Jaroslav sjednotil české vlastence: Akce D.O.S.T., Jakl, Koudelka Pilloni, Nos. I Národní domobrana, Trikolora, ANS či Manifest. Za Baštou se formuje docela slušná síla. Bude to obrat při záchraně našeho státu? Naděje neumírá

RADEK POKORNÝ přináší komentář a video k dosud málo vídanému jevu – sjednocení významné části vlastenecké scény při podpoře kandidatury Jaroslava Bašty na prezidenta republiky

Radek Pokorný
Radek Pokorný

Za měsíc touhle dobou už budeme znát jména dvou aktérů druhého kola prezidenstké volby. I když korporátní média tvrdí, že výběr je již dán a rozhodne se mezi trojící Andrej Babiš, Petr Pavel a Danuše Nerudová, realita může být zcela jiná. Všechny agentury, přinášejí tyto informace, totiž zároveň dodávají, že nerozhodnutých voličů je dosud více než 30 procent. Právě to by mohlo zásadním způsobem zamíchat kartami.

Jaroslav Bašta sjednotil české vlastence

Pro vlastenecké voliče, kteří odmítají pokračování vlády národní zkázy, v podstatě není jiná volba než Jaroslav Bašta. Fialovci nejenže ožebračují nevídaným způsobem české občany a podle bruselských not ničí naši ekonomiku ale hlavně dělají vše pro to aby nás zatáhli do války s Ruskem. Tohle všechno kandidát SPD odmítá, a je připraven proti tomu zakročit. Ve stále větší míře si touvědomují i vlastenecké politické strany, hnutí spolky, iniciativy a osobnosti, jež se rozhodli Baštovu kandidaturu otevřeně podpořit.

Dosud nevídaná jednota všech, kteří na národní scéně dlouhodobě vystupují, se tento týden zhmotnila ve společném videu českých vlastenců “Bašta na Hrad!”, v němž představitelé národní scény vyzývají všechny vlastence, aby 13. ledna přišli k volbám a do urny vhodili hlas pro společného kandidáta. Rozsah spektra který Výzva pokrývá, se v takto široké alianci sjednotila poprvé od vzniku samostatné České republiky.

Kromě zástupců nejsilnějších vlasteneckých stran jako je SPD či Trikolora, můžeme na společném videu (iniciovala jej skupina Zachraňme náš stát) spatřit jak zástupce konzervativní Akce D.O.S.T. , Manifestu a Aliance národních sil (ANS), tak  spíše levicově orientované spolky jako Kudy z krize.

pp

Volba prezidenta republiky se blíží: Na straně vlastenců a odporu proti vládě je jasno. Byl vězněn a nepoddal se. Ani tehdy, ani dnes. Dost bylo Bruselu i Washingtonu. Ne Fialové totalitě! Ano míru. Sjednotí se konečně hnutí odporu?

D.O.S.T., Jakl i Koudelka: Stojíme za Baštou

„Mám obecně úctu klidem, kteří jsou ochotni se vzdát pro pravdu a spravedlnost své kariéry či trpět jiná příkoří. Tak jako Jaroslav v době normalizace, kdy pro věrnost hlasu svého svědomí strávil takřka, dva roky v base. Tak dnes pluje můj kandidát na prezidenta znovu proti proudu. Odvaha Jaroslavu Baštovi rozhodně nechybí. Je nejvyšší čas začít si brát naši zemi zpět do vlastních rukou,“ říká na podporu Jaroslava Bašty kromě jiného, místopředseda Akce D.O.S.T. Michal Semín.

Hudebník a publicista Ladislav Jakl se v tomto unikátním společném videu svěřuje: „V předchozích dvou prezidentských volbách jsem u prvního kola vůbec nebyl, protože jsem v tom tablu kandidátů na prezidenta nenašel nikoho, koho bych jako prezidenta chtěl vidět. Tentokrát udělám výjimku, a půjdu už k prvnímu kolu, protože Jaroslav Bašta je člověk, kvůli kterému stojí za to zvednut zadek a k té volební urně dojít.“

V podobném duchu se vyjádřil i významný ústavní právník Zdeněk Koudelka: “Prezident republiky může vyhlásit mobilizaci i válku. Prezident republiky může zabránit podpisu mezinárodní smlouvy, která by přenesla naše pravomoci do Bruselu. Prezidentské volby mohou rozhodnout o našem osudu. Jaroslav Bašta má životní i politické zkušenosti k tomu, aby byl dobrým prezidentem. Když se podíváme na kandidáty, tak je jediným možným kandidátem. Všichni ostatní budou posluhovat Evropské unii, tak jak to dnes dělá Petr Fiala. Jediný, kdo je schopný tomu v tuto chvíli zabránit, je Jaroslav Bašta.“

Hájek i Pilloni: Máme šanci

Baštovy zkušenosti z diplomacie i politiky vyzdvihla ve svém příspěvku také předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová. Šéfredaktor Protiproudu Petr Hájek vyzval nepodvolenou část veřejnosti, aby se nenechala ovlivnit cinknutými průzkumy veřejného mínění a v prvním kole Baštu volila. „Je omyl myslet si, že to první kolo je dopředu dáno, není, ten milion propadlých hlasů někde je, a kdyby jen polovina z těchto voličů přišla a vhodila hlas panu Baštovi, tak změníme celou situaci.“

pp

Manipulace s prezidentskou volbou: Median lže, jako když Rudé právo tiskne. Pokus o reprízu triku s Čaputovou. Soudruzi se perou. Jaroslav Bašta má reálnou šanci na druhé kolo s Babišem. Výzva Bašta na Hrad!

Známá publicistka Monika Pilloni rovněž vyzývá ve svém příspěvku na videu všechny české vlastence k volbě Jaroslava Bašty, neboť jak říká, jemu jedinému věří, že naši zemi nezatáhne do války. Také podle publicisty Václava Hrabáka je Bašta jediný z kandidátů, který si upřímně přeje mír mezi Ukrajinou a Ruskem. „Když se jako národ spojíme, věřím, že máme nárok na vítězství. Věřím, že jméno Jaroslav znamená že na jaře budeme oslavovat Baštu na Hradě. Hudebník a publicista Petr Štěpánek, voličům vzkázal, že je mu jedno jestli na Hradě bude sedět levičák či pravičák, ale jde nyní o to, aby byl člověk, který má charakter – a to podle něho splňuje z daných kandidátů jen Jaroslav Bašta.

Politické strany SPD, Trikolora , ANS a Manifest

Za jediného vlasteneckého kandidáta, ho označil i místopředseda Aliance národních sil (ANS) Marek Adam, který jeho kandidaturu za ANS ve videu podpořil. Sejně tak předseda Manisfestu David Tesař, který se svěřil, že má s Jaroslavem Baštou osobní zkušenost. „Jsem přesvědčen, že pan Bašta je národovec, má českou zemi v srdci a bude hájit zájmy občanů České republiky.”

Podporu vyjádřil i poslanec SPD Jiří Kobza, podle kterého je Baštova volba jedinou možností, jak zabránit našemu zatažení do války. “Je to uvážlivý politik, realista, a vlastenec velmi konzervativní ve svých názorech.”  Jako hráz proti Evropské unii a ovládané neomarxismem vidí volbu Jaroslava Bašty, také filosof Jiří Fuchs: “Revoluční programy EU jsou cíleně rozvratnické, a záměrně destruktivní. Multikulturalismus rozbíjí národní státy, genderový feminismus ničí rodiny, politická korektnost dusí svobodu a Green Deal přináší zbídačení. Jediným prezidentským kandidátem, který této pohromě je schopen čelit, je Jaroslav Bašta.

Národní domobrana, Skála i Pepa Nos

Baštovo mírové odhodlání vyzdvihl ve svém příspěvku velitel Národní domobrany Marek Obrtel: „Naše země je zmítána a zatahována do konfliktu NATO a Ruska ve prospěch nadnárodních globalistických struktur. Abychom tomu zabránili vyjadřujeme za Národní domobranu plnou podporu Jaroslavu Baštovi. Mír je Bašta,” zakončil s vtipem Obrtel. Vysokoškolský pedagog, podnikatel a člen vedení strany Soukromníků, Otto Jarolímek si na Baštovi váží především jeho odvahy. „Jaroslav Bašta je dobrým kandidátem je to odvážný člověk, který vzdoroval komunistickému režimu, a zároveň má zkušenosti z politiky a diplomacie. Věžím, že by byl dobrým prezidentem.“

Politolog Josef Skála ze spolku Kudy z krize označil Jaroslava Baštu za jediného autentického odpůrce politiky Fialovy vlády, která nás dovedla do současného katastrofálního stavu. „Jarda je nefalšovaný vlastenec. Umí se prát za národní zájmy naší země, která je nyní v ohrožení.” Podporu vyjádřil i písničkář Pepa Nos, podle kterého je volba kteréhokoli ze zbývajících kandidátů nebezpečná. „Všechny ostatní možnosti, kromě Jaroslava Bašty, nás mohou přivést do katastrofy,“ je přesvědčen písničkářský bard.

Uvidíme, zda toto ojedinělé sjednocení “prověřených” nepodvolených přiměje i ostatní ke stejné úvaze a činu. Bylo by to současně skvělým východiskem k dalším existenčním bojům za naše rodiny a český stát, jež nás v blízké době čekají.

 

Autor: Radek Pokorný, zdroj a grafika: Protiproud

 

4 4 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Proč nemohu volit Baštu. SPD stála vždy za Američany protlačovanými Kurdy, a z toho důvod SPD je proamarická strana, jen se to snaží zakrývat. Bašta říká, celý svět by měl vstoupit do NATO, kromě Ruska, protože Rusko je náš nepřítel, a Turecko říká, pokud nevydá Finsko a Švédsko kurdské teroristy, tak jim vstup do… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

DOŽIVOTNI ZAKAZ TABAKU. UŽ CHAPETE, ŽE MULTYKULTURNI LEVIČAK NEMA NIKDY DOST?
https://pravyprostor.net/?p=153713

vaclav
vaclav
před 1 rokem

Jsem na straně pana Bašty. Jsem rád, že i skalní ODS jsou na této straně. “Lepšo lidé z KDÚ, pijáti, a ta ostatní pakáž mne nezajímají.

standa
standa
před 1 rokem

Je životní nutností volit Baštu ! Kandidáti 5-tikolky nemají nic čím oslovit voliče, ale bohužel mainstream jede pro Pavla a proti českému národu jako Fialova vláda !

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Je to obdivuhodný počin, že pan Bašta sjednotil vlastence ale na rovinu, na jeho zvolení to zřejmě stačit nebude. On je osobnost a jako takový se neuchyluje k určité teatrálnosti a trapné podbízivosti jak to u některých kandidátů bývá a na některé voliče platí. I tak mu přeji úspěch…

cablik
cablik
před 1 rokem

„Pohřeb českého průmyslu. Ještě dražší paliva a topení lidem!“ Zatímco v Bruselu Fialovi gratulují, doma je zle
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pohreb-ceskeho-prumyslu-Jeste-drazsi-paliva-a-topeni-lidem-Zatimco-v-Bruselu-Fialovi-gratuluji-doma-je-zle-724016

spartak
spartak
před 1 rokem

Pan Bašta mně příjemně překvapil svým novým projevem ,bez zadrhávání a tím získal převahu ,protože myšlenkově překonává zbytek včetně Babiše