Eric Zuesse: Kdo vyhrává, kdo prohrává válku na Ukrajině?

Článek vyšel v Modern Diplomacy (Belgie).

Modern Diplomacy se označuje za platformu pro „posouzení složitých mezinárodních problémů“, které nejsou na pořadu dne hlavních západních médií. Publikace se snaží čtenářům poskytnout „nezávislou analýzu“ toho, co se děje. Redakční rada časopisu se skládá z „myslitelů, analytiků, diplomatů a podnikatelů z celého světa,“ uvádí se na webových stránkách publikace. Mezi členy redakční rady jsou bývalí ministři a generální tajemníci evropských organizací.

 

Všeobecně se má za to, že USA/NATO vyhrávají vojenskou kampaň na Ukrajině (vyzbrojováním a velením ukrajinským ozbrojeným silám – jde o zástupnou válku na straně USA) a také je rozšířený názor, že Rusko vyhrává vojenskou kampaň na Ukrajině (pomocí svých vlastních sil).

Při posuzování událostí se musí vzít v úvahu „válečná mlha“, stejně jako skutečnost, že propagandistické agendy dominují na obou stranách (jak na straně USA, tak spojenců, kteří získávají své „informace“ od vlády Ukrajiny), tak na straně ruské (získává „informace“ od ruské vlády).

Je to válka na dvou frontách: vojenské a ekonomické. A tato „válečná mlha“ se týká POUZE vojenského aspektu. Netýká se ekonomické fronty.

„Válečná mlha“ znamená 100% nejistotu na vojenské frontě a přes tuto mlhu nikdo zatím pořádně neví, která strana tuto válku skutečně vojensky vyhrává.

V OHROMUJÍCÍM KONTRASTU: Ekonomická fronta je 100% kontrolována investory a nepopiratelně se projevuje ve změnách příslušných hodnot měn na obou stranách: v hodnotě rublu vůči dolaru a vůči libře a vůči euro – dnes ve srovnání s 1. lednem 2022 – dnem, který lze považovat za počáteční datum předtím, kdy nikdo neměl jasnou představu, že Rusko 24. února 2022 napadne Ukrajinu a bude okamžitě zasaženo totální ekonomickou válkou: intenzivní primární a sekundární sankce k vytvoření ekonomické železné zdi mezi Východem a Západem, ekonomická blokáda („Západem“) proti Rusku.

Zde jsou ekonomické změny a vítěz, který se aktuálně rýsuje na EKONOMICKÉ frontě války. Je jasně a jednoznačně znázorněn v každém z těchto tří grafů:

Jak ukazují grafy: Okamžitou reakcí investorů na invazi z 24. února 2022 byla domněnka, že ruská ekonomika bude rozdrcena „Západem“; ale již od května lze vidět pozoruhodně stabilní přesvědčení investorů, že namísto toho budou rozdrceny západní (tj. Spojené království/USA a spojenci) ekonomiky.

Rozdrceny ČÍM?

Rozdrceny sankcemi Spojeného království/USA a spojenců a také tím, že USA/Spojené království vyhodily do povětří plynovody Nord Stream, aby Evropu odřízly od toho, co bylo a to dlouho bylo nejlevnějším a nejvydatnějším zdrojem energie v Evropě: od Ruska.

Nyní budou jak spotřebitelé, tak průmysl v EU silně přeplácet energii, protože jejich vlády jsou spojeny s VB/USA proti Rusku, místo s Ruskem proti VB/USA. A tak budou v nadcházejících letech platit vysokou cenu, protože jsou spojenci se Západem, nikoli s Východem.

Nacisté drtivou většinou podporují Ukrajinu proti Rusku a nyní dominují na celém Západě

Spotřebitelé a průmysl v Británii a v Evropě – a dokonce i v samotné Americe – zaplatí vysokou cenu za nacistickou politiku svých lídrů.

Jsou to demokracie? Můžeme se také zeptat: Je Rusko demokracií?

Autor: , zdroj: Modern Diplomacy, pro Pokec24 přeložila Janinna

 

3.7 3 hlasy
Hodnocení článku
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Přesně tak nacistickou válku budeme platit všichni v tom jejich odporném impériu. Pokud to tam Rusové v zimě neukončí ale to musí definitivně.