Putin: Dohoda o obilí může být zrušena kvůli teroristickému útoku na Krymský most

Rusko ukončí „dohodu o obilí“, pokud se potvrdí informace FSB, že výbušniny k sabotáži krymského mostu odvezli Ukrajinci z Oděsy v jedné z nákladních lodí s obilím.

Na tiskové konferenci v Astaně to dnes uvedl ruský prezident Vladimir Putin, informuje zpravodaj PolitNavigator.

„Není zatím přesně zjištěno, zda to bylo provedeno pomocí lodí s obilím nebo ne. To je otázka. Odpověď zatím nemáme. Pokud se ale ukáže, že humanitární koridory pro dodávky obilí do nejchudších zemí (tato akce byla organizována pod touto záminkou) jsou využívány k páchání teroristických činů, pak to samozřejmě bude velká otázka pro fungování tohoto koridoru. Odpověď je jednoduchá: zavřeme to, ano a bude konec. Ale nejprve to musí být spolehlivě potvrzeno,“ řekl Putin.

Již dříve FSB uvedla, že výbušniny, které vybuchly na krymském mostě, byly ukryty v rolích se stavební polyetylenovou fólií na 22 paletách o váze 22,7 tuny. Z přístavu Oděsa byl náklad odeslán do bulharského města Ruse, odkud již pokračoval do Arménie, kde byl celně odbaven podle pravidel EurAsEC a brzy zamířil na Krym.

Zdroj: https://bit.ly/3CXVVpK, pro Pokec24 přeložila Janinna

5 6 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 1 rokem

Pokud predikce Macgregora – amerického plukovníka a poradce Trumpa – se vyplní, stane se Ukrajina suchozemským státem. Oděsa byly vždy ruská a ne ukrajinská ! Návrat Oděsy do ruských rukou bude pak zcela přirozenou věcí. Pokud to v listopadu začne, pak to znamená, že se Rusko obléká – nejprve se obuje, pak vezme… Číst vice »

standa
standa
před 1 rokem
Odpověď uživateli  standa

Svědčí o tom, že výcvik záložáků bude u konce za 14 dní + pár dní na přesun s novými zbraněmi a veliteli, kteří byli vycvičeni k boji s NATO v přímém střetu – to jsou zkušenosti k nezaplacení a ty dodal Západ. Na Západě jsme dosud nepochopili, že ruská vojska cvičíme jak nás porazit a že jim cvičíme velitelské kádry ve… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Rusko nechalo Oděsu Ukrajině a to není dobré.

SunTzu
SunTzu
před 1 rokem

Není třeba Putine oznamovat, ale tvrdě konat. tak jak dnes ráno při ničení infrastruktury u Kyjeva, kokainový parchant už kňučí. Náckové musí rýt držkou v zemi.

cablik
cablik
před 1 rokem

Tak to bohužel odskáčou neviní což původcům útoku je samozřejmě šumák.