Prezidentské volby 2023: Tragický výsledek 1. kola

V zemi, kde má vláda důvěru cca 30 % obyvatel a v níž je cca 50 % obyvatel naladěno spíše pacifisticky, mi takový výsledek 1. kola prezidentské volby nedává smysl.

Stanislav Blaha
Stanislav Blaha

První kolo prezidentských voleb máme za sebou. Jako klad bych zhodnotil klidný průběh a rekordní účast voličů. Zatím jsem také nezaznamenal žádné stížnosti na 1. kolo, i když výsledky v některých obvodech byly kuriózní.

K upozornění na to, čím mě prezidentské volby zklamaly, jsem si vzal na pomoc kalkulačku a vyšlo mi, že:

  • 92,52 % platných hlasů dostali kandidáti “válečné” strany (všichni kromě Bašty);
  • 84,31 % platných hlasů dostali kandidáti “předvybraní” agenturami pro manipulaci veřejným míněním; (Babiš, Nerudová, Pavel)
  • 58,63 % získali kandidáti podporovaní vládou nebo nominovaní provládními stranami a hnutími; (Fischer, Hilšer, Nerudová, Pavel);
  • 49,32 % získali kandidáti s oficiální vládní podporou masivně podporovaní masmédii; (Nerudová, Pavel);
  • pouhých 4,45 % získal kandidát, který sliboval odvolat nepopulární Fialovu vládu a zasadit se o mír (Bašta).

V zemi, kde má vláda důvěru cca 30 % obyvatel a v níž je cca 50 % obyvatel naladěno spíše pacifisticky, mi takový výsledek 1. kola prezidentské volby nedává smysl.

Co dál? Petr nebo Andrej?

Dostali jsme se do situace, kdy volíme pouze mezi kratší či delší cestou do pekel. Rozhodnutí je na každém z nás, ale v podstatě platí, že šanci na změnu nastoupeného trendu jsme promeškali.
Teď už zbývá se jen modlit, abychom vůbec někdy dostali další a aby nás to nestálo moc krve.

 

Autor: Stanislav Blaha zdroj: e-Republika

5 2 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Ano je to opravdu špatné a furt mě chybí ten milion propadlých hlasů u parlamentních voleb. Nedostal je Bašta ani Babiš .U havloidů přeci neskončili budou v druhém kole?

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cablik

skončili tam kam zasáhly počitače ami firmy

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Ano je to velice zvláštní. Podobně jako volby do parlamentu, kde měl Okamura plná náměstí, Blyštivému Péťovi také přišlo neuvěřitelných sedm lidí, z toho dva si ho spletli s pionýrským vedoucím. Jinde zase přerostlý chlapec Vítek přešlapoval vedle feťáka tahajícího držky svojí harmoniky a evidentně se báli, aby je někdo neprofackoval. A světe div… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem

Že je hodně lidí schopno z principu volit proti svým zájmům je očividné už od sametového puče, když si dobrovolně pravidelně volili mafiánský kapitalismus reprezentovaný Klausem a jeho ODS.
Za to, kam jsme to dopracovali, můžou hlavně voliči ODS, TOP 09, Pirátů a nevoliči, kterým bylo jedno co s nimi bude.

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  skeptik

To stále se opakující obviňování nevoličů nemá reálný důvod.I kdyby-čistě hypoteticky- šlo k volbám těch cca 40% lidí co k volbám nechodí(a to z mnoha důvodů),stejně by se zřejmě nic nezměnilo.Z těch 40% by zcela jistě řada volila i tu ODS,TOP 09atd.A ty ostatní hlasy by se rozložily i do jiných pol.stran.Je spíše smutná realita,že z těch… Číst vice »