Generál Pavel a nefinanční plnění

Máme v ČR také „Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí“. Pečlivě sleduje hospodaření. Účetnictví musí být průhledné jako sklo. V době voleb musí vést strany „transparentní volební účty“. Sledují také „nefinanční plnění“. Tím se rozumí dary a služby, za které obdarovaný neplatí, ale započítávají se podle své finanční hodnoty. To má ovšem háček. Nezapočítávají se všechny služby, i když jejich hodnota je velmi vysoká. 

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Co tím rozumím? Především obrovskou pomoc médií volebním subjektům a kandidátům, kteří dostávají v médiích prostor navíc oproti konkurentům, a nejen to, moderátoři jim kladou otázky na něž je radost odpovídat, a naopak nekladou otázky nepříjemné. Pokud jsou v diskuzi protistranou grilováni, pak přeruší grilování skákáním do řeči oponentovi. Sem patří také články v médiích, které jsou pochvalné. A co teprve dokolečka inzerované výsledky údajných zcela neověřitelných průzkumů veřejného mínění? Nebudeme přece hájit dětinské tvrzení, že naše míněnítvorná média aspoň ta „veřejnoprávní“ jsou objektivní a vyvážená. To by to tu zavánělo přílišnou demokracií.

Tato podpora by měla být důsledně vyčíslena, vždyť čas v médiích něco stojí a reklamní plocha také. Měla by, ale není. To by takový Petr Pavel dávno překročil několikanásobně zákonný limit pro financování kandidátů. Ani se neptejme na profit mocných podporovatelů, finančních i nefinančních přispěvatelů do kampaně, redaktorů a moderátorů.

Vedle bonusů ovšem existují i malusy, jak je známe z pojištění. I ty by bylo nanejvýš korektní započítávat.

Co tím míním?

Samozřejmě nezvaní do médií politiků, kteří mají být utajeni před veřejností, jsou-li už pozváni, pak budiž atakováni podpásovými otázkami se lživými tvrzeními, chtějí-li se obhájit, pak je třeba skákat do řeči. Lze připojit opakované publikování manipulativních tvrzení a lživých dehonestací. I to vyžaduje mediální prostor, který lze vyčíslit. Měl by být odečten od volebního finančního limitu znevažovaných stran a politiků, nebo ještě lépe, přičten k limitu stran a kandidátů protéžovaných, například generála Pavla nebo Danuše Nerudové.

Samozřejmě, že pětikoalice a vítězící političtí šíbři se tomu mohou jen smát. Řekli by pod rouškou nezveřejnitelnosti: „Ovládli jsme stát, rozhodujeme o vašich penězích a vašem veřejném mínění, a budeme s tím pokračovat dokud to půjde, tak se s tím smiřte holoubkové!“

4 4 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Mira
Mira
před 10 měsíci

Ano ovládají veřejné mínění prostřednictvím médií v čele s ČT. Mnoho lidí jiný zdroj informací ani nezná, ČT u nich běží od rána do večera, neziskovky na školách vymývají dětem mozky podle svého a lidem bude ještě připadat cenzura z Bruselu v pořádku. Hájek z Protiproudu se zmínil o jednoduchém projektu TV vysílaní, ovšem nejsou na něj peníze,… Číst vice »

cablik
cablik
před 10 měsíci

GENERÁL V SUPERDUELU URAZIL ČESKÝ NÁROD
https://pravyprostor.net/?p=155443

HLOUPÁ POLITIKA PROTIRUSKÝCH SANKCÍ VYMÝŠLENÁ SOUDRUHY Z EU
https://pravyprostor.net/?p=155377

BĚŽÍ SNAD UŽ PŘÍPRAVA NA VSTUP ČR DO VÁLKY NA UKRAJINĚ?
https://pravyprostor.net/?p=155400

cablik
cablik
před 10 měsíci

Přesně před tím jsme varovali: Covid pryč, úmrtí očkovaných strmě narůstají. Rozvrácená imunita? Německá vláda už raději přestala zveřejňovat data. O to více se však veřejnost ptá: Co se to s očkovanými děje? U nás nic. Jsou volby
https://protiproud.info/politika/6973-presne-pred-tim-jsme-varovali-covid-pryc-umrti-ockovanych-strme-narustaji-rozvracena-imunita-nemecka-vlada-uz-radeji-prestala-zverejnovat-data-o-to-vice-se-vsak-verejnost-pta-co-se-to-s-ockovanymi-deje-u-nas-nic-jsou-volby.htm

cablik
cablik
před 10 měsíci

Bohužel mnoho lidí věří jejich propagandě. Babišova šance leží na sídlištích všichni chudí by ho měli volit.

Lubez
Lubez
před 10 měsíci
Jarin G.
Jarin G.
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Lubez

Sice sám autor (J, Černohorský) neví, zda je to pravda, ale brouk Pytlík, který vše ví a vše zná, už to sdílí dál. Na netu se o této zprávě nedá nic dohledat, nic o tom, že by RF zrušila příměří s Německem, tím by RF byla s Německem opět ve válečném stavu! No třeba se… Číst vice »

Naposledy upraveno před 10 měsíci uživatelem Jarin G.
Lubez
Lubez
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Jarin G.

Nauč se číst mezi řádky.
Já nikde nepsal že je to pravda.

Lubez
Lubez
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Lubez

Aspoň již vím kdo mě znaménkuje

Hokarc
Hokarc
před 10 měsíci

Někteří lidé nejsou do televizí zváni k debatě, ale k výslechu. Přímo ve studiu je vzneseno obvinění a pak jsou propuštěni. A i když k žádnému soudu nemusí, časem zjišťují, že byli odsouzeni a výkon trestu již běží naplno.

spartak
spartak
před 10 měsíci

Je to tak. Jsme obklopeni státy ,které splynuly s EU a NATO. V Česku byli vybráni bývalí komunisté ,kteří obrátili a jsou koupeni jako Rychetský nebo Pavel aby rozvrátili společnost .Dílo se daří a USA plánují další využití Česka proti Rusku. Snad v zahraničí dojde ke změnám ,aby se Česko vymanilo z hnusu.

adam
adam
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  spartak

V zásadě máte pravdu, ale nesouhlasím s pasivním očekáváním spásy odněkud…Musíme podstupovat i na první pohled marné boje, prostě si důstojný život každá společnost musí zasloužit.

Karel2002
Karel2002
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  adam

Ale on má svým způsobem pravdu, Bidena v USA musí vystřídat někdo jiný, stejně jako v SSSR musel po Brežněvovi, Andropovovi, Černěnkovi přijít Gorbačov, aby se pro nás něco změnilo. Češi na to nemají, budou vždy něčí kolonie.