Vystoupení v ČT24 k NATO a Ukrajině 14-2-23 (video 6:51)

ČT24 k NATO a Ukrajině 14-2-23
Včera 14. 2. 2023 v 22.40 jsem měl příležitost vystoupit v ČT24 k NATO, situaci na Ukrajině a v Moldávii. Když jsem byl vypnut, europoslanec Peksa arogantně reagoval, neboť zjevně neví, že zdaleka ne všichni Moldavané touží do EU. Generál Šedivý komentoval moje vyjádření proti eskalaci konfliktu na Ukrajině, že mu to prý připomíná rok 1938. To je ovšem nesmysl. Kdyby nás spojenci trošku podporovali zbraněmi a “morálně”, mohli jsme bojovat proti Němcům do posledního Čecha. Ukrajinci jsou zcela nezodpovědně obětováni cizím zájmům.
(video je v těle zprávy)

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

 

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Georg
Georg
před 1 rokem

Pár slov ke Standovi. Možná jsem zcela nepochopil p.Davida, moje chyba. Ale pokud Standa říká, že jsem pravděpodobně nepochopil obludnou situaci Česku, tak to již nechápu vůbec. Nenapsal jsem slovo o situaci v ČR a již vůbec o podpoře ČR fašismu na Ukrajině. Na jiném místě jsem v diskuzi na NR napsal, že Ukrajina je… Číst vice »

standa
standa
před 1 rokem

Je nepříjemně děsné, že mnoha lidem nepřichází podpora Ukrajiny jako podpora fašismu a nacismu !!! “…Šéf kyjevského režimu Volodymyr Zelenskyj jmenoval 10. samostatnou horskou útočnou brigádu ukrajinských ozbrojených sil (AFU) Edelweiss. Stejný název dostala 1. důlní a pěší divize Wehrmachtu – ozbrojené síly nacistického Německa….” – Co musí pohnout s hloupostí Čechů, když tohle jim… Číst vice »

cert
cert
před 1 rokem

Urcite bych pripomnel protesty, ktere tam tydny probihaly, pro ty kdo nesleduji co se tam deje. A to i v dobe navstevy Pekarove, ktera tam prijela lezt Sandu do zadku.

Georg
Georg
před 1 rokem

Myslím, že v tomto případě se to panu Davidovi moc nepovedlo. Mám na mysli jeho poslední větu, že prezidentka Moldavie, nemá veřejné mínění pevně v rukou. S panem Pexsou většinou vůbec nesouhlasím, ale tentokrát mám stejný názor. Možná, že pan David použil nešťastnou formulaci, myslel to zřejmě jinak. Píši jen o tomto výroku pana… Číst vice »

standa
standa
před 1 rokem
Odpověď uživateli  MUDr. Ivan David, CSc.

Vypadá to, že Georg nepochopil a pravděpodobně ani nechápe obludnou situaci v Česku, které podporuje přímo zabíjení civilistů na Ukrajině a podporuje fašismus – dokládá to nad slunce jasněji prezident Zelenskyj – Šéf kyjevského režimu Volodymyr Zelenskyj jmenoval 10. samostatnou horskou útočnou brigádu ukrajinských ozbrojených sil (AFU) Edelweiss. Stejný název dostala 1. důlní a pěší divize… Číst vice »

vachav
vachav
před 1 rokem

Znovu opakuji-obdivuji p. Davida,že dokáže diskutovat s takovou chamradí aniž by vrhnul.

skeptik
skeptik
před 1 rokem

To není nic nového, že rusofobové a váleční štváči v jedné osobě překroutí výroky aby dehonestovali autora.

JK
JK
před 1 rokem

Nevím jestli má Rusko ambice měnit režim v Moldavsku, patrně nejchudší zemi v Evropě, čemuž asi odpovídá nálada obyvatelstva, ale bylo by to rozhodně absolutně zavrženíhodné, ve slušné, severoatlantické společnosti, naprosto nemyslitelné. Doslova skandální.
Asi ne. Ale referendum v Podněstří bych si uměl vbrzku představit. A Rusko by v tom vůbec nemuselo hrát aktivní roli.

vaclav
vaclav
před 1 rokem
Odpověď uživateli  JK

Pokud by to nechalo tak jako to nechalo na ukrajinské majdanu , tak by to samozřejmě dopadlo stejně jako na ukroušsku.

JK
JK
před 1 rokem
Odpověď uživateli  vaclav

Vbrzku mám na mysli tehdy, až bude osvobozena Oděsa a vojska Ruské federace odstřihnou bývalou Ukrajinu od Černého moře. Jedná se o cca 150km.

spartak
spartak
před 1 rokem

Pana Davida rád poslouchám ,protože mám totožné názory a Rusko je opravdu v právu proti nacistům.

skeptik
skeptik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  MUDr. Ivan David, CSc.

Pokud platí pro každého stejně právo na sebeobranu, pak není o čem pochybovat.