Ukronacisti opäť použili proti ruským jednotkám chemické zbrane

Militanti banderovskej chunty naďalej porušujú všetky známe konvencie a používajú proti ruskej armáde jedovaté látky.

Další takýto incident sa podľa RIA Novosti stal pri Ugledare.

Proti ruským pozíciám pri obciach Urožajnoje a Velikaya Novoselovka bola použitá munícia s jedovatými látkami.

„Ráno 16. februára sa nad pozíciami ruských jednotiek pri Ugledare objavili dva nepriateľské kvadrokoptéry. Jeden bol okamžite zostrelený, druhému sa podarilo zhodiť na naše pozície chemickú muníciu,“ informovali vojaci.

V dôsledku chemického útoku nikto nezomrel, ale dvaja bojovníci, ktorí sa nachádzali v zasiahnutej oblasti explodujúceho projektilu, utrpeli popáleniny pľúc. Je potrebné poznamenať, že obete vykazujú štandardné príznaky otravy — vracanie a podráždenie slizníc.

Zdroj: SkNewsFront

5 3 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
cablik
cablik
před 1 rokem

Tyhle provokace s chemickýma zbraněmi Rusko k stejné odvetě nevyprovokují to si nedovolili ani jejich nacističtí předchůdci. Dokonce i Hitler byl zasažen v 1 sv plynovým útokem.

standa
standa
před 1 rokem

Amerika zásobuje zakázanými vojenskými prostředky Ukrajinu – jak je možné, že je USA vlastní, když se podepsaly pod zákaz ? To co se nesmí říkat v Česku: Rickards odhaduje straty ozbrojených síl Ukrajiny na 500.000, zrejme vrátane zranených a nezvestných, keďže straty Ukrajiny poliať ide o mŕtvych sú 257.000 (tieto údaje oznámil Pentagonu… Číst vice »

vera havrankova
vera havrankova
před 1 rokem

UA zrůdy se neštítí ničeho!

danny
danny
před 1 rokem

Celou dobu Ukrajinci ostřelují civilní cíle na Donbasu i v Rusku. Nyní dostanou zbraně dlouhého doletu. Od Britů. Ale jak je známo, tak ti nejdou ani na WC bez toho, aby se dovolili v Washingtonu. Takže jistě na pokyn USA. Ale pořád mi nejde do hlavy, co brání Rusku udeřit plnou silou? Na… Číst vice »

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem danny
mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

Protože by udeřili do svých. I Kyjev je půl na půl. Pořád zaměňujeme Ivano-Frankivskou a Lvovskou oblast za Ukrajinu. Banderovci z poválečné emigrace a ze jmenovaných oblastí se dostali k moci terorem a terorem i zombováním mladých to instruktoři dostali tam kam chtěli. Zapomněli jsme na roztomilá videa, kdy kousek za Lvovem na mítinku banderovci při adoraci Hitlera,… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 1 rokem
Odpověď uživateli  danny

To jsou stále tytéž otázky a ně stále stejná odpověď. Protože je velení armády ovládáno zrádci a podpindosi a jejich eliminace je náročná na čas. A co se týká rozkazů ze západu, je to naopak. Centrum řízení je v Londýně a USA poslouchá, co ti zmetci nařídí.
https://vk.com/video351663392_456239387

Mira
Mira
před 1 rokem

A to jsem dnes ještě na slovenské TA slyšel, že ukrajinský ministr veřejně požaduje od západu kazetové bomby. Ty zakázané.

Naposledy upraveno před 1 rokem uživatelem Mira
danny
danny
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Mira

A celé oblasti zaminovala nášlapnými protipěchotními minami. Taktéž zakázanými.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

A co na to vyčpělá západní demokracie, že mlčí? Není divu, dávno vyčpěla.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Hokarc

Nevyčpěla, jen nepovažuje za nutné pořád dokola omílat ty naše slavné západní hodnoty, do nichž chemické zbraně bezesporu patří.