Zelenskij – věrný student Goebbelse: Rusko chce vyhodit do povětří hráz vodní elektrárny Kachovskaja, zaplavit ruský Cherson a připravit ruský Krym o vodu

Výpotky propagandy ukrajinských nacistů mohou být až směšné, ale “západ” jim je baští a ČT s CNN Prima News věrně papouškují. O Českém rozhlase ani nemluvit. Jsme v rukou zločinců a idiotů.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij (na snímku silně “zasněžen” heroinem) obvinil Rusko z přípravy výbuchu v Kachovské vodní elektrárně s cílem „zatopit Cherson“. Uvedl to ve videovzkazu vedoucím představitelům EU, projev ukrajinského prezidenta zveřejnil kanál Telegram «Пул № 3»:

Rusko záměrně vytváří půdu pro rozsáhlou katastrofu na jihu Ukrajiny. Máme informace, že ruští teroristé podminovali přehradu a bloky vodní elektrárny Kachovskaja. Jedná se o jedno z největších energetických zařízení. Přehrada této vodní elektrárny zadržuje objem asi 18 milionů metrů krychlových vody. Pokud ruští teroristé vyhodí do povětří tuto přehradu, bude více než 80 osad, včetně Chersonu, v zóně rychlých záplav. Postiženy mohou být statisíce lidí.

 

Dodávky vody do značné části jihu Ukrajiny mohou být zničeny. Tento teroristický čin může nechat Záporožskou jadernou elektrárnu bez vody pro chlazení – voda pro JE Záporoží se odebírá z nádrže Kachovka. Bude zcela zničen i provoz kanálu, který byl vybudován pro zásobování Krymu vodou. To je skutečný postoj Ruska k našemu ukrajinskému Krymu“.

Rusko chce vyhodit do povětří vodní elektrárnu Kachovskaja nacházející se v Rusku, aby zaplavilo Cherson v Rusku, zbavilo chlazení Záporožské jaderné elektrárny v Rusku a připravilo ruský Krym o zásobování vodou.

„Zelenskij vlastně potvrdil záměr Ukrajiny vyhodit do povětří hráz vodní elektrárny Kachovskaja, zaplavit Cherson a území na dolním toku Dněpru,“ komentuje ukrajinského prezidenta ve svém kanálu Telegram jeden z uživatelů sítě Grigorov.

A dodává: „Ukrajina jako teroristický stát se liší od všech ostatních teroristů tím, že odpovědnost za teroristické útoky obvykle přebírají sami teroristé a Ukrajina vždy klade odpovědnost za teroristické útoky na stranu, proti které jsou teroristické útoky vedeny. To se Západu jako říši lží velmi líbí. „A Židé se sami zapálili v Osvětimi.“ To je samozřejmě akrobacie převyšující Goebbelse.“

Zdroj: Alternatio, pro Pokec24 přeložila Janinna