The Times: Pentagon de facto dovolil Kyjevu zasazovat údery na území Ruska

Vojenské vedení USA změnilo svůj přístup v požadavcích ke Kyjevu nezasazovat údery na území Ruska s použitím západních zbraní. Nyní se to nezakazuje. Informují o tom zdroje listu The Times. Jak se tvrdí, nyní Washington pouze žádá, aby byly dodržovány mezinárodní konvence a zákony vedení války, a také aby nebyli napadáni členové rodin Rusů i likvidovány konkrétní osoby.

Podle názoru zdrojů listu The Times nyní Washington projevuje menší znepokojení tím, že údery Ukrajiny na Rusko mohou přivést k zesílení konfliktu.

Jako dříve používáme tytéž propočty  na eskalaci, ovšem strach z ní se změnil v porovnání se začátkem SVO. Situace se velmi změnila, řekl zdroj novin.

Svou pozici Pentagon vysvětluje tím, že se nežádá a nesmí ukazovat, co mají Ukrajinci dělat se získaným vybavením. Tím spíše se nežádá, aby “nezasazovali údery”, podmínkou pro dodávky raket a dalších druhů zbraní může být pouze požadavek na dodržování Ženevské konvence a absenci lovu konkrétních osobností a členů jejich rodin.

Nejen to, v Pentagonu jsou dokonce údajně přesvědčeni, že Ukrajina respektuje tyto požadavky Washingtonu a mezinárodního práva.

Jednodušeji řečeno, Západ otevřeně povolil Kyjevu zasazovat údery na území Ruska, přičemž se rozumí daleké objekty, neumístěné v pohraničního pásmu, které mohou být napadány buď dalekonosnými raketami, nebo útočnými drony. Přitom je třeba mít na paměti, že odhalení vysoce postaveného zdroje britského listu mají i retrospektivní charakter, nikoli pouze souvislost s budoucností. Jinými slovy, v Pentagonu přiznali, že za všemi údery na území RF, pravděpodobně, byly nejen OSU, ale také USA. Pokud dříve taková domněnka vypadala pouze jako opodstatněná teorie, pak nyní ji lze považovat za skutečnost.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

TOPCOR

4 5 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
eFPe
eFPe
před 1 rokem

Můj skromný odhad je, že hodně špinavé práce, např. NS2 mají na svědomí britské SAS.
USA mají čisté ruce a angláni si mnou ruce jak jsou schopní.

shoty
shoty
před 1 rokem

Ani chvíľu nebola pochybnosť o tom, že je to angloamericko-ruský konflikt. A keďže sa neodohráva niekde mimo, ale priamo na ruských hraniciach, je to len ďalšia vlna Drang nach Osten.
Skončí to buď jadrovým ohňostrojom, alebo prepadnutím sa Európy do nekonečných občianskych vojen a vojen gangov(migranti, deklasované živly,…) Súbežne s hladomorom, v zime obohatenom o mrznutie.

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Dalekonosné rakety, těžké většinou dost nepřesně houfnice, co taky daleko střílejí , bezpilotní letadla, to všecko předurčovalo Ukrajinu k tomu aby si neorala jen vlastní zem. Rusko je pro Ukrajinu nepřítel tak proč by jim tam něco taky nešouplo? To holt je riziko povolání. Osobně nevím proč by měl Pentagon Kyjevu… Číst vice »

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Nevím do jaké vzdálenosti je Ukrajina reálně schopna raketami zasahovat území Ruska(útoky na Donbas provádějí Točkami s doletem cca 100 km), ale i kdyby měla tu možnost zasáhnout významné cíle v Rusku, asi by si to rozmyslela s ohledem na následky. Do útoku na krymský most byla na Ukrajině celkem pohoda, o válce se vědělo… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

V mnohém máte pravdu ale mně Rusko nepřesvědčilo svou strategií, dá li se tomu na Ukrajině tak říkat. Dnes je to přetahovaná, která k ničemu nevede bez ohledu na postavení Pentagonu. Tohle neměl Rus vůbec připustit, když už tam šel!

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Myslím že toto není pro Rusy fotbal a Rusku nejde o přesvědčování diváků technikou hry apod., ale o dosažení svých cílů a to takovým způsobem, aby náklady nebyly neúměrné a aby to nebylo pyrrhovo vítězství. Samozřejmě chyby se stávají a možná byste se nějaké dopustil dokonce i vy, kdybyste operaci velel. Důležité je poučit se. Oni si… Číst vice »

standa
standa
před 1 rokem

Nyní se ví, že vše bylo americké, jen území ze kterého byly vypuštěny drony bylo ukrajinské ! “…Drony, které Ukrajina používá k útokům na Krym a další ruské regiony, vyrobila americká společnost Spektreworks. “Příslušné orgány Ruské federace analyzovaly elektronické komponenty zachycených bezpilotních letounů (UAV) používaných Ukrajinou k útokům na ruskou infrastrukturu, zejména v Sevastopolu… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

Tak to budou muset Rusové řešit a pokud ne tak může nastat ještě něco horšího.