PRODLOUŽENÍ ČASU, NEŽ SE SETMÍ

Lenka Procházková
Lenka Procházková

Do voleb zbývají poslední dny, ještě se může cokoliv přihodit, část společnosti se fašizuje a média čerpají z posledních rezerv pro závěrečný útok na obecného nepřítele. Tím je pro ně a jejich vládu Andrej Babiš. Je v koalici ochotných tím méně ochotným.

Pokud mu po sečtení hlasů připadne nejvyšší funkce ve státě, bude mít proti sobě kromě vykolejených mediátorů a šokovaných voličů Petra Pavla i podstatnou část obou komor Parlamentu, většinu ústavních soudců včetně předsedy a všechny členy vládního kabinetu. Rovněž z Bruselu a NATO bude zaznívat spíše skřípění zubů než distingovaný potlesk.

Prezident dvojího lidu

Ostatně, ani chvilková radost českých občanů, kteří by Andreji Babišovi přispěli k vítězství, nebude všeobecně čirá. Z debat na sítích je zřejmé, že mnozí mu půjdou hodit svůj hlas se sebezapřením a jenom proto, že cítí, že tyto volby jsou křižovatkou a nechtějí opožděně litovat, že se jí vyhnuli. Především pro ty, kteří v prvním kole hlasovali dle svého nejlepšího svědomí a vědomí pro Jaroslava Baštu, který jako jediný z kandidátů vzbuzoval aspoň naději, že plánovanému osudu republiky lze z hradní bašty vzdorovat, především pro těchto 250 tisíc lidí bude hlas vhozený pro Andreje Babiše osobní urážkou. Někteří z nich to nepřekonají a buď zůstanou doma nebo vhodí protestní neplatný lístek či prázdnou obálku. Pokud (přesto) AB zvítězí, pocítí tito jeho zásadoví nevoliči úlevu, že se tak stalo, aniž by se sami „ušpinili,“ a přitom jim zůstane „svaté právo“ kritizovat příští skutky prezidenta, kterého nevolili. Takové „právo“ si nenárokují ti, co jej podpoří „z nouze“ a bez očekávání, že se AB z vděčnosti za své zvolení rázem promění a nabude charakter čestného státníka. Nenabude. Nejspíš vděčnost ani nezná. Ale skutky ve prospěch státu nemusejí být motivovány mravností, může je diktovat pud sebezáchovy, který Andreje Babiše už nyní nutí hrát vabank.

Rychlost, s kterou v pauze před druhým kolem přijal zásadní výroky z kampaně Jaroslava Bašty, který skončil na štítu, naznačuje, že i pro něj je udržení míru nejvyšší prioritou. Jako ekonom bude usilovat o pozitivní hospodářský vývoj republiky. Sociálního cítění, kterým se vždy pyšnil, se přitom vzdávat nemusí. Jako podnikatel ví, že šetřením se peníze nevydělají a že je moudřejší získávat je do rozpočtu z míst, kam unikají, než plošně zvyšovat daně občanů. Ví, že je nepopulární prodlužovat dobu jejich odchodu do důchodu a nechat inflaci růst bez účinné obrany, a proto se bude snažit se tomu vyhnout.

Pokud AB souboj s PP vyhraje, dostane příležitost, pro kterou nám (zastáncům české státnosti), nakonec zbyl. Jak ji využije a zda ji nakonec nezmaří, netuší asi ani on sám. Nepodpírá ho ideál o vítězství pravdy a lásky, ani přesvědčení o moci bezmocných a jistě si dopředu dokázal spočítat, které mocné síly mu budou házet klacky pod nohy, pokud se stane českým prezidentem on (jim navzdory). Roli „mučedníka“ už si dosyta užil a jeho vztek z nerovného souboje, ve kterém mu média a fašizující se „ulice“ vnutila pozici šikanovaného otloukánka, mu zřejmě nedovolí dobrovolně kapitulovat. Ovšem kuráž, kterou bude potřebovat po svém případném zvolení, bude jiného druhu. Jako prezident nebude hájit jen sám sebe, svou rodinu, své politické hnutí a své firmy, ale především republiku a její lid. K tomu se zaváže slibem při obřadu, jehož průběh bude v přímém přenosu „zrežírován“ buď jako tryzna nebo jako nedůstojná fraška, případně skrumáž obou žánrů.

Lze očekávat, že inaugurační projev prezidenta Andreje Babiše bude provázen pískotem, hromadným odchodem provládních poslanců a senátorů, někteří se možná i obnaží a nastaví kamerám protestní hesla na svých hrudích. Pokud bude prezident AB podle zvyku na závěr slavnosti chtít zajít do korunovační katedrály, protestní dav na třetím hradním nádvoří se mu pokusí zahradit cestu. Doprovod manželky a dětí, ba ani jezulátko v kapse vybičovanou nenávist davu nezklidní, prezidenta bude muset při cestě k chrámu bránit špalír hradní stráže možná posílený o těžkooděnce. Bude to zabíráno i z vrtulníku, aby podobnost s uličkou hanby byla dostatečně zřetelná. Z televizních studií budou on line přenos mediátoři dovysvětlovat tak, aby podívaná nevzbuzovala u diváků soucit ale spíš pocit zadostiučinění.

Na závěr obřadního (smutečního) dne možná premiér svolá tiskovou konferenci a obklopen svými ministry, předsedkyní Sněmovny, předsedou Senátu a někým v komži promluví útěšně o tom, že prezident přece není monarcha a že jeho pravomoci jsou omezené a další jejich omezování je v plánu. Nakonec premiér vyšle občanům uklidňující signály o tom, že demokracie má proti choutkám ne demokratického (byť zvoleného) prezidenta své pojistky, na rozdíl od diktátorského Ruska. Ministryně obrany zalituje, že vrchním velitelem ozbrojených sil se stal člověk s nemravnou modrou knížkou, který na billboardech zbaběle strašil válkou, takže zmanipulovaní venkované jej zvolili, což je sice nutné respektovat, ale úctu kolektivního západu to nevzbuzuje a je jen na nás, zda si tu pošramocenou čest dokážeme vybojovat zpátky. Ministr vnitra připomene, že šíření dezinformací je v právním státě nepřípustné a musí být trestné, neboť boj o svobodu slova je pro Husův národ závazkem. Vyzve občany, aby sledovali jen prověřená média a sdíleli jen cílené informace.

Pokud Andrej Babiš zvítězí ve volbách, stane se prezidentem dvojího lidu, neboť nenávist vůči němu se nerozplyne ani neunaví, naopak bude systematicky podporována. Jmenování nových ústavních soudců včetně předsedy, které je v rukou prezidenta, ukáže, zda je AB ochoten a schopen hrát vabank i dál, nebo se „pod tlakem okolností“ dá krůček za krůčkem usměrnit, což je pravděpodobnější. Ale i v případě, že po počátečním váhání a lavírování tento provazochodec seskočí na zem a zařadí se do kohorty poslušných, získá naše republika prodloužený čas. K čemu? Pro naději, že nějaká vnější kolize přiměje „hráče světového kalibru“ zamíchat karty a rozdat je znovu.

Rezident

Petr Pavel není samostatný hráč jen figurka postrkovaná při hře po šachovnici. Kampaň mu platí jiní a budou chtít zúročit svou investici. Když se tento původně pěšák užitečně proměnil v jezdce a v koncovce se stal favoritem, měl cestičku k vítězství předem vystlanou růžemi od médií. Pokud mu to v sobotu vyjde, bude mít pro svou nadživotní roli podporu podstatné části obou komor Parlamentu, ústavních soudců včetně předsedy a všech členů vládního kabinetu. Z Bruselu i z Washingtonu bude hřímat potlesk vestoje. Šéf NATO možná přijede osobně s upřímnou gratulací a medailí. Vděk zbrojařských firem diskrétně a s diplomatickou grácií přijme v zastoupení Petr Kolář.

Zásadní změny ale možná nastanou ještě dřív, než PP složí v březnu slib a vzbudí ovace zaplněného Vladislavského sálu. Někteří „protřelejší“ poslanci z hnutí ANO po prohře svého předsedy v prezidentských volbách zřejmě přistoupí na nabídku, která se neodmítá a v hlasování o novele ústavy podpoří její přijetí (ústavní většinou). Takže pobyt cizích vojsk na našem území a vyslání našich vojáků na cizí válčiště BEZ SOUHLASU PARLAMENTU bude pro vládu triumfem (její poslušnosti) a pro nového (p)rezidenta krásnou příležitostí k tomu zaskvět se v uniformě. Spolu s premiérem, ministryní obrany, ministrem zahraničí a někým v komži důstojně požehná našim profesionálním vojákům před odjezdem na frontové pozice.

K vítězství nad Ruskem to stačit nebude, ale to se předpokládá. Proto přijde řada na aktivní zálohy a brzy poté na mobilizaci, kterou (p)rezident PP ohlásí bez zaváhání. Teprve v té chvíli se snad prolomí davová hypnóza a mnozí jeho voliči (a především voličky) si uvědomí, k čemu dali do uren hlas. Jejich následný pozdní odpor v ulicích bude potlačen speciálním proti teroristickým policejním útvarem. Hlavní média to budou prezentovat jako nutný zákrok na obranu demokracie. Alternativní média v té době už budou vypnuta. Vytrvalci, které ani toto neodradí od posedlosti hledat a šířit pravdu, se vrátí ke starobylému samizdatu rozepisovaném v průklepech na psacích strojích. A místo současných ellfů, pohodlně lovících ve virtuálním světě, budou noví estébáci čenichat v terénu, zabavovat závadné strojopisy a závadové osoby odvádět k výslechům. Mezi tím skončí mandát řadě ústavních soudců a na uvolněná místa (p)rezident dosadí doporučené klony Pavla Rychetského, což Senát slavnostně přijme. Dvě senátorky, ač právničky, tomu nezabrání. A tak se moc legislativní, výkonná a soudní sestersky shromáždí pod jednou střechou a jedním vedením. Dál pokračovat nebudu…

RESUMÉ

Lidé, kteří se v prvním kole báli volit srdcem a podpořit pravdu a šli takříkajíc na jistotu hlasem pro AB, se ve svých kalkulech spletli. Nepočítali s tak velikou nenávistí chobotnice vůči tomuto kandidátovi, podcenili vytrvalost médií, nečekali, že neúspěšné volební tlupy se po prvním kole okamžitě propojí. Proto bylo těch provládních pěšáků na šachovnici rozestaveno vícero. Byli zárukou, že i jejich voliči se pak spojí do beranidla při závěrečném prolamování hradních vrat.

A tak se stalo, že v druhém kole už pro občany v opozici nejde o volbu „menšího“ či „většího“ zla, je to „jen“ pokus o prodloužení času, než se setmí. Získat čas, to je to jediné, oč tu teď ještě běží. Až v sobotu vypadnou z uren obálky, zjistíme, zda si ten prodloužený čas zasloužíme. Čas, v němž Parlament nedá dohromady ústavní většinu a vláda nedostane zmocnění posílat české vojáky do války proti Rusku, kterou USA coby podnikatelský projekt potřebují. Čas, který zvolením Andreje Babiše za prezidenta získáme, už nesmíme promarnit kalkulováním a vzájemnou nenávistí. Bude to čas na procitnutí a diskuzi, čas na zhojení ran, čas na pochopení pravdy o stavu země i světa, čas na smíření a obrodu českého národa.

4.1 9 hlasy
Hodnocení článku
67 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem

Citace pro ty, kteří i po dnešku pořád tvrdí, že A.B. je naše jediná spása a mírotvůrce (nebude se Vám to číst lehce): „Já bych s Putinem nikdy nejednal. Chtěl jsem mít nějaký plán, jak zkoordinovat EU a NATO. Proč mi stále podsouváte, že bych jednal s Putinem? Nikdy jsem nejednal s ruským velvyslancem, nikdy jsem nebyl na… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Jarin G.
Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Tak tam běž znovu hodit hlas Baštovi ty
Jarine.
Nebo neplatnou obálku a vem si sebou čerta a podobné. Jo ještě jetelinu.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Brouku Pytlíku (všude jsi byl, všechno a všechny znáš, že?), zase jenom žvaníš. Argumenty došly? On to Babiš neřekl? To co jsi napsal je jen smutná křeč! Jdi si klidně volit Bureše. Tak nebo tak budeme mít prezidenta, nenávidějícího Rusko a V.V. Putina a který bude tancovat tak, jak mu bude “Západ” pískat.… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Jarin G.
Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Zatím tady exceluješ svým zaujetím pouze ty.
Schválně se pochlub svou bilancí u voleb předchozích ale všech.
Zase napíšeš žes nebyl volit?
Ano tady to psaní je jednodušší.
Jsem v podstatě anonym tak píšu jak Jarin.
Je mě z tebe šoufl tak jak z Pávka.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

A zase jen prázdné, nic neříkající kecy, plky a osobní invektivy a nic o tom Burešovi a Putinovi a Rusku. Fakt dobrej překrucovač! Kde jsi vzal, že jsem zase nebyl volit? Pokud jsem tohle napsal, dolož mi to a já se ti omluvím. A i když ti po tom nic není, tak k volbám chodím, volím SPD, jehož jsem členem,… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Reakce na všechny tvé reakce. V podstatě čtu Ámen říkám vám a běžte v pokoji do svých domovů. Můj jediný guru pan Tomio vás pouští. Opravdu jsi Jarine tak málo sebekritický. To co zde popisuješ v těch vodopádech odpovědí kde mne obviňuješ z frázovitosti, vlastně děláš ty . A když budeš příště zase kálet, přečti si… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Jo a ohledně toho míru na Ukrajině. Putin řekl cca že provede denacifikaci a očistu Ukrajiny. Ale on konflikt nestupňuje. Na tom stupňování konfliktu se bohužel podílíme i my díky fialenkovi a jeho podržtaškám. Dnes už je jasné že se to bude muset dotáhnout až do trpkého konce (bohužel) a odnese to opět slovanský živel.… Číst vice »

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

A ještě prosba.
Prosím, mohl bys mi vysvětlit, jak lze docílit míru na Ukrajině bez jednání s Putinem?
Já vím o jediné možnosti a to o té, o které mluví politici z NATO, EU, Německa (Scholz) apod. a to je vojenská porážka Ruska, čili jeho bezpodmínečná kapitulace a nastolení nové moci v RF.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

A doplním. Zřejmě si přeješ porážku Ruska v tom hrozném konfliktu na UA, kde umírají tisíce Slovanů a pak chápu, že ti poslední vyjádření A.B. nevadí. Máš ale smůlu i s tím tvým guru A.B. Rusko totiž nemůže, jako jaderná velmoc, prohrát. Přinejhorším to může skončit jadernou remízou. A ty jistě víš, co řekl V.V.… Číst vice »

maxim
maxim
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Jarine, politika je umění možného, Babiš stále stojí o  staré voliče “Klausovy” ODS, kteří jsou znechuceni debilním Fialovým vedením, proto to prohlášení k SPD kterým si je chce získat … Aby šlo něco v té současné situaci změnit, tak Babiš při zvolení určitě předpokládá, že získá ke svržení Pětikoaliční vlády nějaké ods pravověrné… Číst vice »

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  maxim

Maxime, věř mi, že to vyjádření k SPD mě pěkně baštvalo, ale i tak bych ho šel volit, to bych překousl. To vyjádření k válce na Ukrajině však překousnout nedovedu a ani pár dalších otoček, třeba k tomu vysílání vojáků atd. Ale to, že se vytahuje, že by s Putinem nikdy nejednal, že od nás vyhnal… Číst vice »

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

omluva (nelze opravit)
: baštvalo= naštvalo

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Takže Jarine začneme znovu. Ono v podstatě dnes nejde o to kdo koho. Tenhle pohled je obecně falešný. Většinou jsou karty jíž rozdány. Ano a my plníme to zmatečné obludárium dalším materiálem osočování se navzájem a pocitem důležitosti. Jak to bylo v tom Švejkovi? O těch nitkách a hledání stromů? To je v podstatě to dnešní obludárium v jiné… Číst vice »

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

No, a jde to nakonec i bez toho osočování, že? Jarin má svůj náhled (názor), někdo jiný může mít odlišný. Dokud nemáme poznání, ale jen názory, měli bychom se vyhýbat příkrostem (pokud takové české slovo existuje).

kolokol
kolokol
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Jo, a pokud se nám “náhodou” dostane toho poznání, asi ani té příkrosti (pokud existuje) nebude.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  kolokol

Chyba:
V dalších příspěvcí se Jarin zase vymezuje.
Takže ne já ……

heriot
heriot
před 1 rokem

Paní Procházková dobře jste to popsala. Přesně tak nějak by to bylo, kdyby Babiš vyhrál. Ale Babiš zcela jistě prohraje a zdá se , že to už odpískal. Co mohl, to udělal, všechno řekl a je to na lidech. Když se chce někdo v současné přelomové situaci matlat s tím nekonečným, nesmyslným “burešováním a estébákováním”,… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  heriot

SPD však nikoho lepšího než Baštu neměla, Musel by zase nastoupit Okamura a myslím si, že by také neuspěl. Politici vládní koalice také nemají lidi, mnozí z nich se báli, že by se znemožnili. Např. Kalousek. Ovšem domnívám se, že s podporou sdělovacích prostředků, jakou měli a mají Pavel a Nerudová, by Kalousek lehce zvítězil.

Havloidni zmetek
Havloidni zmetek
před 1 rokem

Podle mě by bylo čestné přiznat u SPD, že výběr Baštu byla ohromná chyba, přestože jsem volič SPD, tak Baštu bych volit nemohl, i když tak před 2 měsíci před volbami začal mluvit jako kniha. Pro mě byly tři akceptovatelné osoby, pro které bych hodil hlas i kdybych věděl, že nemají šanci: Blaško,… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Těžko říct, jestli spoléhání na rozum je chybou. Nevím. Pokud půjde do tuhého byl (dle mého) Bašta nevydíratelný. A jako vrchní velitel armády (i když armády?), určitě kompetence k Ústavnímu soudu a v neposlední řadě při vládní krizi je Bašta, kterého mám za čestného chlapa nenahraditelný. Babiš je inteligentní, určitě by udělal hodně pro podnikatele, mám… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem mikkesh
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Havloidni zmetek

Blaško, Foldyna a Kobza by neměli žádnou šanci. Nejchytřejší z nic je Kobza, ale veřejnost ho skoro vůbec nezná. Média by z něho udělala fašistu (jakože v jejich očích už fašistou je, nicméně by to opakovala každý den, aby to věděl úplně každý.) Blaško s Foldynou neumí mluvit a nemají zdaleka takový rozhled jako mají Bašta… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem

Jestliže těm pravdoláskařům, lepšolidem, “demokratům” nebyl dost dobrý pan Bašta, tak jim z celého srdce přeju Babiše.
Já ho taky půjdu volit jako menší zlo a jako protest proti fialové vlastizrádné vládě.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem

Tomio Okamura. Pro ty, kteří váhali ohledně stanoviska SPD k 2.kolu voleb. Kandidát Andrej Babiš dnes vyjádřil svůj postoj k politickému programu SPD a našim voličům: “SPD nebude nikdy koaličním partnerem hnutí ANO”, řekl. Jeho koaličním partnerem budou probruselské strany Fialovy vládní koalice. Je to přesně tak, jak jsem po celou dobu upozorňoval SPD… Číst vice »

Franta Jetel
Franta Jetel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Přesně tak. Stačí se podívat jak celé ANO hlasuje, včetně europarlamentu.

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

To už byste chtěl po Babišovi moc. Očekávání budeme moci považovat za vrcholně naplněna už tím, pokud nás nezavleče do cizí války a pokud občas nepodpoří protinárodní politiku pětikloaky.

MUDr. Ivan David, CSc.
Admin
MUDr. Ivan David, CSc.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

My to po něm nechceme, neboť vidíme jak hlasuje, jak se chová, jak se vyjadřuje… Chtějí to po nás voliči, odmítají námitku, že to bohužel nejde…

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  MUDr. Ivan David, CSc.

Podle mého skromného názoru většině vašich voličů nedochází, že to není souboj mezi ee Babišem, který vás nechce pouštět na své pískoviště a zeleným destruktivním mozkem, ale mezi DS, které se krátí čas a je jí jedno, zda při tom zničí celou planetu a GP, který moc dobře ví, že když zanikne planeta, skončí… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Odhaduji, že těm zkratkám málokdo rozumí. Ne každý čte Pjakina. Jakkoliv v zásadě souhlasím, že , paradoxně, ti, co snaží řídit celý svět (Globální Prediktor) se důvodně obávají, že v současné situaci svět opravdu může skončit. Protože ti blbečkové na národních úrovních (USA,EU) se jim momentálně “vymkli z rukou”. Za přičinlivé spolupráce trpaslíků,… Číst vice »

Jan Kopecky
Jan Kopecky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Strana, která se označuje za “jedinou” opozici projevuje politické ignorantství. S omezencem na čele lze očekávat jen velmi omezené výsledky. Škoda vynaložené energie i třeba upřímně míněného úsilí.

cert
cert
před 1 rokem

Babis prohlasil, ze ANO v koalici s SPD nikdy nebude. A clovek by pritom cekal, ze bude stat o kazdy hlas. Ale tech idiotskych vyjadreni mel za posledni dny spoustu. Na papire to vypadalo, ze si musi Pavla namazat na chleba v kazde debate, ale je to marnost nad marnost. Muze nadavat na moderatory, ale… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cert

Tak to jsem rád. Aspoň nám nebude líto, když Babiš v sobotu odpoledne výrazně prohraje. Jak se všeobecně čeká. Sám si podřezal větev, na které seděl.

Pavel 1964
Pavel 1964
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Je otázka, kolika lidem to vyhlášení vadí, a kolik to naopak povzbudí. Hrozba, že by šel někdy šel do vlády s Okamurou, mohlo některé voliče Babišovi vzít. A navíc, kdyby to udělal, potom, co ho Okamura vyzval, aby odstoupil, tak by se třeba večer nemohl podívat do zrcadla.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Pavel 1964

Voliči vládnoucí pětikoalice nenávidí Babiše a Okamuru úplně stejně a Babiše rozhodně nepokládají za nějakého většího demokrata než Okamuru. Babišovi tedy nepomůže jakékoliv podbízení se “kavárně”. Odtud nedostane ani jediný hlas navíc. A ti nerozhodnutí rozhodně nečekali až do této chvíle na vyjádření Babiše, že jsou Okamura a jeho voliči fašisté, aby Babiše mohli… Číst vice »

Pavel 1964
Pavel 1964
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Jak jsem napsal, je to otázka.

Jan Kopecky
Jan Kopecky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Netuším o jaké větvi mluvíte? Úplně pomíjíte dlouholetou masivní nenávistnou kampaň proti němu.

spartak
spartak
před 1 rokem

Pana Baštu jsem volil z titulu neohroženého vlastence ,pana Babiše budu volit jako možnost proti pětizrádcům.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

Proti Pětikolce? To myslíš jako vážně? Sledoval jsi někdy v poslední době hlasování v parlamentu? V důležitých hlasování vždy hlasuje ANO s 5demolicí! Zaznamenal jsi někdy, že by se ANO chovalo opozičně (mimo drobných, nepodstatných výjimek)? Že údajně ANO vyvolalo hlasování o důvěře vlády? Jen šaškárna. Proč? Protože 108! Výsledek předem jasný. A.B. tomu dneska… Číst vice »

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Babiš plácá nesmysly, neví co říct. Chce se zalíbit jak mírotvorcům, tak válkychtivým.

Plebej
Plebej
před 1 rokem

Také nepatřím do Babišova fanklubu. Ovšem poté, co jsem si vyslechl Babišovo oznámení k tomu, že od kteréhosi zdejšího fašizoida obdržel výhružku zabití, pokud dál vytrvá ve své kandidatuře na funkci prezidenta republiky, půjdu Babiše volit. K samé “dokonalosti” to později dotáhl protikandidát (gen. ve výslužně) Pavel, který po několika ostudně agresivních akcích… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

Vy po tom hňupovi chcete, aby rozeznal kdo je agresivní ? Že tak jak se chovají havloidi se kdysi v nacisticku chovali chlapci v hnědých košilkách pod vedením buzíka Ernsta Rohma ? To na té primitivní zelené makovici chcete moc. Prostě přečetl papírek, kterej mu strčili do pracky.

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem

Naprosto jasné a vyčerpávající shrnutí nehezké situace. Někdy se to už zdá až beznadějné, a říkám si, jestli nakonec nebude lepší, místo času na naději, nechat ten pád dokončit hned. Ne, to není poraženectví, jen je vůbec možné, aby ta fanatická část prozřela bez “rozbité huby” od svých guru? Také není jasné,… Číst vice »

Franta Jetel
Franta Jetel
před 1 rokem
Odpověď uživateli  jbskalensky

Naprostý souhlas, jestli máme jít zkratkou do ř..i nebo oklikou stejně tam skončíme. A jak je vidět tak to potřebujeme jako koza drbání.

Plebej
Plebej
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Franta Jetel

Může se ovšem snadno stát, že při přičinlivé ochotě p-rezidenta Pavla půjde ona “zkratka” do prčic přes aktivní účast republiky v konfliktu Ruska s USA. Se všemi předvídatelnými důsledky.
Pak to pro zdejší lidi zdaleka nebude “výchovné” drbání kozy.
Jen zkázy.
V tom může být osudový rozdíl mezi oběma dnešními uchazeči o vrcholnou funkci.

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

Ne, že se to může snadno stát…. ono se to stane….to je oč tu běží….ta doba je fatální. My nejsme v poločase. Hra končí.

Franta Jetel
Franta Jetel
před 1 rokem

Tak teď nějak nevím, po prohlášení Bureše je úplně jedno, který s těch dvou estébáků bude na hradě.

Anonym
Anonym
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Franta Jetel

Fakt si myslíte, že je doba na to, abyste i vy někoho tituloval “Bureš” pane Franto? Nebo jste si spletl server? Asi ano. A nebo jste si článek nepřečetl.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Anonym

Tohle je web ANO? Že o tom nic nevím. Já myslel, že to je web MUDr. Davida, člena SPD.
No a zřejmě si “anonyme” nezachytil, co se dnes událo a proč F.J. tak reaguje.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Franta Jetel

Pořád se někdo divil, proč Babiše vedení SPD přímo a jasně nepodpoří. Babiš jim to už snad vysvětlil. ANO nikdy nebude s SPD v koalici, tedy ani té opoziční, natož vládní. A ten radostný úsměv, když to sděloval! Proč by tedy SPD měla kandidáta ANO podporovat? Takže se teď rozhoduje mezi dvěma provládními kandidáty,… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Jarin G.
reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

A není to vzájemné? SPD taky nechce spolupracovat v ramci koalice, nebo se mýlím. Asi ani nechce byt v koalici s ANO. Tak si vyber. Volim Andreje a co bude pak je na obcanech.

cert
cert
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

Ne neni. SPD uz predminule nabizelo podporu vymenou za splneni bodu ze sveho programu. V klubu ANO z toho byla malem vzpoura (mraky byvalych ODSaku TOPkaru a pod.). Nakonec Babis pribral komunisty, protoze ty stacilo uplatit.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cert

Tak beru zpet.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lenka Procházková

Lenko, dovolím si Vás tak oslovit. Jako vždy skvěle trefeno. Babiš má skutečně velký talent se chovat jako slon v porcelánu a také rád našlapuje na jedny a ty samé hrábě a nepoučí se a nepoučí. On o sobě tvrdil, že je, na rozdíl od P.P., politik. Tak proč se tak sakra nechová. Vždyť se z té… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Super rozhodnutí a o to pětikole jde.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Smiř se s tím, že A.B. prezidentem nebude a je to i úplně jedno.Vždyť A.B. je dnes evidentně součástí šestikolky a o nic lepší, než P.P. Užívej si, do posledního okamžiku naděje na zvolení A.B. a to ať udělá či řekne cokoliv. A.B. po dnešním rozhovoru prezidentem nebude! Na 99,999% Vždyť není o nic lepší než P.P., jen to… Číst vice »

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lenka Procházková

Píšu to nerad. Babiš a Okamura jsou jeden za osmnáct a druhý za dvacet bez dvou. Oba mě svým způsobem …..dopalují. Teď nemá cenu je “soudcovat” a řešit kdo dříve a hůře. Jde o ten čas na procitnutí, pochopení, diskuzi, jak jste napsala. U Babiše je naděje, malá, alespoň nějaká, že ten prodloužený čas může být.… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarin G.

Pokud budou všichni uražení ješitňáci jednat jako vy, tak to máme jisté. A můžete si poděkovat na ukrajinské frontě sám sobě. SPD se od začátku distancuje ode všech, s tím svým já, já je už trapné a z toho bude těžit jen pětikolka.

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Poslechni si, fanatiku, co dnes o míru prohlásil A.B.
Prý to zařídí bez jednání s V.V. Putinem. Pořád ti to hlava nebere? Asi to ani nejde. Kde nic není …