Bizár na tento den

Fialaland je za vlády Obludária zemí netušených možností! Přesněji zemí netušeného bizáru! Nevěříte? Tohle tvrzení bezezbytku dokáži. A věřte, že nepůjde o špatný Apríl!

Jistě jste hodněkrát slyšeli přísloví – pro dobrotu na žebrotu! Nebo jeho jinou verzi – že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Nebo jak říkávala moje babička – podej čertu pomocnou ruku, peklem se ti odmění.

Uchopím tu poslední verzi od mé babičky a aktualizuji ji na verzi – podej Obludáriu v nouzi pomocnou ruku a už se nedoplatíš!

O co že konkrétně jde? O příběh, s kterým přišel finanční portál ePeníze.cz. Přihrála mi ho do cesty náhoda.

Přebírám 1:1

Pokuta 100 tisíc pro pilota hasícího požár v Hřensku: Absurdistán se vším všudy

Nedávno se na Pražském hradě rozdávaly různá státní vyznamenání. Hrdinové i známí pana prezidenta se konečně dočkali. Někteří lidé, již ochotně přiložili ruku k dílu v době, kdy to bylo třeba, měli ale bohužel smůlu. Třeba takový provozovatel vrtulníků Jiří Vlk z Karvinska. Tomu přišla pokuta 100 000 korun. Neskutečné, absurdní, smutné. Možná by šlo napsat ještě několik slov, která by nejspíše tuto šílenou situaci mohla charakterizovat.

Dobrovolně se nabídl a teď sklízí ovoce

V době, kdy vypukl požár v Českém Švýcarsku, hasiči vyzývali k pomoci. Jiří Vlk neváhal a nabídl se. Mimo jiné má smlouvu s hasiči v Moravskoslezském kraji, kdy společně nacvičují hašení s bambivakem a jiné akce. Hasiči v Ústeckém kraji měli námitky, že v tomto kraji dohoda neplatí. Jiří Vlk se nabídl, že bude létat zcela zdarma, když mu dají palivo. Stalo se tak a jeho vrtulník ještě ten den doletěl na místo tragédie.

Palivo nedostal, navíc si na něj někdo stěžoval

Lidská závist a zloba jsou nekonečné. Palivo dobrovolník na místě nedostal, sháněl si ho sám. Tak nakonec letěl zpět domů. I za tu krátkou pomoc ale přišla stížnost. Prostě si někdo potřeboval stěžovat na to, že tento muž pomáhal. Úřad pro civilní letectví vyšetřoval a následně poslal pilotovi pokutu ve výši 100 000 korun. Šlo o provoz se zvláštním výcvikem, podle pravidel nemohl jinak. Pilot podle něj neměl povolení. Vyjádření úřadu je jasné, nemůže přehlížet porušování pravidel.  

Už se to jednou stalo

Když v minulosti pomáhal tento muž zdolávat velký požár šrotiště v Ostravě-Vítkovicích, dostal poděkování od hasičů. Někdo si také stěžoval, nicméně Jiří Vlk to dělal zadarmo, takže se pokuta nekonala. Nyní se případem tohoto dobrovolníka zabývají přímo ministři Martin Kupka (ODS) a Vít Rakušan (STAN). Snad nakonec zvítězí selský rozum a pokuta se konat nebude. Kde to jsme, když se za dobrovolnou činnost dostávají pokuty?

Požár v Hřensku je opravdu hodně smutné kino!! Kosa o něm referovala dostatečně. Včetně selhání státních složek. Nakonec se zdá, že ten malér vedle domorodců a přírody odskákala lidovecká ministryně životního prostředí Hubáčková, která prý náhle zjistila, že její zdraví jí neumožňuje setrvávat na ministerské židli, ačkoliv pomlouvači, rozvratníci a putinovští trollové a jim na roveň snížení živlové naznačují cosi, že prostě někdo to Hřensko odnést musel. Jak také jinak, když Fiala s Rakušanem v době největšího hoření se tam, spolu s dalšími „makáči a makáčkami“ typu Svetrová -Dvousvetrová vyrazili producírovat a překážet hasičům, aby plebs si všimnouti ráčil, jak jsou akční, tihle se opravdu nevyhodí…

No nic. Ale když chlápek, co provozuje vrtulníky, má natrénováno s bambivakem a hasiči, sám se svým strojem soukromě vyrazí aby pomohl a jen za palivo, následně je kýmsi udán, slíbené palivo zadarmo nedostane, tak se sbalí a odletí a zase ho někdo udá a on nakonec nafasuje STO LITRÚ pokuty, protože prý cosi porušil, tak to už je nekonečně daleko za hranou mého chápání.

A ministři ze zoufalství a zešílení voličů – Kupka a Rakušan ŘEŠÍ, co jako s tím…..

Tohle je skutečně země neomezené absurdity!!!! Ale chápu, když ministr vnitra řeší velkoplošné plakáty na kachlíkárnu, když vláda ze všeho nejvíc a nejurgentněji maže na Ukrajinu, tak holt méně důležité záležitosti počkají!!!! A nějaký pilot? Pche, ať si místo vrtulníku koupí draka!!! Měl sedět na zadku a točit mlejnek! To tak, aby se o něm psalo třeba v novinách! Tam mají psát o nás, jak věšíme ty plakáty s Putlerem a jak jsme hrdinně na té Ukrajině!

Takovýhle příběh bych opravdu nevymyslel, ani kdybych se na hlavu postavil a odrážel ušima! To dokáže jen život. Za vydatného přispění Rakušana a Kupky!

Jen tak dál! Jen tak dál!

Autor: Petr Vlk, zdroj: Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com/

4.5 8 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
standa
standa
před 1 rokem

Uvidíme co se stane při volbách v USA. Od toho se bude odvíjet další i u nás. Česko = absurdistán, ani předčasné volby neumíme vyvolat !!!

cablik
cablik
před 1 rokem

VŠAK TO PÍŠU ŽE SE JIM TO SYPE :

Signál pro Fialu: Švábi v Londýně demonstrují proti vládě, za předčasné volby. Totéž, co u nás „Putinova pátá kolona“? Co kvikne po úterku chromá kachna v USA? Vaří se to všude. Ještě to nebude lehké. Ale zvítězíme!
https://protiproud.info/politika/6810-signal-pro-fialu-svabi-v-londyne-demonstruji-proti-vlade-za-predcasne-volby-totez-co-u-nas-putinova-pata-kolona-co-kvikne-po-uterku-chroma-kachna-v-usa-vari-se-to-vsude-jeste-to-nebude-lehke-ale-zvitezime.htm

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

Halloween: Měli jsme Dušičky, slavnost Všech svatých. Teď oslava démonů importovaná ze Západu. V hlavní roli smrt. Zvesela za ďáblem? Propaganda klasicky míří hlavně na děti a mládež. Křesťan musí Halloween odmítnout

6. 1

https://protiproud.info/duchovni-svet/6809-halloween-meli-jsme-dusicky-slavnost-vsech-svatych-ted-oslava-demonu-importovana-ze-zapadu-v-hlavni-roli-smrt-zvesela-za-dablem-propaganda-klasicky-miri-hlavne-na-deti-a-mladez-krestan-musi-halloween-odmitnout.htm

spartak
spartak
před 1 rokem

Nojo, máme přeci vybroušenou demokracii po 30ti letech a ne despotický ,totalitní stát.Bravo.

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

Despocii pocítíme na vlastní kůži teprve teď, kdy se “demokratický” kolektivní Západ odkopal a ukázal svou pravou fašistickou tvář.

cablik
cablik
před 1 rokem

Též to je práce zelených fanatiků a politiků kteří ten les neudržovali to je opravdu sprosté dát pilotovi pokutu v jakém absurdistánu žijeme.

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem

To je k pozvracení!