Česká veřejnoprávní média jsou občanské společnosti nebezpečná

Naše veřejnoprávní média odhodila dle mého soudu jakoukoli snahu o alespoň sebemenší vyváženost i objektivitu zpravodajství a začala nás zásobovat zprávami, které lehce předčí „rádio Jerevan“.

Situace byla sice tristní již v minulých letech, ale to, co se děje v souvislosti s ukrajinským konfliktem, možná vejde (až bude doba normálnější), do dějin jako exaktní příklad propagandy nemající se zpravodajstvím nic společného. Člověk nemusí být mediálním analytikem, ale to, že na Ukrajině zabíjí jenom jedna strana, zatímco bombardování a dělostřelba té druhé nikdy nemá civilní oběti, a když už to jinak nejde, jedna strana často bombarduje i své vlastní pozice, aby ukázala svoji bezcharakternost a prohnanost, ale i to, že pokud si přepnete na téměř jakoukoli jinou zahraniční televizi a vidíte tam zprávy, které jsou logičtější a mnohem blíže realitě, posiluje mé přesvědčení o naprosto bezcenném zpravodajství ČT.

Při takto nesmyslně prezentovaných „zprávách“ hrozí ale paradoxně to nejmenší nebezpečí. Nechci jakkoli podceňovat či omlouvat tento způsob vyhrocené propagandy, ale informace podávané tak primitivním a dopředu jasným způsobem nezasáhnou patrně myslící vrstvy obyvatelstva. Horší totiž je, že to byla právě „veřejnoprávní média“, která ovlivnila již několikeré volby, a to způsobem, který by si média jiných zemí asi nedovolila. Začalo to, když bylo potřeba odstranit soc. demokrata Paroubka a doslova v předvečer voleb se objevila „Kubiceho zpráva“. Ta svůj úkol splnila a pochopitelně se pak už nikdo neptal, co že to bylo za zprávu a jaké že byly důkazy.

Našim médiím se tento způsob osvědčil a vesele jej praktikují i nadále. Vzpomeňme na přístup „veřejnoprávních médií“ k prezidentským kandidátům a především na jasné ovlivnění veřejnosti v předvečer posledních parlamentních voleb, kdy nelze vyloučit podezření, že média měla jasný úkol – zabránit vítězství Babiše, a to za každou cenu. A tak byla v předvečer voleb v hlavních zprávách opakovaně oznámena šokující zpráva, že se Andrej Babiš měl dopustit hanebného činu, který byl sice z doby, kdy ještě nebyl v politice, o trestný čin se také nejednalo, ale způsob, načasování i herecké výkony televizních komentátorů, s jakým nám (již předtím známá zpráva) byla odprezentována, to vše pravděpodobně ovlivnilo volby.

Jsou to pilíře těch správných „transatlantických hodnot“, po mém soudu pracující proti našim lidem, ty „veřejnoprávní prostředky“. Všimněme si také, že televize i rozhlas jsou nedotknutelné. ČT prohrála již několik soudů, ale jednak se nic nestalo a jednak se o tom ani moc neinformuje.

Člověk si může uvědomit rozdíl dokonce i ve srovnání se stanicí Prima CNN, která přece jen zachovává základní pravidla zpravodajství, do diskuzních pořadů zve i oponenty současného režimu, a můžeme zde vidět vystupovat i nepolitické odborníky.

Specifické působení některých českých „veřejnoprávních médií“ i jejich spolupráce s politickými neziskovými „humanitárními organizacemi“ považuji za jeden z hlavních problémů rozvoje naší tak oslavované občanské společnosti. A nejgrotesknější na tom je, že si za tento způsob „zpravodajství“ platíme.

Autor: , zdroj: Outsidermedia

Podpořte Novou republiku – číslo bankovního účtu: 2300 736 297 / 2010

3.7 3 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

K tomu se nemá cenu vyjadřovat neustále lžou a dělají západní propagandu to není žádné zpravodajství ale Völkischer Beobachter.

adam
adam
před 1 rokem

Před pár dny jsem do ČT napsal: “asi to nikoho v ČT nebude zajímat, ale sledovat produkty redakce zpravodajství a publicistiky může už jen buď totálně vymytý mozek nebo masochista. Naprosto jednostranná propaganda, faktické odstranění odlišných názorů z obrazovky, doslova demonstrativní pohrdání zákonem, který veřejnoprávním médiím ukládá vyváženost a objektivitu. Ti bolševici z výše uvedené… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Veřejnoprávní média patřila od roku 1991 ODS resp. ODA a Lidovcům. Od televizního puče v roce 2001 patří tzv. pravicové pražské kavárně (tzn. neklausovské části ODS, US, Lidovcům, Bursíkovcům, TOP09, STAN, Pirátům).Právě teď patří absolutně Fialovi a Rakušanovi.Co můžeme očekávat?Nejen enormní zdražování, ale i snahu o to, aby platili úplně všichni, aby lidem nespokojeným se lhaním v ČT… Číst vice »

maxim
maxim
před 1 rokem

Zpravodajství ČT, stejně jako internetové Seznam Zprávy a Novinky, jsou určeny pro fanklub, resp. sektu debilů zfanatizovaných jejich provládní propagandou …
Je to zážitek sledovat “práci” těchto “guru” médií, a jejich výsledky …, hlavně diskuze mezi těmi pomatenými blázny …