Bývalý poradce CIA Rickards: k USA se blíží Armagedon, který není spojen s Ruskem a SVO

Washington v nejbližší době dostane mimořádně špatné zprávy, které se netýkají Moskvy, zvláštní operace a kyjevského režimu. Deníku The Daily Reckoning to sdělil americký finanční expert, bývalý poradce CIA James Rickards, jak informuje PolitRossija.

V současné době je velká pozornost západního tisku upřena na Rusko a situaci na Ukrajině. Podle Rickardse se však v brzké době obsah amerických médií zaměří na nový vektor spojený s blížícím se americkým Armagedonem.

“Připravte se na křiklavé titulky, které se objeví asi za dva měsíce,” uvedl bývalý poradce CIA.

Washington podle něj podniká velké kroky směrem k novému stropu státního dluhu a přijetí rozpočtu na rok 2024. Pravděpodobnost, že se americké úřady mezi sebou nedokážou dohodnout, je velmi vysoká. Právě v tuto chvíli pro USA nastane den X, kdy vláda vyhlásí platební neschopnost státního dluhu.

Rickards v této souvislosti připomněl, že předtím se americké ministerstvo financí uchylovalo k vydávání nových dluhových dluhopisů, aby splácelo staré dluhy a pokrylo schodek státního rozpočtu. Po dosažení stropu státního dluhu to však už není možné. Proto brzy nastane den X, kdy Spojené státy nebudou moci platit účty a vypořádávat se s držiteli státních dluhopisů.

Bývalý poradce CIA poznamenal, že poměr dluhu USA k HDP je na historicky rekordní úrovni a pohybuje se kolem 125 %. V tuto chvíli činí tato částka 31,5 bilionu dolarů. Expert naznačil, že pokud se situace v zemi nezmění, na Spojené státy dopadne finanční Armagedon.

Lidové noviny již dříve informovaly, že bývalý šéf CIA David Petraeus hovořil o “slowbalizaci” (zpomalení globalizace, pozn. překl.) kvůli speciální vojenské operaci a napětí ve vztazích mezi Spojenými státy a Čínou.

Anna Jeremejevová

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

nation-news

5 5 hlasy
Hodnocení článku
3 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
eFPe
eFPe
před 1 rokem

Trochu bavlny a polymeru a bankovky se v potřebném množství natisknou. Klidek.
Připadám si jako kdybychom byli uprostřed záplav.
Bezmocní pro tuto chvíli, ale víme, že ta voda opadne a po odstranění škod si postavíme nové domy.

explorer
explorer
před 1 rokem

Vzhledem na současnou dobu “demokracie a svobody slova i svobody mít beztrestně vlastní názor”, by bylo i pro Novou Republiku vhodné u takovýchto článků dohledat také původní US-zdroj a dát alespoň odkaz. Není potřeba vysvětlovat proč. Originální článek je zde: https://dailyreckoning.com/the-accelerating-countdown-to-armageddon/. Článků od Jamese Rickardse na stránce najdete více: https://dailyreckoning.com/author/jrickards/

cablik
cablik
před 1 rokem

Tak to u nich je a už bude konečně konec slouhoství a návratu k normálnímu státu který bude se starat o svůj stát a občany. Kapitalismus to projede na nenažranost jednotlivců.