Generálovo pokání za červenou knížku si odskáčeme my, nevinní

A víte proč? Protože generál, který se už v průběhu několika dní stane naším prezidentem, se bude jo sakramentsky starat o to, aby přesvědčil, že už vůbec, a to ani v nejmenším, není žádný komunista.

Že jeho minulost předsedy základní organizace KSČ v armádě je hluboko v zemi zakopaná a že z ní už jediný atom ani v půdě a ani v povětří nezbyl. Že on, generál, hledí na východ nikoli už s bývalou láskou k matičce Rusi, ale dnes už s čirou nenávistí k agresivní Putinově říši. Že pochopil a poznal, že pravda a spravedlnost nikdy nesídlila a ani dnes nesídlí v Kremlu, ale že světlem pochodně ze Sochy svobody v newyorském přístavu osvicuje nejen Bílý dům a Kapitol, ale i Pentagon a Brusel, odkud se její světlo šíří dál, kam až jen oko dohlédne. Že svět je zkrátka jiný, než byl, a je též lepší, než byl. A též on, generál, je jiný, než byl, a je též lepší než byl, a je za tu přeměnu osudu vděčen.

A aby svou vděčnost dokázal, učiní generál možné a snad i nemožné, aby své nové víry hlásal ještě horlivěji než je hlásá naše vláda, sněmovna a dokonce i než Senát, ale hlavně aby pak tyto své víry pomáhal uvádět v život, a to znovu horlivěji i důsledněji než budou činit sbory shora jmenované. Generál a nyní už též téměř prezident bude zkrátka razit cestu krystalicky čistému západnímu postoji naší republiky, postoji bez vytáček, otálení či planých diskuzí. Bude na nás nejabsolutnější spoleh, staneme se zkrátka ještě věrnějšími a ještě spolelivějšími přáteli Washingtonu i Bruselu než jsme teď, což se samozřejmě jeví jako zhola nemožné, protože všechny limity v této věci byly už z naší strany překonány, ale Petr Pavel je voják, který je zyklý uvádět i zázraky v život. Takže očekávejme kladný výsledek i zde.

Což vše, v souhrnu, jsou záměry, se kterými se generál ve svém nastávajícím prezidentském období obrátí nejen k těm, kteří ho volili, ale i k těm, kteří ho nevolili, a zvláště pak k těm, kteří ho nevolili z důvodu jeho kumunistické minulosti, jak např. učinil i Michael Kocáb a takto svoji nevolbu před druhým kolem prezidentské volby pro Český rozhlas zdůvodnil:

„Až když se chtějí (myšleni generál Pavel i někdejší premiér Babiš – pozn. LM), s prominutím vydrápat na post prezidenta republiky, tak se distancují a omluví se. Ano, omluvili se už dřív, protože se pohybovali na lukrativních pozicích demokratického režimu, který vyžadoval nějakou poloomluvu. Ale omlouvám-li se v souvislosti s tím, že chci získat další lukrativní post v řadě po lukrativních postech v bývalém socialismu, je ještě něco úplně jiného… Je to plivnutí do tváře všem obětem komunistického režimu, když někdo, kdo byl členem té organizace, se dnes chce stát prezidentem a nám je to jedno“.

Odhlédněme od faktu, že Kocábův postoj je ovlivněn faktem, že on sám už v roce 2021 uvažoval o své účasti v příštím klání o prezidentský úřad a ještě v červenci minulého roku sdělil Seznamu Zprávy, „že se o své případné kandidatuře rozhodne na poslední chvíli“. Nakonec se tedy rozhodl nekandidovat, ale hořkost ze skutečnosti, že on ne, ale dva bývalí komunisté ano, ho na jazyku svrbět nepřestala. A jako jistá výstraha zůstal možná tento paradox svého druhu trčet i v hlavě generála Pavla, který si velmi dobře uvědomuje, že právě z tábora nejskalnějších prozápadních jestřábů a rusofobů hrozí jeho kariéře pro jeho někdejší členství v KSČ nejvážnější nebezpečí. A že tudíž nám, občanům, hrozí, že ohrožený bude konat zázraky přičinlivosti, aby dokonce i toho Kocába přesvědčil, že ostřejší brusič na protivládní síly a kritiky politiky Washingtonu a Bruselu než je on, v republice nebyl a není.

A to bude právě to, co si budeme muset, jak už v titulku naznačeno, odtrpět. Protože už teď je toho nad hlavu i neurekom.

4.5 2 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Mě je opravdu jedno jestli byl nebo je komanč hlavní je že slouží USA a chce Čechy nahnat do války kterou nemohou vyhrát.

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

Těm jeho voličům, kteří jsou zároveň i voliči vládní pravicové pětikoalice, je úplně ukradené, že Pavel byl komunistický rozvědčík a snad i spolupracovník GRU. Navíc média těmto lidem pomohla, aby tuto informaci vytěsnili ze své hlavy. Stejně jako lidé vytěsnili ze své hlavy fakta o tom, jak vlastně ukrajinsko-ruský konflikt začal a v podstatě v sobě živí… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Hadrový puč je druhá Bílá hora ve značně hutnějším provedení!

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Pane Mane, velice si Vás vážím, ale tady se dle mého velice mýlíte. Píšete i s ironií, že tenhle blb “poznal, pochopil…” Ať už s ironií, či bez, tenhle blb nepozná, ani nepochopí nikdy nic. Od malička v drilu ta dutá makovice poslouchá vypatlaného tatínka, velitele, Rusa, Američana a když přijde Číňan chytne žloutenku a pod já… Číst vice »

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem

Ale to je jedno, svoji prostoduchost neskryje tenhle kolaborant Petr Pavel . Hlavně ty jeho kecy o Číne. Jen idiot jako on neví nic o Čínské výrobě a zavislost na ni, kterou má EU i USA. V roce 2021 Čína vyvezla 44.000 větrných turbín a od ledna do října 2022 již 66.400. Růst je zřejmý a hlavním… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem reproduktor
Karel2002
Karel2002
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

Takové bláboly od něj budeme zřejmě poslouchat a číst každý den. Jenže další šanci zvolit si inteligentního a slušného prezidenta máme až za 5 let. V roce 2028. Ale jak se situace vyvíjí, Fialova vláda bude pokračovat i po příštích volbách v roce 2025 a Pavel bude pokračovat i po prezidentských volbách v roce 2028.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Je tu ovšem důležitá podmínka: pokud ještě bude komu velet…

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Bohužel je tomu tak. Když padne Fiala bude kozel Pavel mimo.