Druhý Vítězný únor

Petr Žantovský
Petr Žantovský

První zprávy

Je to právě rok, co – 25. února 2022 – nechaly naše úřady (vláda a vojenská rozvědka) skrze soukromý podnik NIC.cz vypnout několik (nejprve 8, pak následovaly další) zpravodajských a názorových portálů, píše Petr Žantovský v komentáři pro Prvnizpravy.cz.
Připomněly tím naše slavné revoluční dějiny. 25. února 1948 byla odstartována komunistická totalita, která trvala přes čtyři dekády. Téhož dne loni nastala totalita tzv. liberálně demokratická. Rétoriku mají sice oba režimy trochu odlišnou, ale vlastně jen v nomenklatuře. Přepólovaly se světové strany. Tehdy jsme bojovali společně s Východem proti Západu, dnes bojujeme ve jménu Západu proti Východu. Ale slova a významy jsou stejné: třídní boj, hledání vnitřního a vnějšího nepřítele, ohrožení státu nezávislými myšlenkami, cenzura, vypínání nežádoucích informačních zdrojů. Snad jen ten americký brouk se proměnil v kremelského švába, ale kdo by v nich hledal rozdíl: hmyz, jako hmyz, hlavně že je to nepřítel.

Přesně před rokem vláda ztratila veškeré zábrany a spustila masovou kampaň proti stoupencům demokracie. TGM říkal: „Demokracie, to je diskuse. Bez diskuse není demokracie“. Diskuse je dnes zakázána, tak jaká demokracie? Snad jen ta „liberální“. Jenomže na tu platí otřepaný bonmot: Jaký je rozdíl mezi demokracií a liberální demokracií? Asi jako mezi aktem a pietním aktem.

Boj proti svobodě slova, který vede naše vláda, už má za sebou první fázi. Po sérii ostud se musel odporoučet vládní zmocněnec pro média a dezinformace Michal Klíma. Nebyl však v tom postu nahrazen. Jeho kompetence přebírá Tomáš Pojar, „poradce pro národní bezpečnost“, což je mimochodem  pojem převzatý z americké politické terminologie a zpravidla označuje jednoho z nejmocnějších mužů ve státě.
 
Co to znamená pro nás? Že „dezinformační agenda bude v provedení tohoto „poradce“ přetlumočena jako agenda „ohrožující národní bezpečnost“ V tom duchu také zní připravovaný návrh cenzurního zákona. Jeho pointou je, že máte veškerou svobodu slova, jen nesmíte říkat, co si myslíte, pakliže to „poradce“ vyhodnotí jako něco, co „ohrožuje národní bezpečnost“. To je ryzí znak policejního státu.

A zadělalo se na něj přesně před rokem.

5 2 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

JAK NEUSTÁLÉ LŽI SVĚTOVÉHO DRÁBA A JEHO POSLUŠNÝCH EVROPSKÝCH RATLÍKŮ OHLUPUJÍ VEŘEJNOST
https://pravyprostor.net/?p=156771

VÍTE, JAKÁ JE DEFINICE ABSURDITY?
https://pravyprostor.net/?p=156777

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Kdepak, od té doby co Švejky z rozvědky neřídí kantýnská, vlastně ani neví co mají dělat. Ti nešťastníci bez vedení samozřejmě neví, že nemohou plácat co chtějí, snad jen to co jim zákon dovolí a zákony jsou na ně zase moc dlouhé a složité. No tak něco žvejkli. Přeci nemohli tušit, že se… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem

No jo pravičáci zase mají komunistickou totalitu tohle dnes je stokrát horší ostatně západ nám v dějinách ukázal kolikrát svou pravou tvář. Měli by jste začít hledat fašingtonské šváby.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem

Cenzura a dezinformace. Kdo ma být tim “Bohem”, který rozhoduje co je dezinformace nebo pravda.? Že by vláda politruka Fialy? Nebo pozorovatel a komisař z Bruselu? Pokud nenastane zmena postupně se Cesko zařadí mezi policejní staty v EU. Nemecko je nas vzor.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

Cenzura a dezinformace. Kdo ma být tim “Bohem”, který rozhoduje co je dezinformace nebo pravda.? Že by vláda politruka Fialy? Nebo pozorovatel a komisař z Bruselu? Pokud nenastane zmena postupně se Cesko zařadí mezi policejní staty v EU. Německo je nas vzor. TGM moc nediskutoval, byl to diktátor (archivař k.p.r. Jakub Doležal) s timto nazorem… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 1 rokem

Národní bezpečnost ohrožuje fest sama vláda. Nemusím souhlasit s tvým názorem ale udělám vše aby jsi ho mohl vyjádřit – základní kámen demokracie. Už Masaryk věděl, že na internetu se lže. Pohled politika z tábora pětikoalice vyslovený v ČT. Nesouhlasím s jeho názorem ale jen ať si klidně blbě kecá…

standa
standa
před 1 rokem

Jedině shodit vládu a obnovit zákony demokracie demokraticky ! Perlička z USA: “…Výuka matematiky podle sovětských osnov je stále populárnější u amerických rodin, které ji považují za výhodu pro své děti při vstupu na vysoké školy. Podle těch, kteří vyučovali matematiku podle metodiky výuky SSSR, se jejich styl výuky vyznačoval tím, že podporoval uvažování,… Číst vice »