Korupce ve vládním deníku Forum24.cz

Internetový deník Forum24.cz se plně oddal myšlenkám podpory Fialovy vlády a jejího produktu, generála Pavla. Ostatně podobně jako Česká televize.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

Když jsem viděl jásající dav příznivců pana generála, kterak euforicky skanduje „ČT děkujem“, za přítomnosti redaktora ČT Takáče (mimochodem tohoto muže jsem měl vždy za relativně korektního, pokud jde o redaktory ČT), šel mně mráz po zádech. Takto explicitně vyjádřit poděkování veřejnoprávnímu médiu za podporu jimi podporovaného prezidentského kandidáta, to je vizitka české demokracie. Špatná vizitka. Ve skutečně demokratické zemi by to bylo nemyslitelné.

To, že do ČT jsou dlouhodobě pouštěni jen osoby a různé zjevy, které jen tvrdí muziku mediálního mainstreamu, netřeba pochybovat. Svého druhu cenzurními zásahy je i to, kdo je zván do ČT, aby komentoval různé politické jevy.

Už mnoho let jsem, ač bývalý premiér, nedostal pozvánku od ČT, abych mohl říci svůj pohled na věc. A tak je do ČT zván např. údajný politolog Daniel Kroupa, jehož hlavní kvalifikace spočívá v tom, že byl místopředsedou naprosto zkorumpované a s ostudou rozpadlé někdejší vládní Občanské demokratické aliance. A mohl bych ve výčtu těchto podivných zjevů, které se objevují na obrazovkách ČT pokračovat. Nemá smysl zatěžovat čtenáře, kteří to dobře vědí.

Včera jsem se dostal na mušku vládního věstníku zvaného Forum24.cz. Tomuto věstníku, kterému je údajně poskytována reklama jak ODS, tak TOP 09, aby přežil, není žádná lež cizí. Těmito stranami jsou jejich příznivci vyzýváni, aby dávali tomuto internetovému deníku příspěvky na činnost.

Sám sebe přitom Forum24.cz prezentuje jako „nezávislé médium“.

Musím říci, že jsem byl přímo šokován sdělením televize Jany Bobošíkové, že jeden z redaktorů Forum24.cz, Ing. Jiří Sezemský, má uzavřenou poradenskou smlouvu s Úřadem vlády, aby mohl radit premiérovi Fialovi. To je neslýchaná korupce ze strany předsedy vlády, který by po tomto zjištění měl okamžitě rezignovat na svou funkci. Nevím, co konkrétně Sezemský dělá anebo spíše může dělat pro předsedu vlády. Domnívám se, že na to jeho kvalifikace nestačí. A mít uzavřenu smlouvu, která mu garantuje 500 Kč/hod. bez DPH za nejspíš fiktivní činnost, je opravdu do nebe volající.

Jinak řečeno, Forum24.cz je díky tomuto odhalení třeba pokládat za zkorumpované médium, zobající vládě z ruky. Ostatně, stačí si přečíst tvorbu redaktora Forum24.cz Sezemského, ve které hromadami špíny před volbami zahrnoval prezidentského kandidáta Babiše, který vystupoval z protivládních pozic. Lhář, populista, agresivní jedinec – to byly ty největší perly z jeho zcela tendenčních článků. Tedy, dá se říci, že J. Sezemský je placen vládou, aby poblinkával ty politiky, kteří se této vládě protiví. Je tedy příkladem novinářského šmoka, který nemá obdoby.

Vládní koalice ráda mluví o politické kultuře. Stejně tak média, která jsou s ní spojená pupeční šňůrou, jako je např. Forum24.cz. Ale “skutek pochopitelně utek”.

Chci se zeptat pana redaktora Jandourka, který mě poblinkal ve svém včerejším článku, zda je také placen z vládních peněz, respektive z jakých peněz je placen. Je to už konec konců několikátý článek, ve kterém mi věnuje svou „vzácnou“ pozornost. Nechci s ním polemizovat ve všech blábolech, které ve svém dílku spatlal. Ale přeci jen některé věci bych rád uvedl na pravou míru.

To, jestli jsem byl úspěšným politikem anebo ne, bych ponechal bez většího komentáře. Mám na to jiný názor, nežli je tendenční názor Forum24.cz. Chci připomenout, že v čele ČSSD jsem s touto stranou dosáhl nejlepších volebních výsledků v její 144leté historii. A pokud tento zjev píše o tom, že jsem prý „přes dryáčnickou volební kampaň, která zdevastovala stranickou pokladnu…“, tak to je nehorázná lež. To bych se rád ohradil. Myslím, že si pan redaktor může dohledat články svých kolegů z prvního pololetí roku 2011 (skončil jsem jako předseda ČSSD v roce 2010) a z nich se dozví, že podle finanční zprávy, kterou ČSSD zpracovala za rok 2010, tato strana skončila s finančním přebytkem téměř čtvrt miliardy korun. Vím, že posláním Forum24.cz, Sezemského, Jandourka a podobných šmoků, je měnit bílé na černé a opačně. Proto se mě podobné bláboly nijak nedotýkají a chci je ubezpečit, že to, co je rozčílilo, tedy můj popis kolosální chyby nově zvoleného prezidenta, který se pár desítek hodin po svém zvolení spojil telefonicky s „prezidentskou“ Tchaj-wanu, budu dál tepat.

Tchaj-wan je jednou z provincií Číny, tedy pokud i ve Forum24.cz uznávají zásadu jediné Číny, takže celý tento telefonát je silně podivný a nekritizoval jsem ho jen já. To je jako kdyby si čínský prezident chtěl konverzovat se starostou nějakého většího města v Česku. Toho by to ovšem ani nenapadlo.

Rád bych zdůraznil jednu věc, kterou z mého článku o Pavlovu telefonátu na Tchaj-wan Jandourek neuvedl. To je ta pasáž, kde tiše upozorňuji na to, že v komunálních volbách na podzim zvítězila na Tchaj-wanu opoziční strana Kuomintang. A to tak, že drtivým způsobem. A pokud bude tento trend pokračovat i za dva roky v parlamentních a prezidentských volbách a Kuomintang se stane znovu stranou vládní, začne nepochybně realizovat svůj záměr pokojného připojení ostrova k Číně. A tak Pekarová Adamová, Vystrčil a Pavel už nebudou mít kam jezdit na výlety. Možná by to chtělo vyměnit tchaj-wanské voliče, pane redaktore.

Ještě bych přeci jen generálu Pavlovi připomněl jednu věc. Nedivil bych se, pokud budou útoky na Čínu z jeho úst pokračovat, kdyby Čína přikročila k jistým protiopatřením.

V této chvíli jsou v jednání přímé letecké linky z Číny do ČR. Před Covidem, tedy v roce 2019, přiletělo z Číny k nám téměř 700 tisíc turistů. A to většinou z těch nejbohatších, příjmově nejsilnějších společenských vrstev, kteří zde utráceli v hotelích, ve službách a v obchodech hezké peníze. Tehdy jsme měli čtyři letecké linky, dnes to vypadá na jednu linku. A další linky si rádi rozeberou letiště ve Vídni, v Budapešti a v Mnichově…

Druhá, ještě vážnější věc, která by mohla nastat, ale nechci strašit. Kdyby nám např. Číňané přestali dodávat čipy do automobilů. To by asi bylo hodně nepříjemné.

Představitelé vlády i pan generál mohou být při útocích na Čínu poměrně odvážní, neboť většina českých výrobků, která je exportována do Číny, tam jde de facto reexportem jako součást německých finálních výrobků, např. v automobilovém průmyslu. Možná je dobré si to jen připomenout.

Co by mě ovšem velice vadilo, jako fotbalovému příznivci pražské Slavie, kdyby odsud odešla čínská státní firma CÍTÍC, která je majitelem tohoto klubu. A celý fotbalový zázrak Slavie v posledních pěti letech se podařil díky čínským penězům… Byla by škoda, kdyby jeden z nejlepších českých klubů, v posledních pěti letech suverénně nejlepší, se opět propadl do propasti průměrnosti a do dluhů, ve kterých se potácel před příchodem Číňanů.

Autor: Jiří Paroubek, bývalý předseda vlády ČR a bývalý předseda ČSSD, zdroj: Vaše věc

5 2 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
toto
toto
před 1 rokem

Určitě se dá s p. Paroubkem souhlasit. Mám jedinou pochybnost. Ty čipy pro automobilový průmysl k nám jdou především z Tchajwanu, takže asi na to nebude mít Čína zatím přímý vliv. A ještě jedna poznámka. Stávající předseda senátu Vystrčil už způsobil tomuto státu a jeho občanům vysoké škody svou návštěvou Tchajwanu. Dnešní vláda dělá vše pro… Číst vice »

spartak
spartak
před 1 rokem

Po roce 1989 dochází k prudkému omezení demokracie na našem území a současnost jen potvrzuje ,že je to pravda !

cablik
cablik
před 1 rokem

Jo tak ideologický fanatici na vše kašlou a že nebudou jezdit turisté z ohromných zemích je netankuje oni už miliony mají a co bude s ostatními jim je šumák.