Je třeba snížit důchody, aby bylo na stíhačky

Fialova vláda má po zvolení nového prezidenta rozvázané ruce a s vervou se vrhla do další likvidace doposud ucházející životní úrovně obyvatelstva. Je velmi nemorální (spíše sprosté) neustále poslouchat řeči, že není na výplatu důchodů z úst poslanců a senátorů, kteří se zmobilizovali k jednotné akci jenom v tom okamžiku, kdy si sami zvýšili příjmy. *)

Fialova vláda je okouzlena sama sebou, neboť obyvatelstvo stále „drží“.  Je to zajímavý jev. Ve Francii, kde mají teprve začít projednávat vyšší věk odchodu do důchodu (časnější než ten český) demonstruje a stávkuje v podstatě celá země. Opakovaně, vytrvale – jednotně. V českých zemích, které chudnou snad nejrychleji ze střední Evropy, je klid. Vláda podpořena „veřejnoprávními“ médii si může dělat opravdu, co chce. Povedlo se nevídané – starší generace se bojí, neboť si pamatuje dřívější časy, a mladí jsou vyškoleni médii, že za socialismu byly fronty na banány.

Kromě toho mají dost starostí se splácením hypoték bankám, které jsou v rukou našich západních přátel. Povedlo se vychovat generaci s bodovým viděním, která je utvrzována v tom, že je svobodná, přičemž je méně svobodná než byla v mládí generace dnešních padesátníků. Nikdo se tedy neptá, jak je možné uzákonit výdajové procento na armádu – rozumějme – povinný nákup především amerických zbraní, ve chvíli, kdy se údajně nedostává peněz na důchody, bydlení atd.?

Vláda chce koupit americké stihačky za několik desítek miliard:

Utajený souboj o české nebe: Nad gripeny zřejmě vyhrají americké F-35

Jedna stojí dvě miliardy korun. Armáda přitom počítá s tím, že by se počet letadel z dnešních dvanácti rozšířil na čtyřiadvacet, což jsou dvě letky. Provozní náklady letounů by pak přišly Českou republiku na zhruba dvanáct miliard korun ročně. (Zdroj: Deník.cz)

Je to částka, která je vyšší než „úspora“ na snížených důchodech. A to mluvíme jen o jedné z kapitol nákupů ministerstva obrany (Černochová). Je to cena, jakou platí národ, který dovolil, aby mu vládli „protektorátní politici“, kteří jsou skvělými slouhy, ale nesmlouvavými pány.

 

Autor: , zdroj Outsidermedia

*) zvyšování platů poslanců a senátorů jimi samými je nestoudnost a zlodějina nejvyššího stupně. V kulturních zemích, kde do politiky vstupují lidé s lepší morálkou zvyšuje sněmovna a senát platy poslancům také, ale zvýšení platí až pro nově zvolený sbor, tady po volbách. https://outsidermedia.cz/je-treba-snizit-duchody-aby-bylo-na-stihacky/oliči rozhodují, kdo si vyšší plat zaslouží. (pozn.red. Nové republiky -vd-)

5 3 hlasy
Hodnocení článku
19 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 1 rokem

Je třeba si přiznat smutnou a tragickou realitu-stupidnímu národu vládne stupidní vláda.Jinak řečeno-národ má takovou vládu,jakou si zaslouží.Čecháček klacky do rukou nevezme,a ti parchanti to vědí.

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

A ještě dodatek.A proto si mohou dovolit v totálně zadluženém státě živit cca600 000 ukrajinských nemakačenků.

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

Já bych národu nenadával volby byly zmanipulované pro tu všivou válku tak teď budou držet podrobené státy EU chvilku USA nad vodou.

standa
standa
před 1 rokem

Je nutné spojení všech rozumných lidí ke shození vlády ! Pokud se nebude šířit pravda mezi lidmi, doplatí na to všichni ! Nu což – třeba i samizdat je třeba zavést, letáky, spojit internetové Tv pod nějakou, která prorazí propagandu – financovat ji, zlikvidovat Tv poplatky jako první ! Je třeba,… Číst vice »

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  standa

Bohužel pro početnou skupinu jedinců je rozhodující ideologie.

“Je snazší lidi oklamat, než je přesvědčit, že byli oklamáni”

vik
vik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  standa

Zdá se, že je to malý cíl, ale pokud by se podařilo, tak by to znamenalo opravdu velké vítězství, které by změnilo poměry nebývalým způsobem.

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  standa

ČT mohla dávno skončit, díky poslancům ANO, jede dál! A ovce stále volí Babiše!

Karel2002
Karel2002
před 1 rokem

To se nedá nic dělat. 58 procent, to mluví za vše. Je to vůle lidu. Prezidentské volby byly referendem nejen o přímém vstupu do války po boku USA, ale i o rekordní inflaci (většině obyvatel ČR se tato inflace velmi zamlouvá), o krácení důchodů (muži od 18 do 60 půjdou do války, nejprve však naštěstí… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Karel2002

Nezlobte se, ale píšete úplné nesmysly… Ve 2.kole volby prezidenta v r.2023 bylo v seznamu voličů zapsáno 8 242 566 osob oprávněných volit, z toho P. Pavla volilo 3 359 151 osob, tj. pouhých 40,75% osob oprávněných volit !

https://www.volby.cz/pls/prez2023/pe2?xjazyk=CZ

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

To je sice asi pravda,ale co to změnilo a mění?

vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

Pozn.:Je to sice smutné.nerad to říkám,ale Karel2002 má bohužel pravdu!

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vachav

Tak to mysleli “komunisté” před rokem 1989 také a to je vždy volilo cca 98% oprávněných voličů. A jak “dopadli”…
Samozřejmě, někteří z nich si mnou ruce…

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Náš nepřítel nesedí v Kremlu, ale ve Strakově akademii a za pár dní se nám bude vysmívat i z Hradu.

eFPe
eFPe
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Náš nepřítel je v obýváku. Je to ta obrazovka. Náš nepřítel je v každém autě v rádiu.Vymývají nám mozky,berou nám mezilidskou živou komunikaci.Přetrhávají nám sociální vazby na rodinu, která prakticky skončí, když matka přestane kojit.
Až znovuobnovíme sociální rodinnou soudržnost, nic nás neporazí.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Náš nepřítel již odvedl svoji práci. Zdegeneroval školství které vychovává polomagory. Další je stále v pracovním poměru třeba i ve vedení SPD. Drobit a rozbíjet opozici a cachtat se svojí důležitostí. Je u mne více pan Popelka než užvaněný Bašta a Tomio. Dýchejte si zde na své ego prdíky a plácejte se po ramínkách ale pozor ne moc… Číst vice »

Jarin G.
Jarin G.
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Kdyby neexistovala SPD, tak by sis ji musel vymyslet, abys mohl nějakou stranu obviňovat z čehokoliv. Nechtěl bys ses už skutečně nechat vyšetřit? Tvá hloupost a nenávist ti už skutečně zatemnila i zbytek tvého mozku. Tedy pokud si nějaký kdy v hlavě měl. Nebo to máš z chlastu? Podle některých tvých vyjádření rád chlastáš. Ono… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Jarin G.
vachav
vachav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  eFPe

Jenže to by se musel odstranit kapitalismus-to je náš nepřítel.Samozřejmě že k tomu jednou dojde(“Jak může nějaké společenství věřit ve svou věčnost,když zanikly Sparta a Řím?”-J.J.Rousseau).To ale bude iniciovat někdo jiný-rozhodně ne servilní “Česko”.

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Velmi trefné! Ovce jsou bohužel nepoučitelné!

Vlastimil
Vlastimil
před 1 rokem

3 359 151 radostně hýkajících občanů zvolilo amerického (dříve sovětského) generála a tažení na Moskvu. Co asi tak čekat? To je teprve začátek.