Hra ruské kočky s ukrajinskou myší vstoupila do závěrečné fáze. Washington už má Kyjeva dost.

Všichni víme, že hra kočky s myší trvá jen tak dlouho, dokud kočku baví si hrát, a předstírat, že myš má šanci na záchranu. Válka na Ukrajině je hra kočky s myší, a naši Euro-politici se to bojí přiznat už z jediného důvodu. Abychom je nevyhnaly z úřadů, a tak nepotrestali za ty sta miliardové škody, které svou válkychtivou politikou do teď napáchali.

Michael Svatoš
Michael Svatoš

Bývalý americký ministr zahraničí Mike Pompeo, stejně tak jako exprezident Donald Trump, považují za hlavní chybu, skutečnost, že válka nebyla včas odvrácena prozíravou diplomacií. Diplomacie a vyjednávání s Ruskem jsou ovšem slovní termíny, při kterých se každý Euro-politik ihned osype pupínky neštovic, a začne nahlas kejhat jako potrefená husa, že s Putinem se nejedná. A protože ruská kočka včera v pondělí, jak jsme v sobotu večer předpověděli, ztratila trpělivost, je na čase se v dnešní analýze podívat, co nás čeká dál.

Z Ruského letectva jde na Američany strachRuské stíhačky SU-35 demonstrovaly v letošním létě nad Ukrajinou svou naprostou nadřazenost všemu, čím západ disponuje, a co Ukrajině poslal. Ruská letecká esa na SU-35 s bravurní lehkostí předvedla mnohačetné setřely ukrajinských MIG-29 (včetně NATO modernizací dodaných v rámci pomoci), i SU-27. Ukrajinská PVO ani letectvo nebyly schopny jedinou S-35 sestřelit, a nebo ji jen poškodit. Ukrajinská letadla nebyla schopná před ruskými SU-35 ani uletět včas do bezpečí. Američtí vojenští odborníci zhodnotili SU-35 jako letadlo, které předčí cokoli, čím Západ disponuje. Česká Madam Válka Černochová klame českou veřejnost údajnou Stealth-nadřazeností US-stíhaček F-35, ačkoli by měla jako odbornice vědět, že US-analytici již potvrdili překvapivá zjištění z letošního léta, že unikátní radarový systém SU-35 pracuje v oblasti rádiového spektra L-band 1 až 2 Ghz s vlnou délkou 30 cm, a ne v oblasti rádiového spektra X-band s frekvencí 8-12 Ghz, jak je ve vojenství obvyklé. Rusové tedy nad Ukrajinou demonstrovali, že dokázali zvládnout technologii přesného radarového zobrazování v pásmu L-band, což Západ, ani nikdo jiný zatím nezvládá, a proto tyto země používají pro své radary pásmo X-band. Tímto odhalením schopností nových ruských radarů byla zasazena zdrcující rána americkým stíhačkám F-35, protože ty jsou celé konstruovány tak, aby se jejich stealth vlastnosti projevovaly právě proti radarům v pásmu X-band, a nikoli v pásmu L-band. Celá stíhačka F-35 tak přišla o svoji jedinou výhodu proti ruským strojům, a ty ji tak budou moci sestřelovat na 400 km stejně pohodlně jako letošní ukrajinské kachny, které se v létě pokoušely létat nad Kyjevem. Je tak zbytečné vyhazovat stovky miliard za letadlo, které nemá větší cenu než postarší JAS-39 Grippen, a na rozdíl od Grippenu ani nedokáže ruská letadla a rakety vymanévrovat s aspoň trošku slušnou šancí na úspěch. F-35 byl vymyšlen jako levný tajný atomový bombometčík na Rusy, a nebo jako levný konvenční tajný bombometčík na domorodce. Jakmile se objevily ruské letecké radary v pásmu L, F-35 ztratila veškerý smysl pro boj s Rusy. Nedokáže se k nim už tajně přiblížit na 100 km, aby mohla odpálit své rakety. A Rusové, kteří F-35 v pásmu L vidí, ji přitom budou sestřelovat až na 400 km. Jediná taktika F-35 tak bude – U NAS MNOGO KAMIKAZE.

Jediná letadla Západu schopná se postavit SU-35 jsou F-15EX, které se vyrábí v mizivých počtech, a F-22 Raptor, které se už 11 let nevyrábějí, a kterých bylo vyrobeno jen 195 kusů. Výroba F-22 byla zastavena s odůvodněním, že drahých letadel netřeba, že je třeba levných “protipovstaleckých” F-35! Otázkou tedy vlastně je, proti jakým povstalcům chce Madam Černochová se svými letadélky bojovat, když na Rusy nejsou určeny. Pokud se týče ukrajinských požadavků na západní letadla, platí, že čím více kachen Ukrajinci dostanou, tím více jich Rus sestřelí, tím více miliard Západ utratí.

Ukrajina byla navíc v posledních dnech varována, že moderní západní zbraně došly, a že než se rozjede jejich výroba potrvá to 3 až 5 let. Podle předního amerického armádního analytika plukovníka Marca Canciana mohou USA obětovat na celou ukrajinskou válku maximálně 8 až 10 tisíc raket HIMARS, což je počet, který Ukrajině sice stačí na několik málo měsíců válčení, ale USA bude trvat roky, než doplní své zásoby, a po tu dobu nebudou schopny už další rakety HIMARS dodávat. Ukrajinské žádosti o raketomety HIMARS tak jsou podle Canciana nesmyslné, protože větší počet raketometů neznamená vůbec větší počet raket. Obdobně jsou podle Canciana vyčerpány možnosti dodávek raket Javelin, houfnic 155mm, pozemních radarů a protiletadlových raket. Jediné, co může podle Canciana Ukrajina dostávat jsou zbraně, které se vyřazovaly už koncem osmdesátých let. Ani možnost, že by Národní Garda USA předala své moderní zbraně Ukrajině, nevidí Cancian jako reálnou, protože Národní Garda je v USA vysoce politická záležitost, a žádný senátor a nebo kongresman si kvůli volbám nedovolí jí sebrat moderní zbraně, a nahradit je šrotem z 80-tých let.

Ruská kočka včera provedla přesně to, co jsme už od jara tvrdili, že na podzim udělá. 75 raket zasáhlo elektrárny, teplárny a rozvody elektřiny po celé Ukrajině. (Viz Mapa dole.) Ruský útok byl vysoce profesionální, a vedlejší škody – deset mrtvých, jak zveřejnila Ukrajina, jsou ničím ve srovnání s americkým bombardováním infrastruktury Srbska. Zřejmě proto Biden ruský útok raději příliš nekritizoval. Tím spíš, že jej Trump obvinil z toho, že svojí hloupou politikou donutil Putina vpadnout na Ukrajinu.

Celá Ukrajinská energetická síť je po včerejším úderu ve stavu těsně před kolapsem. Žádný stát nedokáže válčit v zimě bez elektřiny. Na mapě vidíte hlavní rozvodnou síť Ukrajiny a její elektrárny.

Rusko potřebovalo rychle provést referenda, a tak předstíralo slabost, a referenda strach z Ukrajinské ofenzívy urychlil. Putin potřeboval provést mobilizaci, a nečekané ukrajinské úspěchy u Charkova mu k ní otevřely cestu. Putin potřeboval záminku pro masivní útoky na ukrajinskou infrastrukturu, a sabotážníci mu ji poskytly. Putin myslí na několik politických kroků dopředu, zatím co Euro-politici pouze na svůj příští tweet. Podceňovat Putina je smrtelná chyba západních politiků. Letošní zima bude krutá, a Putinovi stačí několikrát zopakovat včerejší údery, a potom počkat, až mobilizovaná ruská armáda tu ukrajinskou bez zásob, elektřiny, munice i západní pomoci dorazí.

Putina na Ukrajině není čím zastavit, než jadernou válkou, a tu nikdo ve Washingtonu riskovat nebude. Sankce už není možné zvyšovat. Už prostě není, jak Rusko sankcionovat. Poslední pokus sankcionovat ruský nikl, titan, zinek a hliník, se kterým přišel Brusel, skončil na varování bankéřů, že to prostě nejde, že to prostě znamená krach evropského průmyslu. Že naprostá většina států světa stojí v konfliktu na straně Ruska, (tzv. neutralita) přiznávají dnes už i Američané. Česká média zmateně hlásají, že Putina mají už dost i Číňané. Nevím, kdo tyhle zprávy jejich autorům zadává, ale vím, že číno-komunisté to tvrdí přesně opačně – že už mají dost toho jak USA rozdmýchávají válku na Ukrajině.

Hlasy vyzývající k diplomacii sílí po celém světě. V Polsku velmi vlivný liberální! šéfredaktor časopisu Do Rzeczy Paweł Lisicki argumentoval tím, že každá eskalace, ať ruská referenda, či ukrajinské ofenzívy, jenom dále zvyšují nebezpečí jaderné katastrofy, či chudoby v Polsku, a odvolával se přitom na podobná varování známého amerického republikánského senátora Marca Rubia.

Je na čase poslat k šípku Lipavského a začít vyjednávat. Čím dřív se začne, tím větší šance, že Evropa nezkrachuje, a nepropadne se do sociálních bouří hladových obyvatel. Vyjednávání s Ruskem budou těžká, protože Rusko od včera oficiálně požaduje také úplnou demontáž nacistického režimu v Kyjevě. Lipavský se rád chlubí, že je proti Číně. Jeho politika ovšem v Číně vyvolává záchvaty radosti – Číňané předpovídají Evropě bídu, ztrátu konkurenceschopnosti, nezaměstnanost a sociální bouře – protože se Evropané pošetile zbavili své obrovské konkurenční výhody proti celému světu, díky které byli tak bohatí, a to levných ruských surovin a energií, a velkého ruského trhu pro průmyslové zboží.

Válka je krutá – takhle střílejí křesťanské zajatce Ázerbájdžánci – video. Doufám, že si Fiala po setkání s jejich prezidentem na Pražském hradě pořádně umyl nad tou špínou ruce. Ovšem komu v Bruselu vadí, že se někde na světě vraždí křesťané, že?

Autor:

4.4 8 hlasy
Hodnocení článku
11 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 1 rokem

Poláci a křesťané ? Poláci vraždí křesťany na Ukrajině, protože oni si dovolili mluvit rusky !!! “Poľskí žoldnieri bojujú na strane kyjevského režimu od samého začiatku špeciálnej operácie na Ukrajine a sú obzvlášť krutí voči rusky hovoriacemu obyvateľstvu. A tak pri vykonávaní „čistiacej operácie“ v Charkovskej oblasti hádzali granáty a strieľali civilistov….” – Poláci tam… Číst vice »

standa
standa
před 1 rokem
Odpověď uživateli  standa

Polský fašistický hnus se projevuje na Ukrajině vražděním civilistů !

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  standa

A tak se kdysi na Haličině straně zrodil druhej típek – Bandera.

cablik
cablik
před 1 rokem

ZEMĚTŘESENÍ V ČR. TO PETR FIALA POLKL HRŮZOU Z NĚMECKÉHO STROPU
https://pravyprostor.net/?p=150582

cablik
cablik
před 1 rokem

Přesně tak konec hry a další zimní vítězství Ruska. Černochová má na mysli povstalecké státy co se vzbouří proti transatlantickým soudruhům. Na ty by házela jaderné bomby. Pyját Lipavský není žádný ministr zahraničí je to jen dutý sud ideologických hovadin.

Vlastimil
Vlastimil
před 1 rokem

“Nedospělé, hloupé” a já ještě dodávám nekonečně nafoukané dítě. Co dnešní vláda generuje je naprosto zoufalé. To snad musí pochopit i pražský kavárník. Kde jsou doby J. Masaryka, Vl. Clementise, B. Chňoupka, Diesntsbiera st. či alespoň Kavana.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pan Svatoš popsal stav na Ukrajině i stav výzbroje na obou stranách. To neumím komentovat, protože tomu až tak nerozumím. Z dostupných informací a srovnání technických možností Ruských zbraní, to opravdu vypadá na převahu Ruska. Kde se však pan Svatoš, dle mého mýlí, je naše šance politických jednání s Ruskem. Určitě s ním souhlasím, že… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Máte, bohužel, pravdu. Tomu blbečkovi na ministerstvu zahraničí by člověk chtěl dát lízátko, kyblíček a lopatičku, a poslal ho hrát si na písek. Jenže, bude se muset nakonec najít někdo, kdo tu hořkou povinnost vezme na sebe. Máme diplomaty, osobnosti, které by to dokázali. Jenže nemáme, zatím, šanci, aby mohli ten úkol… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Ano president Zeman tak jak jsem ho znal, umřel.(asi ta šamanka Džamila měla nakonec pravdu) Vysvětluji si to tím, že proti němu stojí svoloč, psychopati všeho schopní, kteří se nedrží ani onoho mafiánského – na rodinu se nesahá. I krásné Ajše Kaddáfí zabil ten dobytek tři děti. Při připravovaném atentátu na Lukašenka… Číst vice »

vik
vik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Máte možná pravdu, ale ta jeho covidová proměna byla brutální a nepochopitelná z jakéhokoliv hlediska a nejspíš s rodinou nesouvisela.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vik

Nevím, ale právě to, že to od něj tak nepochopitelně přehnané … asi jako když okamžitě uznal někde v Jižní Americe nějakého Kajdu a dle mého chtěl Američanům naznačit – tam si dělejte co chcete, jen se neserte do Evropy. Zapomněl, že za louží to dnes řídí negramoti.