Ženy, které v nás zabíjejí víru v ženy

Jen si to přiznejme, my muži starší, kteří si ještě pamatujeme vládu mužů, jak nás často při sledování nešťastných politických události a hlavně pak válek, napadala představa, že svět by snad vypadal líp, kdyby jej řídily ženy a nikoli muži. A to proto, že ženy jako dárkyně života, které vědí, co příchod nového človička na svět obnáší, si života víc váží a už proto by byly stokrát uvážlivější mužů, než by možnost ozbrojených rozbrojů a válek s miliony jejích obětí připustily.

Viděli jsme při těchto svých  úvahách obrazy matek, loučících se se se svými muži a syny, odcházejícími do válek mužů, a viděli jsme, na které straně je větší bol ze zkázy, jež přichází. Byly to totiž vždy ženy, které citlivěji chápaly, jak malicherné a často jen prestižní jsou motivy, pro které se svět noří do světových šarvátek. A byly to ženy, které by rády volaly: zastavte to, dokud je čas, ale ženský element byl, bohužel, tehdy bez vlivu věci změnit.

A tak války pokračovaly. Po 1. světové válce přišla 2. světová válka a poté ozbrojené intervence USA v Koreji, Vietnamu, Dominikáské republice, Grenadě, Libyi 1986, Panamě, Iráku 1998, Afghánistánu, Iráku 2003, Libyi 2011. A válčilo se i jinde a někde (s výjimkou Ukrajiny a Jugoslávie) dokonce i bez účasti USA. Tak např. v roce 1962 bojovala Indie s Čínou o řeku Aksai, od roku 1979 do roku 1989 bojovali Sověti v Afghánistánu, v roce 1982 proběhla mezi Britanií a Argentinou válka o Falklandy, Irák bojoval s Iránem (1980-1988), od roku 1991 do roku 1995 probíhala občanská válka v Jugoslávii, a titul války nejbizarnější si z tohoto výčtu válek minulých  odnáší „fotbalová stohodinová válka“ mezi Salvadorem a Hondurasem. Ta totiž vypukla poté, co stát Honduras neunesl porážku svých fotbalistů, uštědřenou jim mužstvem Salvadoru na fotbalovém Mistrovství světa v Mexiku v r. 1971, a tak na Salvador zaútočil už ne fotbalovým míčem, ale děly. Čímž vložil trumfové eso do rukou všem obdivovatelům ženského pokolení, přesvědčeným o tom, že ženy by se přece kvůli fotbalu nikdy nepopraly. A že jsou to tudíž ženy, které pokud jde o věci skutečně vážné či dokonce osudové, prokazují větší rozum a rozvahu než my muži.

Ale co s tímto přesvědčením dnes a u nás. Co si s ním počít, když po nedávném oznámení, že na území Polska dopadla raketa (možná, snad) ruská), hned tři ženy ze šestice žen ve složení Černochová, Pekarová Jourová, Langšádlová, Němcová, Charanzová, A JEN JEDEN MUŽ, a to ministr zahraničí Lipavský z Pirátů, okamžitě žádaly zákrok NATO proti Rusku. Čili si poprosily o třetí světovou válku, která by nás všechny i s našimi dětmi a vnuky vypařila. A teprve až jim prezident USA oznámil, že raketu nejpravděpodobněji vypálili nikoli Rusové, ale Ukrajinci, poslušně své válkychtivé povykování ukončily.

Co si myslet o předsedkyni sněmovny Pekarové z TOP 09, která je rozhodnuta celá raději pod svetry zmizet a snad i umřít, než si nechat vařit jídlo na ruském plynu? Co si myslet o ministryni obrany Černochové z ODS, která je neochvějně rozhodnuta nakoupit 24 amerických víceúčelových letadel F 35 (každé stojí 80 milionů dolarů), třebaže jsou to nejdražší a přitom též nejhorší letadla na světě? Či o jejím záměru zvýšit podíl obranných výdajů v rozpočtu ČR z 85 miliard kč v roce 2021 na 140 miliard kč v roce 2025? Co si myslet o komisařce EU Jourové z ANO, která neváhala vyhlásit válku nejbohatšímu muži světa Muskovi, pokud si tento rychle nerozmyslí svůj záměr dát na Twitteru možnost k vyjádření též jiným, než jen prozápadním názorům? Co si myslet o ministryni Langšádlové z TOP 09, která už před sedmi lety pronesla nezapomenutelnou větu, že jaderná válka proti Rusku by byla naší povinností a bojem i za naši svobodu.

A co si myslet o české poslankyni Evropského parlamentu Charanzové z ANO, která v březnu t.r. na CNN Prima News pronesla, že Evropa by měla v tvrdých protiruských sankcích ještě přitvrdit. A zkritizovala Německo za to, že už před lety odešlo od jaderné energie, v důsledku čehož si nemůže vůči Rusku dovolit tolik zlomyslností, kolik by si jich dovolilo, kdyby si jadernou energii podrželo. A co si myslit o senátorce Němcové z ODS, která zhruba před rokem prohlásila, že prezident Zeman je zrádce a těžce nemocný muž, zralý na odstoupení..

A tak teď s vědomím toho všeho nevím, co si mám o ženách v politice myslet. A napadá mě jedno: Není naše stále ještě přetrvávající víra ve střízlivější uvažování žen jen odrazem naší lásky k našim matkám? A pak už ničím jiným?

Co si myslíte vy?

5 5 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
tomaskova
tomaskova
před 11 měsíci

Kolik z těchto šílených a nenormálních žen je matkami? A kolik koná z vlastního přesvědčení a nebo z diktátu. Až pravdivě odpovíte, budeme se bavit o tom zda jsou ženy umírněné, nebo jsou stejné, jako muži.

cablik
cablik
před 11 měsíci

Vy to nevíte to jsou jen transatlantické fanatičky a slepičí mozky co ani nevědí co dělají. Pokud by opravdu velká válka byla tak je žádné miliony nezachrání budou prdět do hlíny stejně jako obyčejný lidé.

JK
JK
před 11 měsíci

Nikdy jsem netrpěl “vírou ve střízlivější uvažování žen”, že “prokazují větší rozum a rozvahu než my muži”. Právě naopak, celý život se mi potvrzuje zkušenost, že u žen emoce dominují nad rozumem více než u mužů. Že žena ve funkci zpravidla bývá pohromou. Zvláště krizové situace, kdy je třeba se zklidnit a rozvážně analyzovat… Číst vice »

JK
JK
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  JK

Už v našich pověstech se píše “běda mužům, kterým žena vládne”. A vzhledem k tomu, jak hloupě a dotčeně na to Libuše, prý moudrá žena, reagovala, potvrzuje se, že ona patrně nebyla tou výjimkou.

mikkesh
mikkesh
před 11 měsíci

Samozřejmě, že existuje drtivá většina žen, které popisuje v prvních odstavcích. Ty “ženy”co vyjmenoval, ty které Božím dopuštěním a nějakými kvótami vygeneroval nemocný systém do funkcí, trpí nedostatkem přirozené inteligence. A to velkým. Jmenované jsou jen medii vybrané, zoufalé, zakomplexované posluhovačky. Hezky o tom píše pan Sak v předchozím článku. Jako příklad poslouží paní… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 11 měsíci

A já si myslím, že v článku jedno jméno chybí… p-rezidentka Nerudová!

Naposledy upraveno před 11 měsíci uživatelem kolokol
spartak
spartak
před 11 měsíci

Ženy ve vrcholné politice během 30ti let byla a je katastrofa ,zřejmě pravicová politika neumí nic jiného ,než dutě znít jak hlaveň děla.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 11 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

Celosvětový problém – fonlejno, Německo, Slovensko, Finsko…