Připadá mi to jako chování primadony

Daniel Vávra
Daniel Vávra

FB

Takže zatím jsem se o našem novém prezidentovi dozvěděl, že nebude bydlet na hradě, ale na vesnici za Prahou, což mi nepřijde jako projev skromnosti, ale naopak jako brutální komplikace a prodražení jeho provozu, nechce být na známkách a nechce mít portrét ve školách, což mi opět nepřijde jako projev skromnosti, ale zrušení významné státní symboliky, jeho žena nechce být první dáma, nechce mít hradní ochranku, ale jinou ochranku a přestože ještě měsíc nebude ve funkci, jako prakticky první věc co udělal, je telefonát na Taiwan.

Přiznám se, že nechápu, proč někdo, kdo nechce prakticky nic z toho, co jsou průvodní jevy prezidentování, kandidoval na prezidenta a připadá mi to jako chování primadony.

A stejně tak se přiznám, že přestože Taiwancům fandím, velmi by mě zajímalo, jaký cíl tento telefonát sledoval, co měl komu signalizovat a v čím zájmu proběhl. Protože mi nepřijde, že ČR je schopná vést s Čínou válku, ani tu ochodní a stejně tak nemám pocit, že významná část obyvatel, včetně voličů Petra Pavla, řeší situaci na Taiwanu tak, aby to musela být první věc, co jako prezident udělá.

Jo a taky se včera stihnul vyjádřit, že je pro zákaz vjezdu aut se spalovacím motorem do center měst.

A ano, je mi jasné, že Babiš by nejspíš v tuto chvíli zatelefonoval do McDonaldu, vyhlásil by omylem válku Polsku a udělil by si amnestii. Což by taky byla velká paráda, ale u války s Polskem bychom aspoň po prohře měli hrůzovládce, jejichž jazyk ovládám 🙂

BTW: A reakce na tento příspěvek, který je podle mě zcela legitimní, věcně a slušně napsaný povzdech, nad podle mě dost zvláštním chováním vítěze, jsou dost smutné. Styl “nejdeš s námi, jdeš proti nám, mažu si tě debile” mě úplně nebaví.

 

5 5 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vik
vik
před 1 rokem

Nepřekvapuje. Ten člověk je lampasácká guma, která funkci prezidenta chápe jako místo, kam jsou předávány rozkazy k provedení. Na to bude stačit, tak co od něj ještě více chtít?

cablik
cablik
před 1 rokem

Co se dá dělat máme vládnoucí moc jedné strany a takový vývoj událostí bylo třeba očekávat ještě se dočkáme horších věcí.