O roce války na Ukrajině – vystoupení v TV

Včera jsem se zúčastnil hodinové televizní diskuze v TV24 “Události, komentáře” s šesti zástupci dalších parlamentních politických stran (odkaz je v komentáři). Bylo velmi zajímavé, jaké otázky a odpovědi jsou “politicky korektní” a co se nedoporučuje připomínat, nechcete-li být autoritativně napomínáni. Jediný správný výklad zřejmě je, že před rokem diktátor Putin bezdůvodně napadl mírumilovnou demokratickou Ukrajinu, protože je krvežíznivý. Rád bych s jistotou věděl, kdo z přítomných politiků uvěřil vlastní propagandě, a kdo jen opakuje konjunkturální “narativ”. Dnes v 21.00 bude skoro stejná diskuze v TV Prima News: “Speciál: rok války na Ukrajině”. Rovněž se zúčastním.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/223411000370223/

 

3.7 3 hlasy
Hodnocení článku
15 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Franta Jetel
Franta Jetel
před 1 rokem

Smekám před Vámi pane doktore. Opravdu debata na úrovni.

Jan Kopecky
Jan Kopecky
před 1 rokem

Agresivita moderátora i účastníků pořadu je nesnesitelná.
Pokud by za Protektorátu už existovala televize, nepochybně by to vypadalo podobně – možná s tím rozdílem, že nějakého Davida by tam vůbec nepustili.

jbskalensky
jbskalensky
před 1 rokem

Už mě ani nepřekvapuje, že ČT v debatě “jela férovku”, sedm na jednoho. I tak jste, i podle mého soudu, vyhrál. Jenže prohrává naše republika. Těžce a asi ještě na dlouho. Jestli to, co tam sedělo proti vám, včetně moderátora, má být budoucnost naší země, tak nás ani pánbůh nezachrání. Jsem docela zvědav, až… Číst vice »

Georg
Georg
před 1 rokem

Na ČT, neboli veřejnoprávní TV se nedívám již rok. Důvody, buď neřeknou vše, něco vynechají, něco zamlčí, jednostranně informují a nebo lžou. Podíval jsem se na záznam diskuze ČT, které p.David dal na NR. Velmi poučné bylo, nevím kdo to tam z oněch účastníků řekl, jehož obsahem bylo, že když vystoupí někdo… Číst vice »

Georg
Georg
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Georg

Pokrač.: Nejvíce mě iritovalo, když jsem viděl přesvědčené, “naše” planoucí mladé politiky, jak vlastně obhajovali válku i když mluvili o podpoře Ukrajiny a o míru. Z těchto “mladých zkušených”, fanatiků, mě jímá hrůza, kam nás mohou ještě dostat. K podstatě a příčinám oné invaze se pan David dostal až na konec diskuze. Bohužel při takové “demokratické” diskuzi, kdy… Číst vice »

Vlastimil
Vlastimil
před 1 rokem

Poklona MUDr. I. Davidovi za statečný postoj v ovzduší válečné hysterie. A jinak, co chce Evropa dosáhnout? Výsledek I. sv. v.: rozpad Rakouska-Uherska, carského Ruska a Pruska; zahájení rozpadu britského impéria. Výsledek II. sv. války. rozšíření SSSR, dokončení rozpadu GB Výsledek III. sv. v. ??? (ale určitě nic, co si Evropa představuje).

cert
cert
před 1 rokem

A Basta na Prime pochvalil vladu za posilani zbrani na Ukrajinu a vytvareni natlaku na staty, ktere se do vyzbrojovani tolik nehrnuly. Dobra prace, soudruh Pavel by byl na neho hrdej!

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  cert

Že by se Bašta konečně odkopal a s ním celá SPD? Ani se tomu nedivím. Ke korytu se nedostali, tak hledají cestičky, jak si alespoň trošku ukousnout z toho, co mlaskající pětikole odpadne od huby.

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem tomaskova
reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Sakra, Bašta nezklamal. Nikdy nebyl v mem kruhu oblubencu.

standa
standa
před 1 rokem

Tak jsem si pustil slavnou CNN Prima News – totální zklamání z výstupů moderátorky a např. Vondry či Charanzové. David nemůže jet naplno, protože otázky jsou pokládány návodně. Prý má Ukrajina legitimní hranice s Ruskem ! Existuje někdo na sítích či serverech, který může doložit smlouvu mezi Ukrajinou a Ruskem o vzájemné odsouhlasení hranic ? Pokud to nikdo… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

Reproduktore, opět provokujete anglosaským blábolem?

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

Ano bohužel. Přečíst Seznam to ano. Je to sice dřina, ale někdy nutná. Souhlasím s Vámi, že se bohužel najdou i až takoví pablbové, že to berou jako tu správnou historii.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  mikkesh

Souhlasím. Proto píšu neustále, že seznam.cz je dezinformační a konspirační web placený státem. Tenhle fakt se provalil v době covidové.
Pane Dvořáku, z historie neco vime a přeci neverime lžim, ktere prezentuji v posledních třiceti letech média. To k vysvětlení.

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  reproduktor

Takk sem ale nepřenášejte tu jejich desinformační špínu.