Hra na Hitlera

První zprávy

„Putin je prý Adolf Hitler. Ještě předloni byl Adolfem Hitlerem Donald Trump. A před pár lety byl v českém prostředí novým Hitlerem Martin Konvička. A samozřejmě Andrej Babiš a Tomio Okamura..”

Zkrátka, máme nějak přehitlerováno”, napsal jsem v knize Poznámky o elitách, válce a míru. Jenže nedlouho po vydání knihy je tu nová událost. Američtí progresivističtí komentáři zjistili, že novým Hitlerem je – Elon Musk!  píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Petr Hampl.

Převtělil se tedy z Trumpa do Putina a poté do Muska? Nebo se Hitlerové množí? Zvládají to neuvěřitelnou rychlostí. A svět se jim rychle přizpůsobuje. Třeba symboly divizí SS, za které se ještě nedávno chodil do vězení (pamatujete ještě na skandální případ učnice Lucie, která kvůli blbému obrázku strávila několik měsíců ve vazbě?), mohou být podle nejnovějšího stanoviska Policie ČR veřejně vystavovány v centrum Prahy a nemá to nic společného s propagací nacismu.

Nicméně vážněji. Co vyjadřujeme tím, že někoho označíme za Adolfa Hitlera?

Za prvé. Neplatí zákony ani morální pravidla. Proti člověku označenému za Adolfa Hitlera lze podnikat cokoliv, bez jakéhokoli omezení. Cokoliv. Proto je hra na Hitlera hrou dekadentní. Slušní a poctiví lidé nikoho za Hitlera neoznačují, protože potřebují ospravedlnění pro hnusné a odporné činy.

Za druhé. Tady si vypomůžu opět citátem z již zmíněné knihy: „Co tedy přirovnání k Adolfu Hitlerovi říká? Vyjadřuje odhodlání s takovou osobou vůbec nemluvit, nevyjednávat, nestýkat se. Také tím vyjadřuji přesvědčení, že jsem natolik silný, že si to mohu dovolit.“

I tady mi dal vývoj za pravdu. Pár týdnů po vydání knihy se nechala estonská premiérka, že nechápe, proč někdo s Ruskem jedná. Se špatnými lidmi se prý nemluví.

Je opravdu Západ natolik silný, aby si mohl dovolit nemluvit s Ruskem? Aby mohl nadále trvat na současném stanovisku: Buď konečné řešení ruské otázky včetně americké okupace Ruska nebo nic?

 • Diplomaticky to tak nevypadá. Všechny pokusy o izolaci Ruska zkrachovaly.
 • Ani vojensky to tak nevypadá. Jak to nedávno formuloval Scott Ritter, Západ je po šesti měsících války demilitarizován. Sklady jsou natolik prázdné, že nikdo kromě USA by nebyl schopen válčit více než dva týdny. To neříká jen Scott Ritter, ale Financial Times a New York Times.
 • A jak to vypadá s tím slibovaným ekonomickým zničením Ruska, to není zapotřebí rozebírat.Proč tedy pokračuje hitlerovský narativ? Proč mezi příslušníky elity pořád převládá stanovisko, že je v našich možnostech nepřipustit mírová jednání? No přece proto, že na realitě nezáleží! Jde o to, jak se odprezentuje. Jde o to, jaký je mediální obraz. Jde o to, jak vypadají posty na sociálních sítích. Jak působivá jsou videa. Podle toho se rozhoduje. K tomu ti lidé byli vychováni a na to jsou zvyklí. Manažerské bonusy se přece neudělují podle kvality výrobků, ale podle dojmu, jaký vyvolá prezentace pro investory. Úspěšný politik není ten, který něco vyřeší, ale o kterém se točí hezké reportáže.Nezáleží tedy na tom, co se děje na bojišti. K rozhodnutí vám stačí články o tom, že Rusové v panice prchají před statečnými Ukrajinci a už brzy padne Moskva. Nebo vyjádření ekonomických expertů, že na Rusi brzy zavládne hladomor. A samozřejmě, že příští týden budou Rusové bez munice. Byla by přece taková škoda si to zkazit teď, když je úplné vítězství tak blízko!


  A tak dál hrajeme hru na Hitlera.

  On sice jednou přijde bod, kdy nikdo nebude schopen realitu ignorovat, ale ten bod je mnohem dál, než bychom čekali. O to tvrdší bude probuzení.

  Tímto článkem nevytvářím prognózu, že rusko-čínská aliance rozdrtí státy NATO. Tvrdím ale, že představa o rychlém a bezbolestném vítězství NATO je iluzí.

  A zatím, co jedni pěstují iluze a dobře na tom vydělávají, statisíce ukrajinských kluků umírají doopravdy. Platí cenu za hru na Hitlera.

5 6 hlasy
Hodnocení článku
9 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Záměr je ten, že za pár let bude označován za Hitlera každý druhý a tak nějak se dostane do makoviček dětí, že ten Dolfi byl vlastně takový srandovní pán. A Helmut se tedy za ty hrůzy, co ten srandista se soukmenovci a našimi milými krajany provedl, ani nemusí stydět.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Já bych uvedl mírnou korekci, tzv. ukrajinští kluci platí za to, že když bylo potřeba se postavit proti Majdanu a upalování občanů na Ukrajině, tak seděli doma za pecí, nechali ze sebe udělat totální idioty, a za to ještě zaplatí za to, že nepochopili, kam se to celé šine. Já chápu, že oni… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

I Miloševič byl přece Hitlerem. Orban má našlápnuto k tomu, aby se stal Hitlerem. U nás máme hned dva hitlerovce…Okamuru a Babiše.

vachav
vachav
před 1 rokem

“Proč tedy pokračuje hitlerovský narativ?” – protože si to přejí v bílé chatrči.A všichni jenom čtou noty a ohýbají hřbety.

skeptik
skeptik
před 1 rokem

Že zrovna Západ, který skutečného Hitlera stvořil, má tu drzost jiné nálepkovat za Hitlera.
http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/kdo-vypestoval-hitlera.html
https://a2larm.cz/2021/07/jak-mohli-byt-tak-slepi-proc-zapadni-diplomate-hledali-kompromis-s-nacismem/

A který v současnosti stvořil Hitlera II – Zelenskeho, a podporuje ze všech sil ukrajinský nacismus.

cablik
cablik
před 1 rokem

PROČ VĚTŠINA LIDÍ PO CELÉM SVĚTĚ VOLÍ ODDANÉ LOUTKY GLOBALISTŮ?
https://pravyprostor.net/?p=153300

cablik
cablik
před 1 rokem

Kdo je Hitler je naprosto jasné kdo nosí indicie SS divizí kdo mává vlajkami s háknkrajcem. Mají i stejné cíle Rusko vyplenit a zlikvidovat ale to se nestalo a ani nestane.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Nevím, jestli byl přímo Hitlerem říšský občan – pětihvězdičkový kuchař pučista (existuje vůbec v armádě takováto hodnost?), který byl odchycen přímo v práci. Prý ještě větší fašoun co nám všem všude vládnou. Právě připravoval Ruské vejce, ruský boršč a kaviár z Bajkalu. Jo všichni jsme go go – všichni jsme fašisti! Teda my normální… Číst vice »

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Myslím, že ten dnešní Hitler, je tak nějak imaginární. To ovšem neznamená, že není silný. Je silný a tyje každým dnem. Spousta lidí ho totiž vědomě, či nevědomě přikrmuje. Na dnešního Hitlera nelze jednoznačně ukázat, nelze na něj spáchat atentát, nelze se mu vyhnout. Tu zakáže chov dobytka, tu zakáže přikládat do… Číst vice »