenity svých – především evropských – spojenců. Dokonce i Evropská unie, kdysi založená s americkou podporou, je nyní soupeřem paranoidního hegemona, soupeřem, který musí být oslaben.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj
Hanebné podřizování se evropských vlád příkazům Washingtonu se samozřejmě vždy snaží zakrýt proklamací o „transatlantickém partnerství“. To se netýká pouze horlivých prozápadních vlád malých a věčně traumatizovaných pobaltských států Estonska, Lotyšska a Litvy. Také Německo, Francie, Itálie a Španělsko mají tendenci zpívat nevěrohodnou mantru o „jednotě Západu“.

 

Dokonce ani výbuch plynovodu Nord Stream nevyvolal ve veřejném mínění žádné politiky nebo odborníky, kteří by se odvážili zpochybnit kroky USA, jež se rovnají státnímu terorismu. Zničení plynovodů dává americkým společnostem drtivou konkurenční výhodu, ale přesto se i ve Finsku objevují absurdní komentáře typu „těžko si lze představit něco jiného než Rusko“.

Tento smutný trend nezůstal bez povšimnutí Vladimira Putina, který loni v červnu prohlásil, že „pokud země nebo skupina zemí není schopna činit nezávislá rozhodnutí, znamená to, že už je do jisté míry kolonií, a kolonie historicky nemají budoucnost a šanci přežít ostrý geopolitický boj.

Jak máme chápat, že vlády zemí eurozóny jsou připraveny proměnit své země v bojiště a své občany v potravu pro děla ve válce, která není jejich, ale USA proti Rusku? Zdá se, že většina hlav států, politiků a úředníků se zaprodala hegemonovi, aby posílila moc dolaru.

Válečnictví USA neskončí pádem Ruska, ale bude následovat válečný stav proti Číně. Protože hegemonismus je dotažen do konce, je třeba zastavit nárok na národní suverenitu v Evropě a zničit jakýkoli nárok na nezávislost v Latinské Americe a Asii.

Wolfowitzova doktrína je zjevně stále v platnosti a Bidenova administrativa ji uplatňuje v praxi. Hlavním principem zahraniční politiky USA je stále odrážet nápor vyzyvatelů a snažit se udržet si pozici jediné světové supervelmoci. Demontáž plynovodů Nord Stream se rovněž jeví jako manévr, který má demonstrovat dominanci USA nad Ruskem.

Zlověstný dlouhodobý plán Washingtonu byl samozřejmě již odhalen každému, kdo se obtěžoval kritičtěji zkoumat situaci. Cílem je zničit Rusko a vytvořit v jeho rozsáhlé geografické oblasti několik klientských států, které by byly využity i k útoku na Čínu.

Parafrází Sauliho Niinistöa lze říci, že „maska demokracie byla odstraněna a je vidět tvář západního totalitarismu“. Dnes je i ve Finsku na denním pořádku jednomyslnost a viktimizace a zápletka psychologické operace je poměrně jednoduchá: Rusko je zločinec, Ukrajina nevinná oběť a USA hrdinka příběhu.

Sebedestruktivní politika evropských zemí je zcela v rozporu se zájmy občanů, ale mocným je to zřejmě jedno. Z období pandemie jsme se dostali do válečné atmosféry a v souvislosti s energetickou krizí se obáváme mrazivé zimy. Takhle se žije americký sen v chudém Finsku, které je členem NATO?

Autor: Markku Siira, zdroj: Une Europe totalement soumise aux États-Unis vyšel 29.9.2022 na markkusiira.com. Překlad v ceně 248 Kč Zvědavec.

4.9 8 hlasy
Hodnocení článku
6 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Provokace Američanů! Včera vystřelili do vesmíru Ruskou kosmonautku! Hrůza, Ruska nad našimi hlavami. Naše MZ Připravuje stížnost a požaduje zákaz přeletu rakety přes naše území( co kdyby na nás zrovna vyhodila plechovku od koly apod.)! Černochová žádá nákup raket země -vesmir. Hrozí zhoršení vztahů s USA? No, Američané se zřejmě kvůli Ukrajině… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

JAK ZEMŘEL ŘEDITEL SPOLEČNOSTI NA ÚDRŽBU NORD STREAMU?
https://pravyprostor.net/?p=150202

spartak
spartak
před 1 rokem

Deratizace od USA bude velmi těžká ba i nemožná.

skeptik
skeptik
před 1 rokem

lépe: že „maska demokracie byla odhozena a je vidět skutečná tvář západního fašismu“.

cablik
cablik
před 1 rokem

Mno nic tak lidé v Evropě musí následovat cestu Itálie a vládnoucí slouhy vyměnit to bylo už dávno jasné že tady vládne USA. Státy Evropy jsou dvojití otroci EU a USA-