Hlava MZV Maďarska: Vedení EU demonstruje příznaky maďarofobie  

Úmysly Evropské komise zablokovat přidělení prostředků maďarským univerzitám v rámci programu výměny studentů Erasmus jsou maďarofobií. Prohlásil to ministr zahraničních věcí Maďarska Péter Szijjártó, oznamuje korespondent PolitNavigatora.

Na tiskové konferenci v Budapešti 13. ledna po setkání s ministrem národního školství Turecka Mahmutem Özerem Szijjártó nazval podobné postupy Bruselu za nepřijatelné a neodůvodněné. Při komentování dalších připomínek ze strany Evropské komise Szijjártó prohlásil, že u evropských úředníků se začínají projevovat “nové příznaky maďarofobie”.

“Myslím, že je to hrubý projev dvojích standardů”, řekl ministr. Zdůraznil, že požadavky Evropské komise na vyloučení ze struktury vedení maďarských vysokých škol státní pracovníky a politiky nemá opodstatnění. “V dozorčích radách západoevropských univerzit se nacházejí lidé se státními funkcemi, ale v Maďarsku se to prezentuje jako problém”, vysvětlil Szijjártó, a dodal, že vláda země splnila všechny požadavky Evropské komise, týkající se nedopuštění konfliktu zájmů ve státní službě.

“Nepřipustíme, aby maďarští studenti byli oběťmi jakéhokoliv rozhodnutí Bruselu, proto, pokud se nepodaří vyjasnit tuto podivnou situaci, budeme jim vyplácet stipendia ze svého rozpočtu”, řekl ministr ZV Maďarska.

Oliver Galič

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

politnavigator

2.7 3 hlasy
Hodnocení článku
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Jen Maďaři vytrvejte vy a Polsko jste záruka že máme šanci na přežití a že vás budou dehonestovat západ nic jiného neumí.