Počkame, co řekne pan prezident USA

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

První zprávy

Tuž sem si opět po čase spustil ty internety, abysem zjistil, jestli už sametovi pohrobci položili kytice k hrobu Ludvika Zifčaka, anebo furt předstiraju, že majetkovy převrat zahajili študaci a zbiti lidi z Narodni, píše bloger Ladislav Větvička.

A zase sem se nedočkal. Takže si dalši rok budeme lhat, že to nebyl UV KSSS, kery na podzim 88 rozhodnul o staženi vojsk ze středni Evropy, že se nejednalo o dohodu mezi Bušem a Gorbačovem o provedeni svobodnych voleb a že to byl největši světovy dramatyk, kery v čele rozhořčeneho lidu svrhnul nenaviděny režim.

Buďme upřimni – česky lid dele jak deset dnu stavkovat neumi – neumi to dneska a neuměl to ani tenkrat. V listopadu už byl vyčerpany, nadšeny tym, že zaplnil to placate hřiště na Spartě a kdyby Adamec s tu prvni vladu nevyměknul a misto demise sam vyhlasil program dotahnut ČSSR ke svobodnym volbam, uvolnit cenzuru, cestovani a povolil pro baby dovezt friťaky a mikrovlnky, pak by baby nevyhnaly chlopy do ulic a všeci by byli spokojeni. Vzhledem k temu, že by Čech byl v čele vlady, prezidentem by se musel stat Slovak, což by byl Dubček. Ale Adamec vyměknul, premierem se stal Slovak Čalfa, prezidentem teda už mohl byt Čech a dal už to znate.

Tuž, dyskuze o listopadovem převratu sem se v našich medyjach zas nedočkal. Zato sem zaznamenal neuvěřitelnu hysteryju valečnych štvaču, jaku svět neviděl. Začalo to tym, že letadla AWACS sledovala rakety S-300, vystřelene Ukrajincama, směřujici na uzemi ryze obranneho paktu NATO. Hodne ukrajinske rakety pry hledaly zlu rusku raketu, cosik ale zahaprovalo a misto zle ruske rakety zasahly hodne polske rolniky a naprosto nevinny traktor, kery za tmy vezl červenu řepu na rusky boršč. Tuž, to su asi ty přesčasy, Machale. V noci by se robit nemělo.

Stane se. Valka je svinstvo, dycky umiraju nevinni lidi a dycky se na tym napakuju vyrobci zbrani – na všech stranach barykady. Tak už to chodi. Jestli si myslite, že vyrobci zbrani bojuju za světovy mir, tak je to taka sama cypovina, jako že vyrobcum medykamentu ide o zdravi lidu. Oboji je enem sprosty byznys.

Horši ovšem je, co nastalo po teto “nehodě”.

Polske vedeni bylo okamžitě vojakama informovane, že se nejedna o utok zleho Rusa, ale že ide o raketu vystřelenu hodnym Ukačkem.

Nastalo zděšeni, kere snad ani Mirka Němcova dosud nezažila. Polaci byli zmateni jak jarni fčely a nevěděli, jestli se už nahodu nejedna o předem domluveny signal, po kerem by se daly spustit valečne bubinky polskych utočnych husaru. Volali staremu do Ameryky, ale Bidet spinkal, bo měl džetleg z teho setkani na Bali nebo kaj to byl. Co fčil? Amerycke podržtašky se baly stareho probudit, polske podržtašky zas nevěděly, co robit. A tak vydaly prohlašeni, kere mohlo byt vykladane tak aji jinak.

To ovšem netušily česke valečne hrdinky. Obzvlaště zajimave je, že zatimco chlopi se spiš drželi zpatky, všechny klavesnicove valečne štvačky spustily hrdinny ryk – Nerudova, Němcova, Drabova, Černochova, Adamova, Pekarova, aji Pospišil.

Jestli existuje ta předsudečna nenavist, pak je to pravě zaznam teho, co ty valkychtive valkyry předvedly. Podle jejich vyroku se už těšily, že vyjedu v čele všech šesti pojizdnych českych tanku ruske vyroby na Kaliningrad. Kdosik jim ovšem asi zapomněl řict, že akce “Gliwice II” ještě nezačala.

Tuž co k temu dodat? Snad enem komentař jedneho naštvaneho Polaka, kery směrem k temu ukrajinskemu hercovi, co furt chodi v zelene teplakovce, poznamenal: “…provokuješ, lžeš, chceš abychom šli do války a ani se neomluvíš, žes zabil dva Poláky…”

4.5 8 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Všechno skončí, když současné ukrajinské vedení uzná právo ruskojazyčných oblastí na svrchovanost. Určitě ukončení války nepřispělo prohlášení Porošenka, že Minské dohody sice podepsal, ale nikdy nepředpokládal, že by je mohl začít plnit. Pro Zelenskeho a Porošenka (a zřejmě i Bidena) jsou mezinárodní dohody cárem papíru. Asi dostaneme z Ukrajiny snad i milion dalších migrantů. Budeme… Číst vice »

unkas
unkas
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

všechno skončí, až to odpískají USA… nebo budou donuceny odpískat. Protože ty to vymyslely a financují, a benderovská/banderovská Ukrajina je jejich projekt a poslušný mopslík co plní přání svého pána…

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem unkas
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Dramatyk, Ameryčan…s měkim i atd. atd. Tohle není nářečí ale patlanina hyzdící češtinu, která mě odrazuje od čtení. Na to jsem alergický. Pan Větvička přitom česky umí. O čem píše není Slovácko sa súdí ale vážná věc…

vik
vik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Je svůj a ostraváci také. Přes to bych se přenesl, chce to trochu nadhledu, nedělá si ambice mluvit správnou češtinou, ale spíše trefně mluvit o nesmyslech, které nás zaplavují. A to je cílem…

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

No a co jako já jsem tam dlouho žil a to nářečí je dobré kdo chce tak rozumí. Nejhorší že pan Větvička má pravdu a to vše se stalo.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Je to jen satira.