Vidlákovy kydy: Buďto jednota, nebo mu to hodím rovnou

Pokud nastoupíte do prezidentských voleb v množství menším než malém, tak to půjdu v prvním kole hodit rovnou Babišovi, protože nehodlám riskovat, že druhé kolo bude souboj Pinochetta s Čaputovou.

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Hele děcka, mě zas napadla řádná hovadina… Něco ze stejné kategorie, jako že uděláme naší Pětikolce z komunálních voleb zabijačku. Což se sice trochu povedlo, ale možná by se to povedlo i bez nás a naopak se to vůbec nepovedlo v senátních volbách, protože Tchaiwanec a Ukrajinec Vystrčil je pořád předsedou českého senátu a lepší to zatím nebude. Ale protože je situace v Kotlince stále vážná a stále směřuje k průseru první kategorie, je třeba stále zkoušet, co by se dalo pro naší drahou matičku vlast udělat.

Chtěl jsem dneska psát o čínské strategii nulového covidu, protože jsem v pondělí navštívil jednoho dobrého kamaráda a ten mi nasvítil prozatím neprokydaný pohled na tuto problematiku. Ale to si dáme až zítra, protože dnešek si zaslouží další utopickou myšlenku, která se nikdy nenaplní a jen vzbudí plané naděje. Když ono mě to ale tak nadchlo, že to musím vyventilovat. Jde o volbu prezidenta…

Začnu zeširoka.

Jistě jste si už na Kydech přečetli, co si myslím o vstupu Andreje Babiše do hry. Prostě přišla těžká váha, která na kandidatuře makala dávno předtím, než to ohlásila. Veľký Bocián má republiku objetou, všude rozdával knížky o tom, jak udělal všechno dobře a jak mu to ostatní kazili, jeho voličská podpora je stabilní, pracují pro něj nejlepší marketéři a poradci, peněz má jak slupek a tak se zřejmě hladce dostane do druhého kola jednoduše proto, že jeho soupeřů je hodně.

Naši líbodémo spoluobčané mají svého Petra Pavla, Danuši Nerudovou, Pavla Fischera a možná se najde ještě někdo. Alternativa tam má Vitáskovou, Baštu, Skálu, Turánka… Někde uprostřed pohrabuje kopytem černý kůň Tomáš Březina, kousek od něj už teď prohrál Středula a najdou se i nějací magoři a velikáši, například Karel Janeček. Některé jsem ještě vynechal… Každý má nějaké fanoušky, ti fanoušci mají rodiny a kamarády, ti mají zase kamarády, každý kandidát si na nějaká procentíčka sáhne a volební matematika je tím pádem neúprosná…

Babiš by musel udělat neskutečnou chybu, aby se do druhého kola nedostal. A on těch chyb moc nedělá. Pokud už se mu něco nepovede, tak zpravidla proto, že neudělal něco, co udělat měl a ne, že udělal něco, co udělat neměl. Například měl během svého premiérování udělat přesně to, co teď dělá Pětikolka – pokusit se převzít moc nad Českou televizí, nebo ji měl rozmetat na prach. Neudělal to a žil celé své funkční období vedle entity, která mu čtrnáct dní před volbami pustila do všech domácností Babiše juniora i s Vítkem Klusákem a dalšími pasáky… a pak taky ofshorek ve Francii, kde se slibovalo vééélké vyšetřování. Samozřejmě z toho už nic dalšího nebylo, ale nějaká procentíčka to Andrejka stálo.

Psal jsem tady i na Parlamentních listech, že Babišovým vstupem do voleb se pro ostatní kandidáty zúžil prostor na jedno místečko o které budou muset svést lítý boj. A tak se zřejmě dočkáme neuvěřitelné bramboračky, protože nemá smysl plýtvat propagandistickými silami na jednoho Babiše, když se vpřed sápou další kandidáti s vlastně obdobnými preferencemi. Jaký má smysl pro Nerudovou, vymezovat se proti oligarchovi, když ji pak může o prsa předběhnout třeba Janeček? Jaký smysl má pro našeho Pinochetta, bojovat proti Babišovi, když ho může o milimetr předběhnout Tomáš Březina, který dělá vlastně úplně stejnou kampaň jako Petr Pavel? Oba pořád někam jezdí a tam natočí videjko s nějakým všeobecně známým klišé o demokracii, svobodě a podnikavém duchu… a v diskusi se pak lidi tetelí blahem nad kandidátovou moudrostí, aniž by jim došlo, že tyhle hlášky si mohou zpravidla přečíst už ve slabikáři.

Líbodémo kandidáti jsou podle mě nachystaní na stejnou taktiku, kterou dostali do druhého kola postrach králíkáren Drahoše. Do předvolebních televizních debat nastoupí všichni, ale od první minuty to budou hrát na jedno jméno. A pár dní před volbami se obětují a ustoupí ve prospěch toho nejlepšího. Což pro nás dezoláty bude spolehlivě ten největší kretén ze všech… Tak velký, že i Babiš vedle něj bude hento menší zlo, jak jsem vždycky tvrdil.

Jenže… Babiš má kromě příznivců i odpůrce. Parlamentní i současné senátní volby ukázaly, že má zřejmě víc odpůrců, jak příznivců. Do druhého kola nejspíš hladce projde, ale ve druhém kole může stejně hladce prohrát s kandidátem kreténem, protože se v éteru najde opět spousta hlasů, jak je nutné volit srdíčkem, hlavně nevolit menší zlo, protože to je taky zlo (a díky tomu vyhraje spolehlivě to větší zlo, jak můžeme každodenně pozorovat na banerech visících z budovy Rakušanova ministerstva…)

Prostě primárním, sekundárním i terciálním cílem by mělo být, dostat do druhého kola, kromě Babiše, i pro nás přijatelného kandidáta. Ano, milé děti, strašně bychom potřebovali, aby se nám alternativa a její kandidáti sjednotili na jednom jméně a udělala přesně to, co udělají naši libtardí soupeři. Šli do televizních debat a pak uvolnili místo jednomu jedinému. Oni to samozřejmě dobrovolně neudělají, raději se budou hádat o nepodstatné rozdíly ve svých programech a budou rádi, že Daniel Landa bude mluvit o volbě srdíčkem, přičemž pěkně rozptýlí vlastenecké hlasy… a díky tomu bude v druhém kole Petr Pavel. V krajním případě z toho může být dokonce taková ostuda, že uberou dostatek hlasů i Babišovi, aby se tam dostala Nerudová a Petr Pavel pěkně spolu… a to bude teprve terno.

Já vám fakt tentokrát nemíním radit. Já řeknu něco chytrého, ono to vypadá rozumně a pak to vzbuzuje falešné naděje, ty se nenaplní a já pak celé noci odpovídám na vyčítavé maily, že je to všechno moje vina, že já jsem zavinil, že lidi nezvolili Nagyovou místo Vystrčila a pro chudáka čtenáře už svět ztratil svou přitažlivost…

Ne nebudu vám radit, ale řeknu vám, co udělám já osobně. Tentokrát nebudu apelovat na voliče. Koneckonců můj dosah je reálně tak na jedno procento z nich. A to mě ještě nemusejí poslouchat, protože kdo dokáže přečíst moje sáhodlouhé texty, zpravidla umí i myslet vlastní hlavou. Tentokrát apeluji na kandidáty:

Vážení kandidáti. Sejděte se, domluvte se a hrajte na jedno jméno. Já osobně bych asi preferoval Vitáskovou, protože se vyzná v energetických otázkách a tak nějak cítím v kostech, že v lednu to bude to pravé téma pro předvolební debaty. Zároveň je to řádná herdekbaba, která se neposere ani z novinářů ani z policajtů. Ale Vitásková pro ně není dogma. Pro mě za mě si vyberte Baštu, který teď hlasoval (tuším) pro přijetí Finska a Švédska do NATO…. nebo tak nějak. Unesu to, protože on je diplomat a třeba to má nějakou logiku. Nebo si vyberte Skálu, ten čte pravidelně Vidlákovy kydy a já bych mu mohl na Hradě dělat osobního šaška jako bratr Paleček. Kromě toho je sečtělý a debata v Lánech by s ním byla určitě osvěžující. Nebo si vyberte třeba Turánka, když je henten imunolog. Nebo Hynka Blažka, ten mluvil docela hezky na demonstraci a naštval Okamuru svým „úprkem“ z SPD. Fakt je mi to jedno. Ale vyberte si jedno jméno, vy ostatní mu probourejte cestu v televizních debatách a těsně před volbami odstupte v jeho prospěch.

Pokud se vás pár najde a uděláte to, tak já půjdu volit toho, v jehož prospěch jste odstoupili.. Překousnu jeho nevýhody, unesu jeho rozdílné názory oproti mým, odpustím mu všechny hříchy z minulosti, napíšu o něm oslavný a naprosto nekritický článek, doporučím ho svým čtenářům (Nerušilovi to v Praze vyšlo o 500 hlasů), sám jeho jméno strčím do obálky a hodím do urny v druhý den voleb, aby byla jistota, že volby v noci nikdo nevylepšoval. Třeba to vyjde a v druhém kole budou volby o něčem. Ale chce to alespoň nějakou šanci.

Ale pokud to neuděláte a nastoupíte do prezidentských voleb v množství menším než malém, tak to půjdu v prvním kole hodit rovnou Babišovi, protože nehodlám riskovat, že druhé kolo bude souboj Pinochetta s Čaputovou. A samozřejmě si dám záležet a několikrát před volbami upozorním, že jdu volit Bociána a jaký k tomu mám důvod.

Babiš má podle mě větší šanci, být zvolen hned v prvním kole, než být zvolen v kole druhém a pokud nebude alespoň teoretická šance, že proti němu bude stát vlastenecký kandidát, tak to nestojí za pokus.

Čím méně jmen, tím spíš budu volit vlasteneckého kandidáta. Čím více kandidátů, tím snáze mě přesvědčíte, abych to hodil Andrejovi. Chci kandidáta, který ukáže, že se dokázal domluvit s ostatními kandidáty na své podpoře. Chci vidět kandidáty, kteří v zájmu této země odstoupili, protože uznali, že je tady někdo s větší šancí. Dám vám k dispozici všechny své síly, všechny své možnosti a pro mě za mě, vám dám všechno své portské, abyste se mohli opít nad takto těžkým rozhodnutím.

Já vím, je to nereálné… ale volit Andreje reálné je… Sice si budu muset dát tři panáky na kuráž, ale na to jsem zařízený.

4.6 8 hlasy
Hodnocení článku
29 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Pane Vidláku, ono to má jeden problém, téměř každý z těch kandidátů má nějaké sponzory, kteří věří, že ten jejich kandidát se dostane na post prezidenta, a tak kdyby jeden z kandidátů řekl, já se vzdávám kandidatury ve prospěch druhého, mohlo by to způsobit údiv a nevoli sponzorů. Takže to by se museli zvájemně… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Strach z Bidena, NATO, Němců, CIA (a jí podřízené BIS), českého policejního státu…mají úplně všichni. Prezident Zeman, Okamura, Bašta, Babiš…Proto bych prezidentským kandidátům Baštovi a Babišovi nevyčítal jejich zbabělost, jejich oceňování fašistického ukrajinského pseudostátu opírající se o ideály UPA z roku 1943. Zelenskeho Ukrajina je asi tak stejně “svobodná a nezávislá” jako byl “Nezávislý stát Chorvatsko”… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Napsal jsem na webu Vidláka ,že šaškárna na presidentské stolici se opakuje.

kolokol
kolokol
před 1 rokem

Dnes budu sprostý – nasrat na Babiše! Na zmetka, který ještě pět minut před svým odchodem z postu, na kterém se choval jako posera (v záležitostech s ČT, Vrběticemi nebo jmenováním nového ředitele BIS), musel za každou cenu prosadit fašounskou vyhlášku o povinném očkování proti covidu. Toho ať si volí, kdo má 2 a více… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem kolokol
Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Takže český Pinochet je lepší?

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Já Pinocheta nevolím a Babiše rovněž ne. Je to nevolitelné hovado!

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Podívejte se na ty kandidáty.Opravdu si myslíte, že většina věří tomu, že by mohla být zvolena? Janeček,Diviš, Zima, Knor, Hilšer možná i další. Jde o to, jestli jim někdo nezaplatil tu kampaň, prostě proto, aby nějaký nesystémový kandidát náhodou nevyhrál už v prvním kole. Protože do druhého se protlačí silný kůň od těch… Číst vice »

SunTzu
SunTzu
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Máte pravdu, ale jaká je alternativa?? Presstitucká média – mainstreamová se nás snaží znechutit, nechodit k volbám (stejně nic nerozhodují, je to jen falešné svinstvo “demokracie”), voli volí voly/krávy.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Máš dvě možnosti jakoSPD – zdržet se , nebo jako Bašta přeci nepůjdu proti svému dřívějšímu blbému halsování. Jsem přeci charakter Jednou blbý, pořád blbý.

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vaclav

Pan Bašta je velice znalý a uvážlivý, ale občas se zdá být nepevný. Raději bych viděl jako kandidáta pana Davida. Prostě budu volit bez taktizování toho, kdo mi bude nejbližší. A jestli bude druhé kolo Pinochet X Čaputová, tak ať má Česko, čeho si žádá!

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem kolokol
kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Při minulých prezidentských volbách jsme volili jednookého mezi slepými. Jinak to prostě nešlo. Odvaha některým kandidátům nechybí ale i ti se opírají o slepeckou berličku. Jen ten Babiš mžourá. V případě jeho vítězství tady bude aspoň bugr. Provládní sdělovací prostředky, senát, parlament a vláda se pominou. To bude revoluce naruby…

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Nepominou, Babiš už několikrát prokázal, že v podstatě je “jejich člověk”…

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

No Ludvo asi fakt nepominou. Ony jsou nastaveny mantinely tak, že nejdou překročit. Ať je to Petr nebo Pavel. A těžko si kdokoli z kandidátů bude ochoten chtít omlátit si o ně palici. Jaký pašák je najednou Zeman. Metál feťákovi Zelenskému atd. atd…A neházejme to jen na jeho přibývající senilitu…

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Tak by zřejmě, dle vás, bylo nejlepší, aby nikdo z dosavadních kandidátů ani nekandidoval, neboť žádný z nich si nebude chtít omlátit si palici o nastavené mantinely. Máte-li pravdu, tak to potom, s prominutím, může dělat prezidenta ČR každý “popelář nebo domovnice”… Konkrétní osoby ve vládě, v Poslanecké sněmovně a Senátu, a dalších státních úřadech a institucích dokládají,… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Prezidenta dělal truhlář, voják, kulisák, prezidenta chtěl dělat myslivecký nedouk. Jak daleko je k popeláři, nebo třeba knihovnici? Nikomu neberu jejich odhodlání ale vážně si myslíte, že při jakékoliv nepříjemné změně k Západu k nám nepřijedou sice tanky s podélným bílým pruhem ale ty s bílou hvězdou? Rád bych viděl prezidenta, který bude prosazovat vystoupení z EU… Číst vice »

adam
adam
před 1 rokem

Tohle jsem napsal před dvěma dny zde v diskusi: “Úplně nejmoudřejší by bylo, kdyby se vlastenečtí kandidáti na úřad prezidenta republiky sešli, posoudili své šance a podpořili toho z nich, který by měl největší šanci dostat se do druhého kola. To se však s největší pravděpodobností nestane, takže jejich šance na úspěch budou naprosto… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  adam

To ale většina z nich pro svou ješitnost a jiné charakterové vady neudělá. Vsaďte se o co chcete.

adam
adam
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Nevsadím se, prohrál bych…:-)

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Pokud to neudělají tak je havloidi rozemelou na prášek a poté to opravdu nezbude než to hodit Babišovi furt to je menší zlo než ti z druhé strany.

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

Od Andreje Babiše nic nového pod sluncem. Už při volbách do PS PČR v roce 2013 se mu podařilo “vygumovat” voliče ČSSD, KSČM a dalších stran. Podobně tomu teď zřejmě bude s nerozhodnutými a “tápajícími” voliči vlasteneckých kandidátů na presidenta ČR. I když by už mohli vědět “kdo je kdo”, ale zřejmě pořád platí, že lidé jsou… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Je to ale jejich chyba? Voličů? Oni nechtějí “tápat”. Chtějí jasné slovo “ano-ano”, “ne-ne”. Nikoliv možná, mělo by se, je třeba, asi a snad….Obě dvě zmíněné strany nechtěly změnit své chování, doufaly že “vymění” své voliče, a obě dopadly “na držku”. Důvěryhodnost a naděje. Věcně argumenty podložená. A pak v praxi činy potvrzená. Jak jednoduché,… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Zřejmě to nebude tak jednoduché. Ani u Babiše jsem nezaznamenal, že by jednal “jasně”. Vždy se spíše točil a točí jako “korouhvička”.

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Ten udělá cokoliv co mu přinese body. Žádné zásadní postoje.

spartak
spartak
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Komunisti nemění svůj názor 30let a jsou jedinnou politickou stranou ,která se neumazala od špíny drtikolky.

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

O kterých to komunistech je řeč? O těch, kteří ani nejsou ochotni a schopni podpořit kandidáta KSČM na Hrad ?!

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Jmenované strany se vygumovaly sami. Zradou svých voličů.

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem

Jsem téhož názoru, jako Vidlák. Hodnotím situaci stejně. A stejně se zachovám, pokud se nedokáže strana “nepodvolených” sjednotit na podpoře jednoho kandidáta. Či kandidátky, i v tom Vidlákovi rozumím.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Jo a tam nám do toho SPD hází vidle

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vaclav

Víte já už nespoléhám na nějaké ty odpůrce předešlého režimu. Např. Mišík mněl skvělé písničky. Dnes je to naprosté havloidní a Nato hovado.