Proč jsou profesionální politici hrozbou demokracie?

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

převzato

George Soros je příkladem rostoucí síly miliardářů. Bez jejich zasahování téměř nic nefunguje – vládní úkoly přebírají sami, aniž by byli jakkoli legitimováni.
Elita často používá své peníze k účelům, o kterých by se mělo rozhodovat demokraticky. Bez ohledu na to se peníze nepoužívají pouze k vytváření názorů, ale také k vytváření reality. Například George Soros a jeho Open Society Foundations jsou dvacetkrát uvedeni jako dárci v lobby rejstříku německého Bundestagu. Od Nature Conservation Germany e.V. (BUND) po Society for Freedom Rights e.V. (GFF)

Mezi jeho další oblasti politiky patří politika rozmanitosti, genderová politika, lidská práva, migrace, klima, pracovní podmínky, participace, základní bezpečnost a neziskové organizace.

Mandát Gatese, Sorose a spol. jsou jejich miliardy dolarů. Často toho dosáhli tím, že využili daňové ráje a slabá místa v komunitách. Poté se díky velkým bankám a armádám právníků promění ve filantropy. Tito miliardáři, spojení pod umělým termínem filantropové, dělají politiku.

Bill Gates je například významným sponzorem WHO, což má příznivý vliv na jeho podíly v sektoru očkování a přinejmenším financuje německá trpící média. Kromě aktivit v německém Bundestagu a celých USA Georg Soros úspěšně používá spoustu peněz ve volebních kampaních. Takové jednání podkopává demokracii.

Když 42 miliardářů vlastní více než polovinu „světového bohatství“, nemusíte být komunistou, abyste to považovali za velmi znepokojivé. Každý jednotlivec má právo utratit jakoukoli částku peněz, kterou musí rozdělit. Jedním z problémů je, že obscénně velké jmění umožněné globalizací a zranitelností komunity by nemělo existovat. Dalším je neznalost občanů. Stále více lidí přenechává převzetí odpovědnosti stále méně kvalifikovaným lidem. Celá věc se odehrává léta za potlesku médií. V takovém klimatu intelektuálního úpadku demokratických struktur se lidé jako Soros a Gates mohou svými prostředky lehce vše  ovlivňovat,  protože parlamenty tomu nebrání. Jen proto může být George Soros a jeho Open Society Foundations dvacetkrát uvedeni jako dárci v lobby rejstříku německého Bundestagu.
 
To znamená, že profesionální politici nakonec představují hrozbu pro demokracii, neboť pracují podle pokynů „kapitálu“.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)

4 5 hlasy
Hodnocení článku
7 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Je jé konečně někdo napsal jak to funguje a v čem žijeme korporátní fašismus to je správné označení dnešního hnusu na nějakou demokracii zapomeňte milánkové.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem

Nadpis je fakt úsměvný. Neznam profesionální politiky. Možná kdys někteří z evropskych monarchů, Bismarck, Metternich, ve stare Číne …. Dnes naprosti idioti zijici mimo realitu.

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem

Soros je jen loutka americké státní elity, tak jako všichni, kteří poklonkují USA.

Lubez
Lubez
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Já jsem přesvědčen že tahle hnusná postava je jedním z motorů tohoto zla.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Lubez

Motorem jsou oligarchové Gates, Bush, Rockefeller, Rothschild, a další. Biden je jen panák. Podobné to bude i v Rusku i v Číně.

reproduktor
reproduktor
před 1 rokem
Odpověď uživateli  tomaskova

Sorose bych nepodcenoval, stal za rozpadem Jugoslavie a valky. Samozrejme i další oligarchové co maji dlouhé prsty a dokáží prosadit kdo bude prezident

skeptik
skeptik
před 1 rokem

To je opravdu převratné zjištění! Ne nadarmo platí, že kdo má peníze má moc, a kdo má moc má peníze. Je zajímavé sledovat, jak se kapitalismus a demokracie rétoricky chápou jako neoddělitelná dvojčata. Každý, kdo si dovolí kritizovat systém (tj. socio-ekonomický systém — kapitalismus), bývá zároveň obviněn z toho, že chce odstranit demokracii (u které… Číst vice »